Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie do wiary, że ludzie stosują te hasła. Ręce opadają, hakerzy się cieszą. W sieci możesz sprawdzić czy twoje hasło było wcześniej złamane

(red.)
Pixabay
Jak wynika z analiz National Cyber ​​Security Center, do najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników haseł należą kombinacje: „123456”, „qwerty” oraz „password”. Na szczycie listy znalazły się również nazwy popularnych zespołów rockowych i metalowych takich jak Blink 182, Metallica, czy Slipknot. Ręce opadają...

Wnioski z badań przeprowadzonych przez National Cyber Security Center, brytyjskiej agencji zajmującej się cyberbezpieczeństwem, mogą dać do myślenia każdemu z nas. Jak się okazuje, po przeanalizowaniu milionów zhakowanych na całym świecie haseł, użytkownicy Internetu najczęściej stosowali kombinacje cyfr oraz liter – „123456” (ponad 23 miliony włamań), „qwerty” oraz „password” (po 3 miliony włamań). Wśród zespołów, które przodowały w rankingu był rockowy band Blink 182, a postaci fikcyjnych – Superman. Na szczycie listy znalazły się również imiona: Ashley, Michael, Daniel, Jessica, Charlie, a także nazwy drużyn sportowych tj. Liverpool, Chelsea, Arsenal i Manchester United.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Nic dziwnego, że włamują się nam na konta, jeśli używamy takich haseł. Sami strzelamy sobie w kolano!Dobre hasło definiuje nasze bezpieczeństwo w sieci. Niestety nie wszyscy są tego świadomi. Pokazuje to raport firmy SplashData, która ujawniła listę najgorszych haseł, jakie zostały wykorzystane do zabezpieczania kont użytkowników w internecie w 2018 roku. Trudno stwierdzić czy takie hasła, jak admin, password, 12345 czy qwerty, które również znalazły się na tej liście są prawdziwą formą zabezpieczenia czy świadomym działaniem w formie żartu. Nie zmienia to jednak faktu, że takie hasło praktycznie zostawia otwarte drzwi dla cyberprzestępców. Poznajcie hasła, których w żadnym wypadku nie powinniście używać! Czym jest cyberzaburzenie?Źródło:Dzień Dobry TVNPOLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Antywirus Wam nie pomoże! Jak się bronić?

Masz któreś z tych haseł? Lepiej je zmień i to szybko! Do si...

W jaki sposób chronić dane logowania?

Większość portali lub serwisów pocztowych stara się edukować użytkowników nakazując im korzystanie z niepowtarzalnych haseł oraz pokazując im ich „siłę”. Często narzuca im wykorzystywanie dużych liter, liczb oraz znaków specjalnych. Jednak nie wszystkie portale oraz banki posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Aby uniknąć kradzieży danych logowania, ekspert z ESET radzi skorzystać z serwisu I have been Pwned (www.ihavebeenpened.com/passwords). Za jego pomocą internauta może sprawdzić, czy jego hasło zostało kiedykolwiek złamane. Jeśli strona zweryfikuje hasło pozytywnie, należy natychmiast zmienić stare hasło i stworzyć nowe - mocne i niepowtarzalne, najlepiej za pomocą menadżera haseł.

- Taki program nie tylko potrafi wygenerować skomplikowane, trudne do odgadnięcia hasła, ale również jest w stanie w bezpieczny sposób je przechowywać. Warto podkreślić, że niektóre antywirusy mają funkcję menadżera haseł, ponadto potrafią chronić użytkowników przed działaniem keyloggerów – programów, które wychwytują wpisywane w przeglądarkę dane. Dzięki takim zabezpieczeniom jesteśmy w stanie chronić nasze dane logowania i korzystać z Internetu w sposób bezpieczny - tłumaczy Kamil Sadkowski, starszy analityk zagrożeń w ESET.

Lista 10 najczęściej hakowanych haseł wg National Cyber Security Center:

  • 123456,
  • 123456789,
  • qwerty,
  • password,
  • 111111,
  • 12345678,
  • abc123,
  • 1234567,
  • password1,
  • 12345

.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

Hakerzy mają sklep z naszymi danymi. Handlują tym jak towarem

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska