Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzyka, która rozlała się z niebios gości w różnych miejscowościach w Lubuskiem i nie tylko. Trwa festiwal "Muzyka w Raju"

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Wideo
od 16 lat
Aż do 20 sierpnia będzie się odbywać XXI. edycja festiwalu „Muzyka w Raju”. W tym roku, oprócz pocysterskiego klasztoru w Paradyżu, miejscem koncertów są inne miejscowości na Ziemi Lubuskiej i jedna na Dolnym Śląsku. Odbyło się kilka koncertów w Zielonej Górze i okolicy, w najbliższych dniach - czas na północ i środek województwa. Warto podążać za artystami i słuchać muzyki z raju.

Wędrująca droga do raju

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej „Muzyka w Raju”, odbywa się od roku 2003 roku w pocysterskim klasztorze w Paradyżu-Gościkowie. W ciągu dwudziestu lat zyskał on sobie renomę jednego z najciekawszych wydarzeń w polskim życiu muzycznym i zdobył wierną grupę słuchaczy, którzy w sierpniu zjeżdżają z kraju i z Europy, by przez kilkanaście dni towarzyszyć wykonawcom z całego świata. Finałowa część „Muzyki w Raju” będzie miała jednak miejsce od 16 do 20 sierpnia, tradycyjnie w Gościkowie (Paradyżu). Bardzo dużą frekwencją cieszył się klasyczny koncert w historycznych piwnicach restauracji "Srebrna Góra" czy w zielonogórskim BWA z teorbą, a także występy w Zaborze czy w Letnicy.

Światowe sławy w Lubuskiem

Wykonawcy tegorocznej edycji festiwalu to m.in. międzynarodowa orkiestra barokowa „Kore”, zespoły „La Morra”, „FOWR” i „La Nébuleuse”, a także soliści występujący, zgodnie z festiwalową tradycją, w różnych konfiguracjach: Michał Gondko, Corina Marti, Jesenka Balic Zunic, Teodoro Bau, Francesca Benetti, Max Volbers, Manon Papasergio, Gabriel Rignol, Georges Bathel, Elena Andreyev, Katarzyna Olszewska. W czasie festiwalu odbędzie się blisko pięćdziesiąt koncertów, a programy większości z nich zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Będę one obejmować szerokie spektrum repertuarowe od średniowiecza po muzykę późnego baroku i wczesnego klasycyzmu.

Konsort fletowy czy teorba

Kuszą cykle koncertowe np. „Verde Barocco - Arie na głos z towarzyszeniem teorby” oraz „Toccaty na teorbę inspirowane życiem kwiatów i innych roślin” czy „Chelys Hexachorda - Muzyka na lutnię sześciochórową w latach 1500-1550”. Bilety na koncerty dostępne są w internecie oraz bezpośrednio przed koncertami. Warto jednak zaopatrzyć się w nie wvcześniej, gdyż cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska