Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Milord, Pola Elizejskie, Gigi Amoroso i kilka bisów. Za nami udana francuska odsłona "Srebrnych koncertów" w Filharmonii Zielonogórskiej

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Jedną z wykonawczyń wieczoru w paryskiej kafejce była Kaja Mianowana. To pedagog oraz uznana artystka teatrów muzycznych i licznych zespołów kameralnych.
Jedną z wykonawczyń wieczoru w paryskiej kafejce była Kaja Mianowana. To pedagog oraz uznana artystka teatrów muzycznych i licznych zespołów kameralnych. Jarosław Wnorowski
W sobotę (24.02), z cyklu „Srebrne koncerty“ zespół kameralny w składzie: Kaja Mianowana i Maciej Pawlak (wokal), Kamila Susłowicz-Żmijak (skrzypce), Magda Jabłońska-Zembik (kontrabas) i Dawid Rydz (akordeon), w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej, dwukrotnie przedstawiał znane i lubiane utwory m.in. z repertuaru Edith Piaf. Całość dopełniła stylowa scenografia przenosząca widzów wprost w klimat paryskiej kafejki.

Zalety życia pod niebem Paryża

Jedną z wykonawczyń wieczoru w paryskiej kafejce była Kaja Mianowana. To pedagog oraz uznana artystka teatrów muzycznych i licznych zespołów kameralnych. W 2011 r. ukończyła Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie – I stopień w zakresie gry na gitarze, a II stopień na flecie poprzecznym. Jest absolwentką klasy o profilu lingwistycznym III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: śpiew solowy (muzyka dawna) w 2016 r., z przerwą na stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Graz w Austrii (Die Universität für Musik und darstellende Kunst Graz – Kunstuniversität Graz). Od 2016 r. jest wykładowcą przedmiotu: stylistyka musicalowa na kierunku: musical na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas programu francuskiego poznaliśmy jej talent wokalny m.in. w utworze "Milord" czy "Niczego nie żałuję" z repertuaru Edith Piaf. To nie pierwsza wizyta tej wokalistki w Filharmonii Zielonogórskiej. Z przyjemnością stwierdzam, że każda jej wizyta jest dla mnie wielką przyjemnością kiedy mogę obserwować i słyszeć jak rozwija się swój warsztat wokalny, ale także i aktorski.

Tango wokalnie

Nie zabrakło akcentu argentyńskiego w programie koncertu i wokalno-instrumentalnej wersji słynnego tanga Astora Piazzolli "Oblivion". To klasyczna argentyńsko-urugwajska wolna milonga.

Astor Piazzolla był jedynym dzieckiem Vincentego Piazzolli i Asunty Mainetti, urodzonych tak jak ich syn w Mar del Plata, dzieci emigrantów włoskich. Rodzina jego ojca pochodziła z miejscowości Trani (Apulia) we Włoszech, a rodzina matki z miejscowości Lucca (Toskania). W 1925 r. rodzina przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie mieszkali do 1936 r. Astor Piazzolla stworzył utwór „Oblivion” w 1982 r. do włoskiego filmu „Enrico IV” („Henryk IV”) z 1984 r. w reżyserii Marco Bellocchio.

Francuski amant

Scenicznym partnerem Kai Minowanej był Maciej Pawlak, który wcielał się w rolę francuskiego amanta. To aktor i wokalista musicalowy, który zadebiutował w 2008 roku tytułową rolą w musicalu "Pinokio" w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Jest także saksofonistą. Na scenie tego teatru występował także m.in. w "Dźwiękach Muzyki" autorstwa tandemu Rodgers-Hamerstein, w Hair, High School Musical, Tarzanie i Kocie w butach. Jest związany najsilniej ze warszawskimi scenami – w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w roli Kacpra w Rapsodii z Demonem z muzyką zespołu Queen czy w rock-operze Jesus Christ Superstar. W Teatrze Muzycznym w Łodzi wcielił się z kolei w rolę Chrisa w Miss Saigon. Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach w Polsce i za granicą z repertuarem musicalowym oraz filmowym.

Nieudany amerykański sen

Jednym z hitów, wykonywanych podczas wieczoru francuskiego była... włoska piosenka z Neapolu "Gigi amoroso". Utwór spopularyzowała w 1974 r. jednak, w języku francuskim, słynna Dalida. W 1950 rozpoczęła karierę modelki, biorąc udział w konkursach piękności, a także nawiązując współpracę z kairskim domem mody Donna. W 1954 zdobyła tytuł Miss Egiptu, po czym wyjechała do Paryża. We Francji rozpoczęła karierę filmową inzaczęła występować na estradach koncertowych i w kabaretach, śpiewając po francusku, włosku, a także w innych językach.

Gigi Guiseppe. Wszyscy nazywali go "Gigi Miłość". Wszystkie kobiety się w nim zakochiwały. Żona piekarza, która zamykała sklep w każdy wtorek żeby pójść.. Żona notariusza, która była święta i która nigdy wcześniej nie zdradziła męża. I żona pułkownika, żona pułkownika która przestała nosić żałobę, gdyż ten nie lubił czarnego koloru. Wszystkie, mówię wam, nawet ja, ale ja... Gigi za bardzo kochał swą wolność.

Koncert nie obył się bez owacji na stojąco oraz kilku bisów m.in. słynnych "Pól Elizejskich".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska