Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni dzwonek na szkolną wyprawkę. Zostało mało czasu na złożenie wniosku!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Wnioski o 300 plus można składać jeszcze tylko do 30 listopada.
Wnioski o 300 plus można składać jeszcze tylko do 30 listopada. Pexels
Rodzice i opiekunowie, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie 300 plus na zakup wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start powinni się pośpieszyć. Mają na to czas tylko do końca listopada. Jeżeli nie złożą go w terminie, to pieniądze przepadną.

Kończy się czas na składanie wniosków

Nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu rozpoczął się na początku lipca, więc zdecydowana większość rodziców już dawno złożyła wniosek i mogła skorzystać z wypłaconych pieniędzy.

Do tej pory do lubuskich oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło prawie 130 tysięcy wniosków o wsparcie na kwotę niemal 39 milionów złotych - mówi Agata Muchowska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa lubuskiego.

Rodzice i opiekunowie dzieci, którzy jeszcze wniosku nie złożyli, mają na to ostatnią szansę. Nabór trwa tylko do 30 listopada.

Świadczenie z programu przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie dwudziestego roku życia lub do dwudziestego czwartego roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami - przypomina Agata Muchowska.

Trzysta złotych na wyprawkę szkolną dla uczniów

W ramach programu rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo trzysta złotych. To pieniądze, które pomagają pokryć część kosztów wyprawki szkolnej. Można je przeznaczyć na zakup:

  • podręczników
  • zeszytów
  • sprzętów

Pieniądze przydadzą się także w zakupie wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski można składać do końca listopada, wyłącznie elektronicznie, na cztery sposoby. Przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość internetową oraz portal Emp@tia. Aby to zrobić niezbędny będzie dowód osobisty, numer rachunku bankowego, na który zostanie wypłacone świadczenie, adres mailowy, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli takie jest wystawione. Konieczny jest również PESEL dziecka oraz nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza. Cała korespondencja, która dotyczy świadczenia odbywa się przez PUE ZUS, również wtedy, gdy wniosek został złożony w inny sposób. Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie ma profilu na platformie, powinien go założyć - tłumaczy Agata Muchowska.

Pieniądze zostaną wypłacone jedynie na rachunek bankowy podany we wniosku. Trafią na konto rodziców w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska