Poczuj moc muzyki, humoru [IMPREZY W LUBUSKIEM]

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Zaktualizowano 
... ale też zmysłowej burleski, którą można poćwiczyć na warsztatach. Jesień sprzyja klasycznym brzmieniom skrzypiec, operetkowym ariom, ale też satyrykom, aktorom i metalowcom.

Zielona Góra

Joanna Fiedorowicz, tancerka, choreograf i właścicielka zielonogórskiej szkoły tańca Tiga, zaprasza na II Charytatywne Warsztaty Taneczne na rzecz Julii Owcarz, która boryka się z glejakiem IV stopnia. W programie: zmysłowy sexy dance, burleska (sceniczny taniec z krzesłem), styl high heels (taniec na obcasach), porady, jak poruszać się kobieco i uwodzicielsko i jak zdobyć większą świadomość własnego ciała. Wstęp - wpłata 35 zł na konto: Julia Owcarz, 22 1680 1235 0000 0007 8110 4620, 65-115 Zielona Góra. Zapisy: tiga_info@wp.pl
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, sobota, 14 bm., 18.00.

Dziś w Filharmonii Zielonogórskiej - gratka dla melomana. Koncertem „Telemann i jego epoka” - z okazji 250. rocznicy śmierci wybitnego kompozytora baroku G. Ph. Telemanna - zielonogórscy filharmonicy zauroczyli słuchaczy w czerwcu br. w Żarach. Teraz czas na Filharmonię Zielonogórską. Orkiestrą Kameralną FZ będzie dyrygował Czesław Grabowski. Soliści: Mateusz Mróz (skrzypce), Marlena Michalak (skrzypce), Aleksandra Janowska (flet), Michał Mogiła (obój), Jonasz Dziuba (trąbka).
Filharmonia Zielonogórska, dziś, 19.00, bilety: 35/30 zł.

Z recitalem słynnych arii wystąpi Bartosz Kuczyk. Absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej i Akademii Muzycznej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu występował m.in. w „Wesołej wdówce” czy „Zemście nietoperza”.
Restauracja TK, ul. Chrobrego, poniedziałek, 16 bm., 18.00, 45 zł.

Dormant Dissident z debiutancką płytą
Zespół Dormant Dissident zagra materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Knighmatres”. Wystąpią też grupy Jared i Męczenie Owiec.
Klub JazzKino, ul. Sobieskiego, dziś, 19.30, bilety: 10 zł.

Kryminalne klimaty w Galerii El Szapo Bar
Galeria El Szapo Bar zaprasza na spotkanie z autorem powieści kryminalnych Hubertem Henderem. Autor urodził się w Jeleniej Górze, w 2013 r. debiutował „Zaporą”. I tam pojawił się o jeleniogórski komisarz Marek Iwanowicz, który prowadzi śledztwa w następnych książkach - w „Kolejności” i „Lęku”. Prowadzenie: Magda Mikołajczyk.
Galeria El Szapo Bar (w miejscu Galerii U Jadźki), ul. Żeromskiego, sobota, 14 października, 18.00.

Wieczór gorących skeczy z grupą 7x1
Siedem Razy Jeden - grupa kabaretowej improwizacji, którą tworzą znani z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego: Katarzyna Piasecka, Wojtek Kamiński (Jurki), Janusz Pietruszka (Zachodni), Przemysław Żejmo (Jurki) i pianista Albert Bezdziczek - po raz 70. rozbawi Kawon. Tym razem tzw. długą formą pod tytułem „Uczucia”. Wcześniej występ w Żarach.
Zielona Góra, Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, środa, 18 października, 20.00, bilety: 20 zł.
Żary, Pub Max, wtorek, 17 października, 20.00, 20 zł.

Malarstwo Doroty Komar-Zmyślony
Dziś w Galerii Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP otwarcie wystawy malarstwa Doroty Komar-Zmyślony. Autorka studiowała w poznańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Uprawia malarstwo, rysunek, scenografię i ilustrację książkową. Jej prace znajdują się w Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galerii BWA w Zielonej Górze, Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Kuratorkę wystawy jest dr Iwona Peryt-Gierasimczuk.
Galeria Pro Arte, Stary Rynek, dziś, 18.00 - wernisaż, wstęp wolny.

Zmysłowa Milonga
Studio Dance Club zaprasza na Milongę Jesienią Malowaną. Spotkanie rozpocznie się o 18.00 otwartą lekcją tanga. Wcześniej, w godz. 10.00-13.30 w Ekologu przy ul. Francuskiej warsztaty tanga z Krzysztofem Kocińskim.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, niedziela, 15 bm., 18.00, 15 zł.

Szafing, czyli wymień się ubraniem albo...
Szafing to wymiana lub sprzedaż za symboliczne kwoty: ubrań, butów, torebek, przedmiotów wyposażenia wnętrz, dodatków i akcesoriów itp. To spotkanie towarzyskie, podczas którego można upolować nowe lub używane rzeczy, jednocześnie pozbywając się tych, w których już się nie chodzi i których już się nie używa... i to za darmo. W tej edycji aż kilkudziesięciu gotowych do wymiany.
Tkalnia Kreatywności, ul. Fabryczna 13, niedziela, 15 bm., 11.00-15.00.

Z europejską kulturą na pikniku
Punkt Informacji Europejskiej przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielczy Dom Kultury „Nowita” zapraszają na Piknik Kultury Europejskiej. W programie: kącik dla najmłodszych, konkurs, europejskie koło fortuny, wykład Zbigniewa Szymoniaka - „Sztuka nie zna granic; Europa wspólnoty” o sztuce i malarstwie w krajach UE”, zespół Winne Grona.
SDK „Nowita”, ul. II Armii, dziś, 8.30-18.30, wstęp wolny.

Sława

Jesienny „Dyniowy zawrót głowy”
Na V Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy” zapraszają Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku i Urząd Miejski. W programie m.in.: jesienne zabawy, rodzinne konkurencje, występy dzieci z sekcji tanecznej domu kultury, koncert The End i rozstrzygnięcie konkursu na największą dynię i na oryginalne przetwory domowe. Degustacje przygotują Liga Kobiet z Lipinek i OSP.
Plac za domem kultury, niedziela, 15 bm., 15.00, wstęp wolny.

Sulechów

Ciach, jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, rozbawi nowym programem „Gołębie i krety”. Weź pigułkę! – nawołują: Małgorzata Czyżycka, Mateusz Czechowski, Leszek Jenek i Tomasz Kowalski.
Sulechowski Dom Kultury, sobota, 14 bm., 18.00, 30 zł.

SŁUBICE

Labirynt ze sztuką i międzynarodowo
Oficjalne otwarcie festiwalu nowej sztuki Labirynt odbędzie się dziś w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Festiwal potrwa do niedzieli 15 października. W tym roku na Labiryncie również wystąpi międzynarodowe grono artystów reprezentujących: Czechy, Japonię, Francję, Kanadę, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Turcję, Węgry.
SMOK, dziś, 15.15, udział darmowy.

SULECHÓW

Wielka improwizacja
Szymon Szyszka, Łukasz „Skrzypek” Dołęga, Jakub Gościniak wystąpią podczas wieczoru Improwizacji Kabaretowych. Prowadzenie: Alex Niebrzegowski.
Vabank, dziś. 21.00, 10 zł.

LUBUSKIE

Kinowe premiery
„Pierwszy śnieg”: bohater kryminalnych powieści słynnego norweskiego pisarza Jo Nesbř - detektyw Harry Hole (Michael Fassbender) tropi mordercę kobiet. Ten zostawia ślady, wykorzystując bałwany... Za kamerą - Tomas Alfredson, reżyser znakomitych filmów „Szpieg” i „Pozwól mi wejść”.
„Emotki. Film” to animowana komedia. Czy wiecie, że w smartfonach mieszkają emotki? Wiodą pełne przygód życie w mieście Tekstopolis, ukrytym za aplikacją, z której korzystamy, wysyłając wiadomości...

GORZÓW WLKP.

Klasycznie i symfonicznie
Kwartet smyczkowy Akademos (Anna Szabelka - skrzypce, Joanna Cogiel - skrzypce, Aleksandra Batóg - altówka, Danuta Sobik - Ptok - wiolonczela) zaprezentuje wybitne dzieła światowej kameralistyki podczas koncertu „Wbrew śmierci i senności”. Podczas koncertu w filharmonii usłyszycie: kwartet smyczkowy Beethovena oraz kwartet smyczkowy Felixa Mendelssohna.
Filharmonia Gorzowska, piątek, 19.00, bilety: 15 zł.

Zabawa dla rodziny
To będzie kolejne muzyczne spotkanie dla całych rodzi. Tym razem filharmonia zaprasza na koncert familijny „Poławiacze muzycznych pereł”. Artyści w przystępny i zabawny sposób pokażą, jak muzyka towarzyszy nam w codziennym życiu. Koncert ten jest połączeniem znanych dzieł światowej kameralistyki z wierszami dla dzieci. Młodzi melomani podczas niedzielnego spotkania będą mogli usłyszeć Haydna, Beethovena, Mozarta i Mendelssohna.
Filharmonia Gorzowska, niedziela, 12.00, bilety: 10-20 zł.

Komedia, że ho ho!
Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina kolejny raz odwiedzi Teatr Osterwy. Tym razem aktorzy rozbawią gorzowską publiczność spektaklem „Księżyc na Bufallo”. To będzie zaskakująca farsa z dynamiczną i wartką akcją oraz zaskakującym zakończeniem. Spektakl przedstawia małżeństwo znanych aktorów, którym córka postanawia przedstawić swojego wybranka. Rzecz w tym, że przyszłym zięciem aktorów ma być wzięty reżyser...
Teatr Osterwy, sobota, 16.00 i 19.00. Bilety: 30 i 35 zł.

Każdy chciałby do raju!
Komedia „Pierwszy do Raju” w przewrotny sposób rozstrzyga spór o to kto i dlaczego bardziej zasługuje na komfortowe rajskie życie po życiu. A rzecz spektaklu dzieje się wtedy, gdy bram do raju nie pilnuje święty Piotr, a święty Paweł, który chwilowo zastępuje go w obowiązkach. Trzech znanych aktorów dynamicznie prowadzi widzów przez swoje absurdalne problemy, a pełne humoru dialogi rozbawią każdego widza!
Teatr Osterwy, niedziela, 16.00 i 19.00, bilety: 90 zł.

Raminiak jako muzyk - kinoman
Znany jazzman i gorzowianin, Przemysław Raminiak zaprasza na koncert muzyki filmowej. Podczas tego muzycznego spotkania usłyszycie wiele kinowe i muzyczne przeboje.
Atelier 6 linia, ul. Walaczaka 2a, sobota, 19.00, bilety: 40 zł.

Motocykliści kończą sezon
Jak co roku miłośnicy jednośladów przejadą ulicami miasta, by zakończyć sezon motocyklowy 2017. Ale motocyklowa parada to nie jedyna atrakcja tego dnia. Będzie też pokaz pojazdów retro i ognisko.
Teren przy Nova Park, ul. Targowa, sobota, od 12.00, udział darmowy.

Krzeszyce

Możesz biegać z kulturą
Lokalna promotorka biegania Lucyna Poznańska zaprasza na cykliczne zajęcia. Mieszkańcy Krzeszyc! Zakładajcie wygodne buty i biegnijcie. A żeby było kulturalnie, to będziecie biegać w rytm muzyki. Będzie super!
GOK, piątek, 17.00, udział darmowy.

Sulęcin

Święto Seniorów
Sulęciński Ośrodek Kultury organizuje Dzień Seniora. W programie imprezy będzie pokaz artystyczny: koncerty, pokaz tańca towarzyskiego, poczęstunek, wodzirej i wiele innych atrakcji.
SOK, piątek, 17.00, udział darmowy.

Słubice

Rusza Labirynt
Oficjalne otwarcie festiwalu nowej sztuki Labirynt odbędzie się w piątek w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Festiwal potrwa do niedzieli 15 października. W tym roku na Labiryncie również wystąpi międzynarodowe grono artystów reprezentujących: Czechy, Japonię, Francję, Kanadę, Niemcy, Polskę, Słowację, Szwajcarię, Turcję, Węgry.
SMOK, piątek, 15.15, udział darmowy.

Nowa Sól

Nowy sezon w teatrze
W sobotę, 14 października w siedzibie Teatru Terminus A Quo przy ul. Kościuszki odbędzie się Inauguracja 42 Sezonu Teatralnego Teatru TAQ. O godzinie 19.00 pokazane zostaną „Kręgi na piasku”, 20.00 – spektakl „Zawołanie”, 21.00 – „Idzie Grześ przez wieś”, 22.00 - „Sześcionóg”, 23.00 – premiera „Do końca”.

Sława

Impreza „Dyniowy zawrót głowy”
V Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy” zapraszają Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie i urząd miejski w Sławie zapraszają w niedzielę, 15 października. Będą m. in.: jesienne zabawy, rodzinne konkurencje, występy dzieci z sekcji tanecznej Domu Kultury w Sławie, koncert zespołu The End i rozstrzygnięcie konkursu na największą dynię i konkursu na oryginalne przetwory domowe. Degustacje przygotują Liga Kobiet z Lipinek i OSP Sława. Początek o godzinie 15.00 na placu za Domem Kultury w Sławie.

Kożuchów

Mocne brzmienie na zamku
W sobotę, 14 października, o godzinie 19.00 w Centrum Kultury Zamek w Kożuchowie będzie koncert Thrash Death Metal Fest II. Wystąpią: Indicium, Syndrom i Ashes. Okazja dla fanów mocnego brzmienia.

Wschowa

Muzyka w sobotę do tańca
W sobotę, 14 października, w Klubokawiarni Piętro wystąpi zespół QUEENS MUSIC, finalista V edycji Disco Star na antenie PoloTV. Zabawa taneczna zacznie się o 20.00. Wstęp 10 zł.

Sport

Piłka Nożna
III liga:
Falubaz Zielona Góra - Rekord Bielsko Biała, sobota - 13.00.

IV liga:
Grupa lubuska, sobota: Arka Nowa Sól – Warta Gorzów, Czarni Browar Witnica – Lubuszanin Drezdenko, Dąb Balcerzak i spółka Sława Przybyszów – Spójnia Ośno Lub., Korona Kożuchów – Budowlani Lubsko, MTS Pogoń Świebodzin –Piast Karnin Gorzów, Odra Bytom Odrz. – Tęcza Krosno Odrz. , TS Masterchem Przylep – ZAP Syrena Zbąszynek- wszystkie o 15.00; niedziela: Sprotavia Szprotawa – Steinpol Ilanka Rzepin – 15.00. Grupa wielkopolska, sobota: Warta Międzychód – Kotwica Kórnik – 15.00.

Zielona Góra, sobota: Zorza Ochla – Zryw Rzeczyca – 14.00; Delta Sieniawa Żarska – Błękitni Ołobok, Odra Nietków- Schnug Chociule, Piast Czerwieńsk – UKS Czarni Żagań, Piast Iłowa- Mieszko Konotop –wszystkie o 15.00; Promień Żary –Unia Kunice Żary – 15.30; niedziela: Carina Gubin – Amator Bob¬rowniki, Stal Jasień - Korona Wschowa – oba o 15.00.

Gorzów, sobota: Spartak Deszczno – Kosmos 78 Rudnica – 14.00; Polonia Lipki Wielkie – GKS Bledzew, Łucznik Strzelce Kraj. – Stal Sulęcin, LZS Lip-Trans Bobrówko – Polonia Słubice, Toroma Torzym – Rado¬wiak Drezdenko, Orzeł Między¬rzecz – Zieloni Lubiechnia Wielka – wszystkie o 15.00. Niedziela: Odra Górzyca – GKS Meprozet Stare Kurowo – 11.00, Warta Słońsk – Zjednoczeni - Przytoczna - 14.00.

Centralna liga juniorów starszych: Warta Gorzów – Odra Opole, niedziela - 15.00.
Centralna liga juniorów młodszych U-15, PUKS Maksymilian Gorzów – Zagłębie Lubin, sobota – 15.00.
II liga kobiet, gr. kuj.-pom., niedziela: Maks-Lubuszanin Drezdenko - TKKFStilon Gorzów - 15.00.

Koszykówka
I liga, gr. B, niedziela: AZS AJP Gorzów - Grot TomiQ Pabianice - 16.00, hala AJP przy ul. Chopina w Gorzowie.

Piłka Ręczna
I liga, gr. I, sobota: Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk - 18.30, hala ZS-20 przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie.
II liga, sobota: Zew Świebodzin - Astra Nowa Sól - 18.00, hala przy ul. Świerczewskiego w Świebodzinie.

Siatkówka
II liga, sobota: GBS Bank Orzeł Międzyrzecz - Olavia Oława - 18.00, hala przy os. Kasztelańskim w Międzyrzeczu; Astra Nowa Sól - Sobieski Arena Żagań - 17.30, hala przy ul. Botanicznej w Nowej Soli.

Zachy
Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych: Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy im. Profesora Wiktora Degi w Gościmiu; sobota - 9.00-16.00 (szachy szybkie), 17.00-20.00 (szachy błyskawiczne) i niedziela 8.00-14.30 (szachy szybkie).

Dart
Gorzowska liga darta - turniej soft darta: pub Inferno przy ul. Staszica w Gorzowie; sobota – 18.30.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3