MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe utrudnienia przy moście w Krośnie Odrzańskim. Wprowadzone zostaną zmiany, dotyczące budowy ronda

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Budowa ronda przy moście w Krośnie Odrzańskim.
Budowa ronda przy moście w Krośnie Odrzańskim. Łukasz Koleśnik
Podniesienie i remont mostu w Krośnie Odrzańskim, a także budowa ronda przy zjeździe z przeprawy, od miesięcy generują wiele utrudnień dla kierowców. 8 marca wprowadzone zostaną kolejne zmiany — zamknięty zostanie wjazd w ulicę Nadodrzańską od strony ulicy Chrobrego.

Już od ponad roku (w grudniu 2022 roku otwarty został most tymczasowy i ruszyły prace budowlane na zabytkowej przeprawie) realizowana jest inwestycja związana z podniesieniem i remontem zabytkowego mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim. Oprócz tego przy zjeździe z mostu, u zbiegu ulic Podgórnej, Chrobrego oraz Trakt Książęcy powstaje rondo.

W związku z robotami budowlanymi na przestrzeni miesięcy powstawało wiele utrudnień, przede wszystkim dla kierowców przejeżdżających przez Krosno Odrzańskie. W najbliższy weekend wykonawca zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym w tej okolicy. To oznacza nowe utrudnienia.

Budowa ronda przy moście w Krośnie Odrzańskim.

Nowe utrudnienia przy moście w Krośnie Odrzańskim. Wprowadzo...

Wjazd na ulicę Nadodrzańską zamknięty

O nowych utrudnieniach poinformował urząd miasta w Krośnie Odrzańskim. Jak czytamy w komunikacie:

8 i 9 marca (piątek i sobota) zamknięty zostanie wjazd w ulicę Nadodrzańską od strony ulicy Chrobrego, a pojazdy jadące od strony ulicy Kościelnej nie będą miały możliwości dojazdu ulicą Podgórną do ulicy Chrobrego. Ruch odbywać się będzie udrożnioną na ten czas dla samochodów) osobowych i służb ratunkowych ulicą Podgórną w stronę ulicy Matejki. Utrudnienia w ruchu związane są z zaplanowanymi robotami bitumicznymi na rondzie przy moście, które wykonywać będzie firma STRABAG. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego czasowego oznakowania.

8 i 9 marca (piątek i sobota) zamknięty zostanie wjazd w ulicę Nadodrzańską od strony ulicy Chrobrego.
8 i 9 marca (piątek i sobota) zamknięty zostanie wjazd w ulicę Nadodrzańską od strony ulicy Chrobrego. Łukasz Koleśnik

Kiedy zakończy się remont mostu w Krośnie Odrzańskim?

Jak zapewniają przedstawiciele Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, prace w Krośnie Odrzańskim związane z remontem mostu przebiegają zgodnie z planem.

- Zgodnie z obecnym harmonogramem robót przełożenie ruchu na podniesiony zabytkowy most jest planowane w czerwcu tego roku — informuje Jarosław Garbacz, rzecznik Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. - Następnie wykonawca zajmie się demontażem mostu tymczasowego, wykonaniem muru oporowego wzdłuż fragmentu ulicy Chrobrego i realizacją pozostałych prac w obrębie ronda.

Zgodnie z obecnymi umowami wszystkie prace budowlane powinny zakończyć się w tym roku.

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska