Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

NOWA SÓL. W listopadzie przez kilka wieczorów w Nowosolskim Domu Kultury będą spektakle polskich teatrów. Teatr Polska - co w programie?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma.
„Lorem Ipsum” - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Materiały promocyjne organizatora/ Fot. Marta Ankiersztejn
- Zapraszamy mieszkańców Nowej Soli i okolic, tych bliższych i dalszych, bo z Zielone Góry tez mamy widzów, ba spotkanie z Teatrem Polska - podkreśla Krzysztof Piotrowiak, dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury.

Harmonogram spektakli w ramach programu Teatr Polska

3 listopada, godz. 19.00 - „Lorem Ipsum” autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective, to traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami.

20 listopada, godz. 18.30 „Thriller” - podczas gdy nasze życie toczy się wypełnione wydarzeniami, relacjami, emocjami, nasze ciało żyje własnym życiem – niezauważalnym, niezrozumianym, lekceważonym. To życie złożone i ukryte za fasadą tego, co prezentujemy na zewnątrz, jest jednak przygodą trudną i piękną, bogatą w rozmaite transformacje i zwroty akcji, pełną pasjonujących kryzysów. Chcemy sprawdzić, jak wygląda dzień z życia człowieka opowiedziany wyłącznie z perspektywy ciała.

22 listopada, godz. 18.00 „Tragedia Jana” - spektakl przedstawiający biblijną historię Jana Chrzciciela podejmującego walkę z trawiącymi świat grzechami rozpusty, pychy, tchórzostwa i pazerności. Popada on w konflikt z prowadzącym hulaszcze życie Herodem, który przywłaszczył sobie żonę własnego brata. Kluczowym elementem intrygi jest mityczny taniec córki Herodyjady (popularnie zwanej Salome), wskutek którego niepokorny święty pozbawiony zostaje głowy. Jednak u Gawatowica - niczym w średniowiecznym misterium - zło zostaje potępione, a winni niesprawiedliwości - ukarani.

29 listopada, godz.18.00 „Don Kichot” jest spektaklem o nieoczywistym i zróżnicowanym języku. Jego forma próbuje godzić ducha rycerskiej opowieści Cervantesa i doświadczenia współczesnego teatru z jego skłonnością do komentowania aktualnej sytuacji społeczno-politycznej i historycznej. Poprzez muzykę na żywo, elementy teatru formy i teatru dramatycznego łączy w sobie odległe koncepcje estetyczne, chcące odnaleźć wspólny mianownik w zaśmieconej rzeczywistości jaka nas otacza. Mamy zatem do czynienia z wydarzeniem muzyczno-wizualnym, gdzie bohater klasyczny staje się medium poddanym eksperymentowi. Interesuje nas, co obrosły w interpretacje i konteksty Don Kichot znaczyłyby dziś? Jaką rzeczywistość by odbijał, co my w jego lustrze zobaczylibyśmy poprzez swoje odbicie.

Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie NDK (wtorek-piątek w godz. 12.00-15.00) oraz pół godziny przed spektaklem.

TEATR POLSKA

To ogólnopolski program promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.
Celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZOBACZ TEŻ:
NOWA SÓL. Szlaban do kultury? Nie, dla klientów pobliskiego marketu. Zmiany przy Nowosolskim Domu Kultury. Parking tylko na potrzeby gości

POLECAMY:
Zielona Góra - Kostrzyn nad Odrą - Gubin. 11. Lubuskie Zaduszki Jazzowe

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska