Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na 60-lecie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej będzie bal (zdjęcia)

(pij0
Zdjęcie uczniów sprzed lat.
Zdjęcie uczniów sprzed lat. fot. archiwum szkoły
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej obchodził będzie jubileusz 60-lecia. Piękne barokowe sale XVII wiecznego pałacu powitają dawnych uczniów oraz zaproszonych gości na uroczystości II zjazdu absolwentów.

[galeria_glowna]
Już 6 czerwca odbędzie się wspólne święto dzisiejszych i dawnych uczniów oraz nauczycieli. Każdy z nich zapisał kolejne karty dziejów naszej szkoły. - Taki jubileusz przywołuje wspomnienia i skłania do refleksji nad upływającym czasem - mówi dyrektora szkoły Violetta Szary.

Długa historia

Historia szkoły sięga 1949 r., w którym to utworzono Państwowe Liceum Ogrodnicze. W uroczystościach otwarcia szkoły wziął udział ówczesny Minister Rolnictwa J. Dąb-Kocioł. Według zapowiedzi miała to być największa szkoła ogrodniczo-sadownicza w Polsce.

W 1959 r. zlikwidowano jednak Liceum Ogrodnicze i rozpoczęto kształcenie w szkołach zawodowych. W latach 1963-1977 powołano Technikum Rachunkowości Rolnej z przedmiotami ekonomicznymi jako głównymi kierunkami kształcenia. W 1977 r. Technikum Rachunkowości Rolnej przekształcono w Zespół Szkół Rolniczych w ramach którego wprowadzono nowość: liceum ekonomiczne. Szkoła przez kolejne 25 lat kształciła przyszłych techników ekonomistów.

Kolejne zmiany organizacyjne to lata 90. W roku szkolnym 1997/1998 rozpoczęto wdrażanie nowego kierunku kształcenia - Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, który z czasem stał się kierunkiem wiodącym.

W 2002 r. uchwałą starosty Powiatu Żagańskiego znany wszystkim "Rolniczak" przekształcony zostaje w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Obecnie kształci uczniów w następujących typach szkół: technikum żywienia i gospodarstwa domowego, technikum hotelarskim, technikum informatycznym, technikum obsługi turystycznej oraz szkołach zawodowych.

W szkole są nowoczesne pracownie zawodowe i do nauki języków obcych. - Obiekt mimo unowocześniania zachował niepowtarzalne piękno pałacowych sal, które urzeka kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli - zapewnia dyrektor V. Szary.

To już 60 lat

Szkoła w Iłowej istnieje już 60 lat. Wykształciła ponad 5 tys. absolwentów. Wielu z nich osiągnęło sukcesy zawodowe. Zdobyte wykształcenie pozwoliło im na realizację zawodowych planów i ambicji, dając perspektywy do dalszego rozwoju.

Nauka, która odbywała się w niepowtarzalnym klimacie pałacowych wnętrz oraz kompleksu parkowego była dla wielu nie tylko obowiązkiem, ale przyjemnością. Wielu absolwentów z sentymentem powraca do lat spędzonych w murach szkoły oraz szkolnego internatu.

ZSP posiada bogatą tradycję, od 60 lat szkoła średnia mieszcząca się w barokowym pałacu otoczonym pięknym parkiem jest wizytówką Iłowej. W ciągu tych lat starała się nie tylko wpajać wiedzę, ale także kształtować wychowanków tak, aby jak najlepiej potrafili odnaleźć się w dorosłym życiu.

- Jubileusz 60-lecia jest okazją, aby w myślach przenieść się w minione lata, powrócić do beztroskich czasów młodości, połączyć przeszłość z teraźniejszością. Nadszedł czas spotkania - zaprasza V. Szary.

Program II Zjazdu Absolwentów

9.00 - 12.00 Rejestracja uczestników II Zjazdu Absolwentów
11.00 - 12.00 Uroczysta Msza Św.
12.00 - 12.30 Uroczysty przemarsz z Kościoła do ZSP z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej w Iłowej.

12.30 - 14.00 Uroczyste rozpoczęcie II Zjazdu Absolwentów
Wystąpienie okolicznościowe dyrektora Szkoły
Wystąpienia okolicznościowe gości i absolwentów
Odsłonięcie Tablicy Jubileuszowej

13.30 - 14.00 - Program artystyczny
14.00 - 14.30 - Zdjęcie pamiątkowe
14.30 - 17.00 - Zwiedzanie wystawy okolicznościowej " Szkoła dawniej i dziś"
14.30 - 17.00 - Spotkania absolwentów z wychowawcami klas
Catering

19.00- Jubileuszowy Bal

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska