Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa inwestycja na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze na horyzoncie. Niedługo ruszy przetarg na kompleks rekreacyjno-sportowy

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują obiecanych inwestycji, które jak twierdzą, będą miały znaczący wpływ na kształt ich codzienności. Co się zmieni w najbliższym czasie? Na jakim etapie jest budowa nowej szkoły?
Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują obiecanych inwestycji, które jak twierdzą, będą miały znaczący wpływ na kształt ich codzienności. Co się zmieni w najbliższym czasie? Na jakim etapie jest budowa nowej szkoły? Mariusz Kapała / GL
Łężyca to już niemal 3,5-tysięczne osiedle. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują obiecanych inwestycji, które jak twierdzą, będą miały znaczący wpływ na kształt ich codzienności. Co się zmieni w najbliższym czasie? Na jakim etapie jest budowa nowej szkoły?

Szybki postęp w budowie szkoły i przedszkola oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowego, które mają powstać w niedalekiej przyszłości to widoczne gołym okiem pozytywne zmiany dla lokalnej społeczności, bo dziś rodzice muszą dowozić dzieci do Zespołu Edukacyjnego nr 10, Akademii Talentów czy rozbudowanej SP 11 na osiedlu Zastalowskim. Szkoła to jednak nie wszystko, mieszkańcy dopytują o obiecany kompleks rekreacyjny. Kiedy ruszą prace?

Nowe Centrum Rekreacyjno-Sportowe

Według ostatnich informacji przekazanych przez Krzysztofa Kaliszuka, zastępcę Prezydenta Miasta, przetarg na budowę Centrum Integracyjno-Kulturalnego zostanie ogłoszony w ciągu miesiąca, a do końca marca ma zostać wyłoniony wykonawca. Dzięki wsparciu ze strony marszałka i pozyskaniu terenu od Lasów Państwowych powstanie miejsce nowoczesne miejsce integracji lokalnej społeczności o szacowanej wartości ok. 10 mln zł.

Co przewiduje projekt?

Teren, na którym powstanie kompleks został wybrany po dokładnych konsultacjach z mieszkańcami dzielnicy, którzy jasno wyrazili potrzebę dostępu do miejsc rekreacyjnych. Jak informuje radny Filip Gryko, który przewodniczył konsultacjom, w skład kompleksu wejdą m.in. boiska piłkarskie, pumptruck, labirynt dla młodzieży, wieża obserwacyjna, plac zabaw oraz park trampolin. Podczas planowania kompleksu uwzględnione zostały preferencje i opinia mieszkańców Łężycy, a wizualizacje i decyzja o ostatecznym kształcie inwestycji spotkały się z pozytywnym odbiorem.

Nowa szkoła już prawie gotowa

Nie tylko rekreacja, ale także edukacja odgrywa istotną rolę w transformacji dzielnicy. Obecnie trwa budowa nowej szkoły, której otwarcie zaplanowano już na rok szkolny 2024/2025, a zapisy zostaną otwarte w marcu. Obiekt będzie dwukondygnacyjny. W placówce przewidziano jedynie oddziały przedszkolne i klasy 1-3, a część przedszkolna i szkolna zostanie rozdzielona osobnymi wejściami. Na parterze mają pojawić się sale przedszkolne oraz pomieszczenia dla personelu, natomiast na piętrze będą klasy szkolne, sala komputerowa, biblioteka i świetlica. Nie zabraknie także stołówki, sali gimnastycznej oraz boiska, które według projektu usytuowane będzie na dachu.

-Przedszkolaki i uczniowie dostaną plac zabaw, parking dla rowerów i pierwsze w Zielonej Górze boisko na dachu. Nie zabraknie stołówki, sali informatycznej i salki sportowej — informuje Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych.

Zgodnie z planem

Obecnie prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Janusz Jankowski, prezes zarządu KTBS, informuje, że fundamenty są już gotowe, a obecnie trwają prace wykończeniowe, w tym montaż stolarki otworowej, instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz pokrycie dachu. Osiedle Czarkowo w Zielonej Górze rozwija się w błyskawicznym tempie, co potwierdza stale rosnąca liczba bloków i domków. Mieszkańcy niecierpliwością oczekują efektów zapowiedzianych przez miasto zmian, bo jak twierdzą, inwestycje w infrastrukturę, to ważny krok w kierunku stworzenia środowiska, które będzie w stanie w pełni zaspokoić ich potrzeby.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska