Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum w Międzyrzeczu zaprasza na koncert

(dab)
Dziś, 28 września, o 19.00 w muzeum w Międzyrzeczu odbędzie się koncert światowej sławy akordeonisty Andreasa Borregaarda. "Wariacje goldbergowskie”  Johanna Sebastiana Bacha.
Dziś, 28 września, o 19.00 w muzeum w Międzyrzeczu odbędzie się koncert światowej sławy akordeonisty Andreasa Borregaarda. "Wariacje goldbergowskie” Johanna Sebastiana Bacha. Dariusz Brożek
W piątek, 28 września, w muzeum Ziemi Międzyrzeckiej zagra znany akordeonista Andreas Borregaard. W programie utwory znakomitego kompozytora Jana Sebastiana Bacha.

Dziś o 19.00 w muzeum w Międzyrzeczu odbędzie się koncert światowej sławy akordeonisty Andreasa Borregaarda. "Wariacje goldbergowskie" Johanna Sebastiana Bacha, który żył w latach 1685-1750. Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Koncert zorganizowany zostanie w ramach cyklu "Przedsionek Raju".

Andreas Borregaard

Ur. w 1981 roku Andreas Borregaard jest uznawany za jednego z najciekawszych akordeonistów młodego pokolenia. Współpracuje z kompozytorami z całej Europy i stara się aktywnie promować swój instrument w środowisku kompozytorskim. Swoją przygodę z akordeonem rozpoczął w wieku pięciu lat. W 2001 r. podjął naukę na Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze u Jamesa Crabba i Geira Draugsvolla. Po zakończeniu studiów został przyjęty do klasy solistycznej prowadzonej przez Jamesa Crabba, którą ukończył wiosną 2010 roku.

Andreas Borregaard miał już wtedy za sobą międzynarodowy debiut. W 2007 r. wraz z Narodową Orkiestrą Walii BBC wykonał "Kapote" Giya Kancheliego na akordeon i orkiestrę. Ponadto występował jako solista oraz członek zespołów kameralnych w Australii, Południowej Afryce i w większości państw Europy.
Na przełomie 2007 i 2008 roku Andreas Borregaard został pierwszym w historii akordeonistą przyjętym do prestiżowej Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Studiował tam u skrzypka Davidem Takeno oraz klawesynisty Jamesem Johnstonem, realizując jednocześnie innowacyjne projekty interdyscyplinarne z London Contemporary Dance School oraz Wydziałem Kompozycji GSMD.

W 2001 r. założył Modern Tango Quintet - zespół koncentrujący swoją uwagę na tangu współczesnym i "tango nuevo" - z którym nagrał w 2006 roku płytę "Modern Tango Quintet // Kim Sjøgren" dla wytwórni Cowbell Music). Poza tym występuje z triem Gáman, które zgłębia relacje pomiędzy folklorem a muzyką współczesną, a także w duecie Inviolata (akordeon i altówka).

Swój pierwszy solowy album, "Conversation of the Muses" nagrał w 2009 r. dla kopenhaskiej wytwórni Gateway Music. Zawiera on współczesne dzieła Beriego, Gubaiduliny oraz Sørensena, a także transkrypcje utworów Rameau, Mozarta i Piazzolli.

W najbliższych latach Andreas Borregaard wystąpi na takich znanych festiwalach jak Heidelberger Frühling i Mecklenburg-Vorpommern Festspiele w Niemczech, SPOR w Danii, Huddersfield Contemporary Music Festival w Wielkiej Brytanii, Other Minds w USA czy Muzyka w Raju w Polsce. Ponadto weźmie udział w dwóch premierach nowych koncertów akordeonowych Frederika Österlinga (w tym roku z Filharmonią Kopenhaską) i Maji S.K. Ratkje (na przełomie 2013 i 2014 r. z Red Note Ensemble w Wielkiej Brytanii).

Od 2010 r. Andreas Borregaard uczy gry na akordeonie oraz muzyki kameralnej na Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska