Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ołobok. Na trybunach stadionowych będzie mogło zasiąść ponad dwustu kibiców

Alicja Kucharska
Renata Zdanowicz
Wykonawca wszedł już na plac robót. Jesienią mieszkańcy Ołoboku będą mogli cieszyć się boiskiem sportowym z prawdziwego zdarzenia. Nareszcie!

Mieszkańcy i piłkarze miejscowego klubu Błękitni Ołobok od dawna narzekali na stan boiska. Wnioski o dofinansowanie zostały złożone wiosną. W ramach rozpoczętej właśnie modernizacji zostaną przebudowane szatnie - od tego zaczął swoje roboty wykonawca. Następnym krokiem jest montaż trybun, które będą znajdowały się po dwóch stronach murawy. Powstaną aż 234 miejsca siedzące. Zbudowany zostanie też system nawadniania murawy z samodzielnego ujęcia wody. Cały teren będzie ogrodzony, pojawią się ciągi piesze. Jak wyjaśniła nam Marta Kincel-Olejnik z Urzędu Gminy Skąpe, w założeniu boisko ma być ogólnodostępne.

Pilna potrzeba modernizacji boiska wynika przede wszystkim z decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, który wydał warunkową licencję na rozgrywki prowadzone na tym obiekcie. Jeśli boisko nie zostałoby zmodernizowanego, mogłoby to oznaczać wykluczenie boiska, ale i poniekąd miejscowego klubu z rozgrywek mistrzowskich i pucharowych. - Piłkarze musieliby rozgrywać mecze w innych miejscowościach - zaznaczyła M. Kincel-Olejnik.

Wniosek o dofinansowanie remontu stadionu gmina złożyła w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zakładano, że jeśli nie uda się pozyskać dofinansowania w tym programie, gmina będzie próbować pozyskać pieniądze w programie rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej.

Prezes klubu „Błękitni Ołobok” na wieść o planach nie krył zadowolenia. - To nie potrzebna, a konieczna inwestycja - zaznaczał. Jak wyjaśniał, wymogi nakładane przez LZPN mówią o dostosowaniu boiska do gry w danej klasie rozgrywkowej. Zdaniem działaczy sportowych, przy okazji budowania boiska budowana jest także kultura sportowa i tradycja lokalna.

Radości nie kryli mieszkańcy, których spotkaliśmy w pobliżu boiska. Jak się okazało, to również wierni kibice. - Jeździmy za naszą drużyn na wszystkie mecze. Można powiedzieć, że jesteśmy zawodowymi kibicami - mówią Jan Głowacki i Józef Pomykała. Jak zaznaczają, remont boiska przyciągnie na mecze jeszcze więcej osób. - To budowanie tradycji i kultury lokalnej. W weekendy na meczach zjawia się ponad sto osób. Jak grają maluchy, to nawet o wiele więcej. Najbardziej cieszę się z systemu nawadniania murawy oraz trybun - mówi pan Jan.

Modernizacja boiska sportowego w Ołoboku to koszt rzędu 650 tysięcy złotych.

- Poznaliśmy projekt i czekamy na realizację. Chcemy, żeby po tej modernizacji obiekt spełniał wszystkie wymagania zarówno pod względem licencyjnym, jak i zaplecza gospodarczego - powiedział nam wiceprezes klubu Andrzej Kałużny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska