Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pieniądze płyną jak woda

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jeden projekt połączył 18 przedsiębiorstw wodociągowych. Wraz z wodą płyną teraz pieniądze
Jeden projekt połączył 18 przedsiębiorstw wodociągowych. Wraz z wodą płyną teraz pieniądze Eliza Gniewek-Juszczak
Mieszkańcy m.in. Nowej Soli, Sławy i Szprotawy będą mogli wkrótce korzystać z elektronicznych usług w swoich zakładach wodociągowych.

- W całej Polsce do tej pory w branży wodociągowej nie było takiego projektu - podkreśla Dariusz Gusta, prezes Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji . - Nie było jeszcze takiej sytuacji, aby współpracowało ze sobą aż 18 przedsiębiorstw wodociągowych z dziewięciu powiatów. Zdaniem D. Gusty szykuje się prawdziwa rewolucja w wodociągach. - Będzie pełen komfort. Bez wychodzenia z domu będzie można załatwić wszystkie sprawy związane z naszymi usługami - zapewnia.

Wartość projektu przekracza 20 milionów złotych. Zakres działań w gminie Sława opiewa na prawie dwa miliony złotych. - Wszystkie zaplanowane prace mają sprawić, by mieszkańcy mogli szybciej, wygodniej i taniej korzystać z usług ZWiK Sława – zapewnia prezes Jarosław Hermaszewski. - Będzie można nie tylko podpisać umowę o zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzenie ścieków, ale też złożyć wniosek i otrzymać warunki techniczne do przyłączy, czy opłacić fakturę.

W ramach projektu w gminie Sława zostanie również zakupionych i zamontowanych 2500 nadajników radiowych wraz z wodomierzami dostosowanymi do zdanego odczytu.
To rozwiązanie chwali także Dariusz Gusta. - Będziemy mogli na koniec miesiąca dokładnie stwierdzić , czy mamy straty, a jeśli tak, na jakim poziomie. To będzie wygoda i oszczędność czasu dla nas i mieszkańców. Pracownik przejedzie tylko obok nieruchomości i zdalnie sprawdzi liczniki - opisuje szef spółki wodociągowej.

Dariusz Gusta podkreśla też możliwości, jakie da przeniesienie danych z map papierowych do cyfrowych. - Pracownik z tabletem pojedzie na awarię i zapisze na mapie w danym miejscu, co zostało zrobione. Dzięki temu będzie znana dokładna historia dokonywanych prac i nadzór nad robotami, a przede wszystkim mieszkańcy będą mieli możliwość obejrzenia map w domowym komputerze, np. pod kątem uzbrojenia danej działki - wyjaśnia szef szprotawskiej spółki.

Projekt zostanie zrealizowany do 2020 roku na terenie dziewięciu powiatów: krośnieńskiego, międzyrzeckiego, nowosolskiego, słubickiego, sulęcińskiego, wschowskiego, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego.

Zobacz też wideo: Stypendia dla najlepszych uczniów w Zielonej Górze

Przeczytaj też: Najzdolniejsi uczniowie odebrali stypendia od prezydenta miasta [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska