Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. Happening na deptaku [ZDJĘCIA]

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Statystyki nie są optymistyczne. Coraz więcej osób sięga po narkotyki i dopalacze. Stąd każda akcja, której celem jest zapobieganie narkomanii, ma niebagatelne znaczenie! Tak, jak ta, która w piątek, 15 czerwca, odbyła się na zielonogórskim deptaku, bo happening z w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii przyciągnął wielu zielonogórzan. Zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii kolejny już raz zaprosiło mieszkańców na akcję w ramach dnia walki z narkomanią. - Wydaje nam się, że taki happening, jaki organizujemy, to dobra forma działań profilaktycznych - mówi Dorota Rybczyńska Abdel-Kawy przewodnicząca zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. - W ten sposób wychodzimy do ludzi w centrum miasta, w miejscu, gdzie spotykają się osoby w różnym wieku. Obecna sytuacja wśród młodych mieszkańców pokazuje, że takie akcje profilaktyczne, edukacyjne, są niezwykle ważne. - Rynek narkotykowy ma to do siebie, że się zmienia, jest bardzo dynamiczny - zauważa D. Rybczyńska Abdel-Kawy. - Zarówno PTZN jak i uruchomiony w 2000 roku Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii obsługuje i dociera do wielu osób. Bo statystyki rokrocznie wzrastają.A po środki psychoaktywne sięga coraz więcej młodych. - Możemy stwierdzić, że stanowczo wskaźniki te wzrastają, a zwłaszcza w grupie najmłodszych użytkowników nielegalnych, psychoaktywnych substancji, czyli w wieku 15-16 lat - zauważają przedstawiciele PTZN. - Trzeba z tego wyciągać wnioski i potrzeba działań profilaktycznych, docierania różnymi kanałami do młodych, pokazywania, że fajnie można spędzać wolny czas (bez narkotyków czy alkoholu - dop. red.). Stąd też pomysł na takie miejskie akcje, które przy okazji spędzenia ciekawie czasu, mogą stać się inspiracją do rozmów i edukacji. Bo w ramach obchodów, zorganizowanych przez PTZN mieszkańcy mieli okazję skorzystać ze stoisk edukacyjnych, ale i obejrzeć występy tancerzy, muzyków... Jednym słowem, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. W trakcie imprezy zostały również ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu „Droga do marzeń przez szczęście, przypadek czy wytrwały wysiłek?”, ogłoszonego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze im. Marii Grzegorzewskiej i naszą placówkę, z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. Więcej o akcji przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu papierowym "Gazety Lubuskiej". Zobacz wideo: Jak działają współcześni dealerzy?wideo: Dzień Dobry TVN/x-new
Statystyki nie są optymistyczne. Coraz więcej osób sięga po narkotyki i dopalacze. Stąd każda akcja, której celem jest zapobieganie narkomanii, ma niebagatelne znaczenie! Tak, jak ta, która w piątek, 15 czerwca, odbyła się na zielonogórskim deptaku, bo happening z w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii przyciągnął wielu zielonogórzan. Zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii kolejny już raz zaprosiło mieszkańców na akcję w ramach dnia walki z narkomanią. - Wydaje nam się, że taki happening, jaki organizujemy, to dobra forma działań profilaktycznych - mówi Dorota Rybczyńska Abdel-Kawy przewodnicząca zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. - W ten sposób wychodzimy do ludzi w centrum miasta, w miejscu, gdzie spotykają się osoby w różnym wieku. Obecna sytuacja wśród młodych mieszkańców pokazuje, że takie akcje profilaktyczne, edukacyjne, są niezwykle ważne. - Rynek narkotykowy ma to do siebie, że się zmienia, jest bardzo dynamiczny - zauważa D. Rybczyńska Abdel-Kawy. - Zarówno PTZN jak i uruchomiony w 2000 roku Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii obsługuje i dociera do wielu osób. Bo statystyki rokrocznie wzrastają.A po środki psychoaktywne sięga coraz więcej młodych. - Możemy stwierdzić, że stanowczo wskaźniki te wzrastają, a zwłaszcza w grupie najmłodszych użytkowników nielegalnych, psychoaktywnych substancji, czyli w wieku 15-16 lat - zauważają przedstawiciele PTZN. - Trzeba z tego wyciągać wnioski i potrzeba działań profilaktycznych, docierania różnymi kanałami do młodych, pokazywania, że fajnie można spędzać wolny czas (bez narkotyków czy alkoholu - dop. red.). Stąd też pomysł na takie miejskie akcje, które przy okazji spędzenia ciekawie czasu, mogą stać się inspiracją do rozmów i edukacji. Bo w ramach obchodów, zorganizowanych przez PTZN mieszkańcy mieli okazję skorzystać ze stoisk edukacyjnych, ale i obejrzeć występy tancerzy, muzyków... Jednym słowem, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. W trakcie imprezy zostały również ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu „Droga do marzeń przez szczęście, przypadek czy wytrwały wysiłek?”, ogłoszonego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze im. Marii Grzegorzewskiej i naszą placówkę, z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. Więcej o akcji przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu papierowym "Gazety Lubuskiej". Zobacz wideo: Jak działają współcześni dealerzy?wideo: Dzień Dobry TVN/x-new Natalia Dyjas
Statystyki nie są optymistyczne. Coraz więcej osób sięga po narkotyki i dopalacze. Stąd każda akcja, której celem jest zapobieganie narkomanii, ma niebagatelne znaczenie! Tak, jak ta, która w piątek, 15 czerwca, odbyła się na zielonogórskim deptaku, bo happening z w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii przyciągnął wielu zielonogórzan.

Statystyki nie są optymistyczne. Coraz więcej osób sięga po narkotyki i dopalacze. Stąd każda akcja, której celem jest zapobieganie narkomanii, ma niebagatelne znaczenie! Tak, jak ta, która w piątek, 15 czerwca, odbyła się na zielonogórskim deptaku, bo happening z w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii przyciągnął wielu zielonogórzan.

Zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii kolejny już raz zaprosiło mieszkańców na akcję w ramach dnia walki z narkomanią.

- Wydaje nam się, że taki happening, jaki organizujemy, to dobra forma działań profilaktycznych - mówi Dorota Rybczyńska Abdel-Kawy przewodnicząca zielonogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Zielonej Górze. - W ten sposób wychodzimy do ludzi w centrum miasta, w miejscu, gdzie spotykają się osoby w różnym wieku.

Obecna sytuacja wśród młodych mieszkańców pokazuje, że takie akcje profilaktyczne, edukacyjne, są niezwykle ważne.

- Rynek narkotykowy ma to do siebie, że się zmienia, jest bardzo dynamiczny - zauważa D. Rybczyńska Abdel-Kawy. - Zarówno PTZN jak i uruchomiony w 2000 roku Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii obsługuje i dociera do wielu osób. Bo statystyki rokrocznie wzrastają.

A po środki psychoaktywne sięga coraz więcej młodych.

- Możemy stwierdzić, że stanowczo wskaźniki te wzrastają, a zwłaszcza w grupie najmłodszych użytkowników nielegalnych, psychoaktywnych substancji, czyli w wieku 15-16 lat - zauważają przedstawiciele PTZN. - Trzeba z tego wyciągać wnioski i potrzeba działań profilaktycznych, docierania różnymi kanałami do młodych, pokazywania, że fajnie można spędzać wolny czas (bez narkotyków czy alkoholu - dop. red.).

Stąd też pomysł na takie miejskie akcje, które przy okazji spędzenia ciekawie czasu, mogą stać się inspiracją do rozmów i edukacji. Bo w ramach obchodów, zorganizowanych przez PTZN mieszkańcy mieli okazję skorzystać ze stoisk edukacyjnych, ale i obejrzeć występy tancerzy, muzyków... Jednym słowem, każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. W trakcie imprezy zostały również ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu „Droga do marzeń przez szczęście, przypadek czy wytrwały wysiłek?”, ogłoszonego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze im. Marii Grzegorzewskiej i naszą placówkę, z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Więcej o akcji przeczytasz w poniedziałkowym wydaniu papierowym "Gazety Lubuskiej".
Zobacz wideo: Jak działają współcześni dealerzy?

wideo: Dzień Dobry TVN/x-new

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska