MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najnowsze ceny z targu przy Owocowej w Zielonej Górze. Tak wygląda dziś handel w dobie koronawirusa

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Niektóre targowiska w Lubuskiem, ze względu na epidemię koronawirusa, zostały zamknięte. Ryneczek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż działa. W czwartek (2 kwietnia) odwiedziliśmy to miejsce, aby sprawdzić jak wygląda handel po wprowadzeniu nowych obostrzeń oraz aktualne ceny towarów tam sprzedawanych. Przejdź do Galerii>>>Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?
Niektóre targowiska w Lubuskiem, ze względu na epidemię koronawirusa, zostały zamknięte. Ryneczek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż działa. W czwartek (2 kwietnia) odwiedziliśmy to miejsce, aby sprawdzić jak wygląda handel po wprowadzeniu nowych obostrzeń oraz aktualne ceny towarów tam sprzedawanych. Przejdź do Galerii>>>Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie? Mariusz Kapała / GL
Niektóre targowiska w Lubuskiem, ze względu na epidemię koronawirusa, zostały zamknięte. Ryneczek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze wciąż działa. W czwartek (2 kwietnia) odwiedziliśmy to miejsce, aby sprawdzić jak wygląda handel po wprowadzeniu nowych obostrzeń oraz aktualne ceny towarów tam sprzedawanych. Aby zobaczyć ceny, przejdź do Galerii>>>

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia rząd wprowadził kolejne obostrzenia dotyczące zakupów. Dotyczą one liczby klientów w sklepach, na targach, czy na poczcie.

Trwa głosowanie...

Czy w związku z pandemią koronawirusa boisz się robić zakupy w marketach?

W sklepach i punktach usługowych – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

PRZYKŁAD To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów. Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy

Podobne zaostrzenia dotyczą także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

PRZYKŁAD Jeśli więc na bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

Apel społeczników w sprawie rynku przy ul. Owocowej w Zielonej Górze

Ruch Miejski Zielona Góra podkreśla, że dla małych przedsiębiorców to jedyne źródło utrzymania. Jednak ważne też jest bezpieczeństwo ich oraz kupujących towary. Dlatego społecznicy apelują o wprowadzenie dodatkowych zasad korzystania z tego miejsca, aby nie doszło do zamknięcia rynku, utraty źródła utrzymania i dostępu do świeżych produktów.

Ruch Miejski Zielona Góra wyjaśnia: - Zaapelowaliśmy do Spółdzielni Społem, czyli właściciela terenu, o wprowadzenie:

  • obowiązku noszenia maseczek i rękawiczek, zarówno przez sprzedających i kupujących,
  • zachowanie bezpiecznych odległości stoisk i w kolejkach,
  • wskazania dla kupujących nieprzebierania w towarach.

Wszyscy powinniśmy zachować ostrożność, odpowiedzialność za siebie, a co za tym idzie - współodpowiedzialność - apelują zielonogórscy społecznicy.

O kwestie bezpieczeństwa w dobie koronawirusa pytamy kierownictwo targowiska

Kinga Felińska, kierowniczka targowiska przy ul. Owocowej, zapewnia nas, że wszyscy najemcy dostali informacje na piśmie, jak postępować, by zachować wszelkie środki ostrożności.

- Co do rękawiczek, to sprzedawcy już się stosują - zapewnia nas kierowniczka targowiska. I jutro (ryneczek jest czynny we wtorki, czwartki i soboty) pracownicy będą pilnować i kontrolować, czy na miejscu wszyscy stosują się do zaleceń.

Koronawirus. Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska