MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubuski Ośrodek Wsparcia Osób z Autyzmem prawie gotowy. Teraz otrzymał wsparcie województwa

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
W Sulechowie przy ul. Czereśniowej została podpisana umowa o dofinansowanie kolejnego etapu budowy Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem.
W Sulechowie przy ul. Czereśniowej została podpisana umowa o dofinansowanie kolejnego etapu budowy Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem. Tomasz Rybarczyk urząd miasta Sulechów
Umowa na przekazanie 500 tys. zł na budowę Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem w Sulechowie podpisana. Dzięki temu będzie można dokończyć inwestycję i pomóc wielu osobom z całego województwa.

W Sulechowie przy ul. Czereśniowej została podpisana umowa o dofinansowanie kolejnego etapu budowy Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem.

Lubuski Ośrodek Wsparcia Osób z Autyzmem

Jak informuje prezes zarządu Fundacji Generado – Sebastian Cycuła - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach ogłoszonego konkursu przekaże Fundacji Generado 500 tys. zł na budowę. Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Lubuskiego. Łącznie w latach 2019 - 2020 zarządu województwa przeznaczył ze środków własnych oraz ze środków PFRON 1 400 000 zł na budowę. Aby inwestycja została zakończona w październiku 2020 brakuje jeszcze nieco ponad 550 tys. zł. Wśród darczyńców oprócz władz województwa są także liczne firmy, osoby prywatne oraz FUNDACJE VELUX z Danii.
Ośrodek będzie realizował opiekę wytchnieniową dla rodzin niesamodzielnych osób z autyzmem.

Dotacja umożliwi dokończenie budowy

Dzięki środkom dotychczas przekazanym przez Zarząd Województwa Lubuskiego w wysokości 1,4 mln zł udało się w znacznej części zrealizować budowę mieszkania chronionego (dom krótkiego pobytu) dla osób z autyzmem. Obecnie budynek doprowadzony jest do stanu surowego zamkniętego i aby oddać budynek do użytku niezbędne jest podjęcie dalszych prac budowlanych.

Przyznana dotacja umożliwi wykonanie prac budowlanych i zakup materiałów na budowę obiektu.

To jeden z pierwszych takich ośrodków w kraju

Z pomocy Lubuskiego Ośrodka Wsparcia Osób z Autyzmem skorzystają mieszkańcy naszego województwa: dzieci, młodzież i dorośli – osoby z autyzmem i zespołem Aspergera oraz rodzice i opiekunowie wymienionej grupy.
Lubuski Ośrodek Wsparcia Osób z Autyzmem będzie jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w kraju. - Jeden tego typu ośrodek jest w Warszawie, ale w tej części Polski nie ma, a zainteresowanie jest ogromne, odbieramy wiele telefonów z zapytaniami – mówił Sebastian Cycuła. Podziękował zarządowi województwa za okazane wsparcie.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli m.in. wicemarszałek Łukasz Porycki, członek zarządu Marcin Jabłoński oraz poseł na sejm RP Waldemar Sługocki, a także burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys.

ZOBACZ TEŻ

Lubuski Ośrodku Wsparcia Osób z Autyzmem powstaje w Sulechowie, obecnie trwa zbiórka pieniędzy na wylanie posadzek

Lubuski Ośrodek Wsparcia zbiera na posadzkę. Pomóż dokończyć...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska