Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Witnicy przynosili karmę dla psów, w zamian dostawali karmniki dla ptaków

materiały prasowe
Mieszkańcy gminy Witnica w zamian za karmniki przynieśli łącznie 225 kg suchej karmy, ok. 150 puszek mokrej karmy, saszetki i przegryzki dla psów.
Mieszkańcy gminy Witnica w zamian za karmniki przynieśli łącznie 225 kg suchej karmy, ok. 150 puszek mokrej karmy, saszetki i przegryzki dla psów. materiały prasowe
W miniony weekend w Witnicy miała miejsce ciekawa inicjatywa. Mieszkańcy dostawali karmniki w zamian za przyniesioną karmę dla psów. Zebrano łącznie 225 kg suchej karmy, ok. 150 puszek mokrej karmy, saszetki i przegryzki dla psów.

24 lutego o godz. 11:00 na Placu Andrzeja Zabłockiego w Witnicy, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalno-Rozwojowych „pasjONAta” zorganizowało akcję pn. „Karmniki za karmę”. Członkowie stowarzyszenia rozdawali mieszkańcom miasta i gminy drewniane karmniki dla ptaków (wraz z torebką 0,5 kg ziaren słonecznika na pierwszy zasyp) w zamian za przyniesioną przez nich karmę dla bezpańskich psów.

Rozdano ponad 100 karminków!

Karmników było 101 i wszystkie zniknęły! Mieszkańcy gminy Witnica w zamian za karmniki przynieśli łącznie 225 kg suchej karmy, ok. 150 puszek mokrej karmy, saszetki i przegryzki dla psów.

Zbierali nakrętki na rzecz niepełnosprawnych

Pomysł narodził się w związku z rocznicą założenia pasjONAty 5 lat temu. Chcieliśmy w ciekawej formie podziękować mieszkańcom za ich aktywność w zbieraniu nakrętek do serca zakupionego przez nasze stowarzyszenie. Opróżnialiśmy serce już 45 razy, co oznacza, że 180 worków pełnych nakrętek trafiło do Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Witnickie Promyczki”, które od początku istnienia naszego stowarzyszenia wspieramy.

Bezinteresownie pomagają psiakom

A skąd pomysł, by w zamian za karmnik poprosić o karmę dla psów? Chcieliśmy w ten sposób wspomóc wspaniałe osoby, które codziennie bezinteresownie opiekują się bezpańskimi psiakami w naszej gminie, regularnie dokładając do tego z własnej kieszeni. Wolontariuszki są niestety w trudnej sytuacji, bo mimo wybudowania przez władze gminy w Białczyku przytuliska dla zwierząt za kwotę ok. 150 000 zł, od 6 lat stoi ono puste i nieużywane. Okazało się bowiem, że miejsce to musi zostać dostosowane do wymagań stawianych schroniskom. Stan ten trwa od połowy 2018 r. do dziś, a w sprawie nic się nie zmieniło.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska