MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Miejskie przygotowało program na Noc w Muzeum. I cały się odbędzie, ale dopiero za rok. Co z innymi zaplanowanymi wydarzeniami?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Noc w Muzeum 2018 rok
Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Noc w Muzeum 2018 rok Arch. Gazety Lubuskiej
Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaplanowało atrakcyjny program na coroczne wydarzenie Noc w Muzeum. Impreza co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem plany pokrzyżował koronawirus. Co z innymi wydarzeniami?
lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Noc w Muzeum Miejskim w Nowej Soli

„Dziedzictwo średniowiecza w powiecie nowosolskim” taki tytuł miała nosić wystawa wzbogacona o zbiory z Kożuchowa oraz z muzeów w Zielonej Górze i Świdnicy, która miała być otwarta 22 maja w Muzeum Miejskim w Nowej Soli.

Na początku roku dyrektor placówki dr Tomasz Andrzejewski zapowiadał, że chciałby pokazać to, co dzisiaj widać ze średniowiecza w powiecie, bo paradoksalnie widać bardzo dużo. - To, co mnie podczas badań urzekło, to jest to, że w kościołach regionu jest bardzo dużo zabytków średniowiecznych, które są bardzo niedoceniane i bardzo cenne – mówił "GL".

Przenosimy wydarzenie w całości na przyszły rok.

Tymczasem z powodu epidemii koronawirusa wydarzenie nie może się odbyć. - Przenosimy wydarzenie w całości na przyszły rok - zapowiada dyrektor Andrzejewski.
W planie są rekonstrukcje, filmy i zdjęcia. Wystawie ma towarzyszyć wioska średniowieczna. Zaplanowane są pokazy zawodów, które występowały w średniowieczu.
Tegorocznej Nocy w Muzeum miała towarzyszyć wystawa nowych zdjęć Przemysława Pulki. Te zdjęcia prezentowaliśmy ostatnio na naszym portalu.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Wydarzenia planowane na 2020 rok

W drugiej połowie roku w planie jest wystawa dwojga nowosolan. Zobaczyć będzie można twórczość Henryka Zycha, znanego nowosolanina, który zajmował się sztuką i utrwalił na kilkudziesięciu akwarelach Nową Sól lat 70. – 80.
Mają być też pokazane obrazy nowosolanki Grażyny Graszki, która specjalnie na tę wystawę tworzy swoje obrazy. Pod koniec roku w muzeum ma być też dostępna wystawa ze zbiorów kolekcjonerów nowosolskich rysunków i grafik.

Wystawy jesienne, może otwierane on-line, a potem udostępnione do indywidualnego zwiedzania, zrealizujemy.

– Wystawy jesienne, może otwierane on-line, a potem udostępnione do indywidualnego zwiedzania, zrealizujemy – zapowiada dyrektor muzeum. – Tych ekspozycji nie chcemy przenosić, bo mamy plany już na przyszły rok, które trzeba będzie dostosowywać do aktualnej sytuacji.

Pod koniec roku planowana jest też wystawa prac Eugeniusza Geta Stankiewicza. Był to wybitny miedziorytnik i jeden z twórców polskiej szkoły plakatu. W 1959 roku 17-letni Get wziął udział w dwóch wystawach - wiosną w Zielonej Górze, a jesienią we Wschowie. Po maturze przeniósł się do Wrocławia, gdzie żył i tworzył aż do śmierci w 2011 roku.

Zobacz jak było na Nocy w Muzeum w 2018 roku.

Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Kiedy otwarte?

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza do oglądania zbiorów. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. W niedzielę w godzinach 11.00-16.00. W sobotę muzeum jest zamknięte.

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Marek Szutta - operator filmowy - opowiada o filmach, które zmieniły wizerunek Nowej Soli w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska