Na młodych judoków spadł deszcz medali

Dariusz Brożek
Młodzi judocy zdobyli 17 medali.
Młodzi judocy zdobyli 17 medali. Archiwum klubu Spartakus
Aż 17 medali - w tym trzy złote - zdobyli zawodnicy międzyrzeckiego klubu Spartakus podczas ostatniego już Czwartego Rzutu Nowosolskiej Ligi Judo.

W zawodach wystartowało 21 młodych adeptów judo z Międzyrzecza, których opiekunami i trenerami są Patryk Janik i Wojciech Korzeń. Jak podkreśla W. Korzeń, wielkim talentem i wolą walki wykazał się Damian Kowalski, który trenuje zaledwie od kilku miesięcy, ale mimo krótkiego stażu na macie wszystkie walki wybrał w pięknym stylu przed czasem. I przy okazji nauczył pokory kilku znacznie bardziej doświadczonych zawodników.

Rewelacyjnie zaprezentowała się także Sara Drózd. Walczyła bardzo technicznie i taktycznie. Nie pozwoliła rywalkom dojść do uchwytu i sama powodzeniem atakowała je w różnych kierunkach. Na pochwałę zasługuje również Adrianna Hachuła. Determinacja i zaangażowanie podczas walki pozwoliły jej zdobyć brązowy medal. - Łącznie nasi zawodnicy zdobyli trzy złote, osiem srebrnych i sześć brązowych medali - relacjonuje W. Korzeń.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych wywalczyli; Damian Kowalski (do 32 kg), Sara Drózd ( do 41 kg) i Dawid Kowalczyk (do 39 kg). Srebrne medale wywalczyli Krystian Roszak (do 27 kg), Łukasz Jakóbik (do 32 kg), Patryk Wojtczak (do 30 kg), Karolina Jakóbik (do 55 kg), Oliwer Bobiński (do 34 kg), Julia Koban (do 28 kg), Kacper Trawiński (do 36 kg) i Wiktor Kulesza (do 42 kg).

Ze srebrnymi medalami do Międzyrzecza wrócili; Adrianna Hachuła (do 41 kg), Jan Rudnicki do 36 kg), Piotr Piela (do 30 kg), Krzysztof Raczyński (do 39 kg), Gabriel Niedźwiecki (do 36 kg) i Maciej Matusik (do 32 kg).

Czwarte miejsca zajęli Miłosz Najderek (do 42 kg) i Antoni Jóźwiak (do 32 kg), piąte Jakub Strzelec (do 27 kg), natomiast szóste Wojciech Bandura (do 27 kg).

Spartakus jest matecznikiem sportowych talentów. Młodzi judocy z Międzyrzecza budzą respekt na matach w całej zachodniej Polsce. O ich sukcesach wiele razy pisaliśmy w naszym tygodniku. W br. roku zdobyli dziesiątki medali na turniejach w woj. wielkopolskim i lubuskim oraz na międzynarodowych zawodach w Cottbus w Niemczech. Trenują w sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Marcinkowskiego (dawny Zespół Szkół Budowlanych).