18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Martwe krowy wrzucone do Odry. - To sprawka gospodarza - grzmią ludzie. Wezwano policję

Sandra Soczewa, Eliza Gniewek-Juszczak
Na miejscu zdarzenia pojawiła się straż rybacka. Była też policja.
Na miejscu zdarzenia pojawiła się straż rybacka. Była też policja. Mariusz Kapała/ Czytelnicy
- Martwe krowy są w Odrze. Na miejscu jest już wiele osób. Czekamy na przyjazd policji. Ktoś je tu wrzucił. Celowo! - poinformował nas w piątkowe popołudnie Czytelnik.

Martwe krowy znaleziono w Drogomilu w gminie Bytom Odrzański. - Na miejsce zdarzenia jedzie właśnie policja. Będziemy ustalać, co się tam wydarzyło - poinformowała nas rzeczniczka nowosolskiej policji mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska.

Martwe krowy w Odrze. - To sprawka gospodarza - mówią ludzie

Na miejscu zdarzenia są m.in. członkowie społecznej straży rybackiej. - Nie ma nikogo ze służb. Policja do nas jedzie - mówią nam Czytelnicy i zaznaczają, że nie doszło w tym miejscu do wypadku, a za śmierć krów ich zdaniem odpowiada ich właściciel.

- W Odrze leży zakolczykowana krowa. Tuż przy niej jest cielaczek... jest jeszcze cielaczek, który nie zdążył przyjść na świat. To okropne. Brak słów

- relacjonuje nam kobieta, która właśnie jest na miejscu.

Od mieszkańców tej okolicy słyszymy, że nie jest to taka pierwsza sytuacja. - Pewnie też nieostatnia - zaznaczają. Ludzie twierdzą, że wielokrotnie informowali służby o tym, że w danym gospodarstwie zwierzęta nie mają należytej opieki. Twierdzą też, że do podobnych incydentów dochodziło już wcześniej. - My nie możemy nic z tym zrobić. Kiedyś już martwy cielak leżał między krowami. Teraz to - opowiada osoba, która jest na miejscu (nie chce podać nam swoich danych).

Co wydarzyło się w Drogomilu?

Ludzie wyjaśniają, że nie ma takiej możliwości, żeby krowy się utopiły.

- Te krowy zostały tutaj zawleczone i wrzucone do Odry. Widać ślady, jak je ciągnięto wprost do rzeki

- opisują świadkowie.

Mieszkańcy tych okolic twierdzą, że krowy wrzucono do Odry albo dziś w nocy (w piątek 8 maja) albo dzień wcześniej. - Zaczyna już śmierdzieć, krowy są napuchnięte. Poziom Odry jest niski, świeci słońce... ktoś musi je stąd wyciągnąć i ktoś w końcu musi zająć się tym, co dzieje się w tym gospodarstwie - słyszymy od osób, które są na miejscu.

Zdziwienie radnego

Zaskoczony całą sytuacją jest radny powiatowy Grzegorz Zwarycz, który mieszka w Bytomiu Odrzańskim.
– Myślę, że to tylko kwestia czasu i policja dojdzie do tego, kogo były te zwierzęta – uważa radny. – Nie wierzę, że jak kupię krowę, to będę mógł sobie hodować, nie zgłaszając nigdzie. Wątpię, żeby ktoś na czarno hodował. Dzisiaj nawet psa trzeba zgłosić. Krowy są czipowane, są w rejestrach.
Mieszkaniec Bytomia Odrz. spodziewa się, że będzie kontrola gospodarstw, w których były hodowane krowy i szybko stanie się jasne kto, takie zwierzęta miał i czy ma dokumenty na ich utylizację.

Kto odpowie za śmierć krów?

Na tę chwilę nie mamy takich informacji. Czekamy na odpowiedź burmistrza Bytomia Odrzańskiego. Próbowaliśmy skontaktować się z powiatowym sanepidem i inspektorem weterynarii.

Wkrótce podamy więcej informacji.

WIDEO: Susza 50-lecia w Polsce, oto zagrożone regiony

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska