MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje zasłużony, doceniany i lubiany radny Nowej Soli Kazimierz Ekiert

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Kazimierz Ekiert 1956 - 2023
Kazimierz Ekiert 1956 - 2023 Eliza Gniewek-Juszczak
Zmarł Kazimierz Ekiert radny Nowej Soli, wiceprzewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji, emerytowany policjant. - Jak grom z jasnego nieba spadła na nas smutna wiadomość. Odszedł od nas nasz Wielki, Samorządowy Przyjaciel Kazimierz Ekiert - poinformował o śmierci zasłużonego dla miasta mieszkańca prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Nie żyje radny Nowej Soli Kazimierz Ekiert

W środę, 25 października prezydent Nowej Soli Jacek Milewski poinformował o śmierci radnego miasta Kazimierza Ekierta.

- Jak grom z jasnego nieba spadła na nas smutna wiadomość. Odszedł od nas nasz Wielki, Samorządowy Przyjaciel Kazimierz Ekiert. Wspaniały nowosolski samorządowiec, wieloletni Radny Rady Miejskiej, dobry duch naszej Samorządowej Drużyny, ale przede wszystkim dobry, skromny Człowiek. Jak mało kto oddany Naszemu Miastu. Kaziu, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Odpoczywaj w pokoju [*] - napisał prezydent Jacek Milewski w mediach społecznościowych.

Pod smutną dla mieszkańców wiadomością od rana przybywa wyrazów współczucia dla rodziny i przyjaciół. Nowosolanie nie mogą uwierzyć.

Był super gościem....wielka szkoda....

Składam kondolencje rodzinie i bliskim. Jest to smutny i zaskakujący dzień.

Wielki smutek ! Wyrazy współczucia dla Rodziny i Przyjaciół.

- Na zawsze w pamięci[*] Żegnaj kolego...... - napisał wiceprzewodniczący rady miasta Rafał Stachowiak.

Kazimierz Ekiert. Ostatnie pożegnanie

- Są chwile i ludzie, których się nie zapomina. Do zobaczenia Kaziu...🖤 Na zawsze w naszej pamięci - napisał Andrzej Petreczko, przewodniczący rady miasta, informując o uroczystościach pogrzebowych.

Msza św. w intencji zmarłego odprawiona zostanie w piątek, 27 października, o godz. 10 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Po mszy odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wandy.

Kazimierz Ekiert

Urodził się 16 lipca 1956 roku w Żaganiu. Od wielu lat był radnym Nowej Soli i prezesem Klubu Piłkarskiego Arka Nowa Sól. 32 lata przepracował w ruchu drogowym. Był na emeryturze, ale sprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych nie przestawały go interesować.

– Dopóki kierujący nie zrozumieją, że trzeba przestrzegać obowiązujących przepisów, dotąd nic się na ulicach nie poprawi – podkreślił w jednej z rozmów z GL. – Policjanci wykonują swoje czynności prawidłowo tylko mają małe argumenty. Powiem, jako stary glina, 500 zł to dla kierowcy przekraczającego prędkość w mieście za mało. W zeszłym tygodniu jeden artysta jechał Starostawską 128 kilometrów na godzinę. Muldy nic nie dają – mówił kilka lat temu. A potem rzeczywiście weszły w życie znacznie wyższe mandaty dla kierowców.

Kazimierz Ekiert zwrócił kiedyś uwagę na wraki samochodów porzucone na parkingach. Przypomniał wtedy akcję z Zielonej Góry, kiedy pracował w tamtejszym wydziale ruchu komendy policji.

– Pamiętam jak kiedyś w Zielonej Górze zrobiliśmy akcję informacyjną z mediami. Pojechaliśmy na osiedle Pomorskie, tam było wraków najwięcej, chyba ze 30. Informowaliśmy mieszkańców, co można zrobić ze starym, nieużywanym i niepotrzebnym nikomu autem. Wiadomości o tym były w mediach. Po tej akcji zostało ich na osiedlu bardzo mało – opowiadał.

Był zaangażowanym w prace rady miasta radnym i życzliwym człowiekiem.

Czytaj też:

Wideo: Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Stanisława Szymeckiego, arcybiskupa seniora Archidiecezji Białostockiej

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska