Policjanci zlikwidowali olbrzymią plantację marihuany wartą 1,5 mln zł (wideo)

KMP Zielona Góra, (pij)
Mariuhuana hodowana była w dwóch halach na terenie Zastalu
Mariuhuana hodowana była w dwóch halach na terenie Zastalu Piotr Jędzura
Udostępnij:
To ogromny sukces zielonogórskiej policji w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci zlikwidowali w czwartek 13 listopada olbrzymią plantację konopi indyjskich. Uprawa mieściła się w dwóch halach na terenie Zastalu.
Szacunkowa wartość marihuany uzyskanej z tej plantacji to ponad 1,5 miliona złotych

Nalot policji na plantację marihuany w Zastalu (zdjęcia)

Akcja ruszyła w czwartek, 13 listopada, późnym wieczorem. Zielonogórska policja zablokowała wjazdy na teren Zastalu. Po chwili na teren fabryki zaczęły wjeżdżać policyjne samochody. Sprawa była objęta tajemnicą ze względu na dobro śledztwa. Na miejsce wezwano również pogotowie energetyczne, które miało zająć się z pewnością instalacją elektryczną na terenie olbrzymiej plantacji. Nikogo nie wpuszczano na teren zakładu w miejsce, gdzie pracowali policjanci. Ochrona podchodziła do każdego podjeżdżającego pod bramy samochodu cywilnego.

Narkotyki rosły w dwóch halach Zastalu. Po wejściu do środka policjanci znaleźli profesjonalnie przygotowane podłoże do uprawy z systemem nawadniania, zraszaczami, ogrzewaniem i wentylacją. W obu halach było ponad 1600 sadzonek, w różnej fazie wzrostu i rozwoju kwiatostanów. Czarnorynkowa wartość uprawy to ponad 1,5 miliona złotych.

- Plantacja miała niezwykle profesjonalne oświetlenie oraz system nawadniania sadzonek. Używano do uprawy kilku rodzajów profesjonalnych nawozów - mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Wyloty powietrza na zewnątrz hal zostały pozakrywane foliami, aby na zewnątrz nie wydostawał się zapach uprawy konopi. Wszystko było doskonale zakonspirowane.

Część roślin była już gotowa do zbioru. Policjanci weszli do hal chwilę po tym, gdy ścięto pierwsze rośliny - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Wewnątrz hal była przygotowana sortownia, w której pakowano dojrzałe kwiatostany. - W sortowni została zatrzymana jedna osoba.

Podczas czwartkowych działań zatrzymano jeszcze jedną osobę. Obydwie osoby przebywają w policyjnym areszcie.

Śledczy nie zdradzają kim są zatrzymane osoby. Udało nam się ustalić, że w mieszkaniu jednego z nich w Zielonej Górze odbyło się przeszukanie. Zatrzymani mężczyźni z pewnością bezpośrednio zajmowali się uprawą konopi. Teraz śledczy muszą dojść do siatki dilerów oraz osób odpowiedzialnych za kierowanie grupą przestępczą.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący sprawę jeszcze dziś wystąpi o areszt tymczasowy dla zatrzymanych. Czwartkowa akcja odbywała się pod nadzorem prokuratury rejonowej. W piątek sprawa została przekazana do prowadzenia zielonogórskiej prokuraturze okręgowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 35

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

l
lm1
W dniu 14.11.2014 o 13:06, JanJanek napisał:

może wystarczy już na dzisiaj wciągania tego  zioła pani (panie) priszczilla? bo coś intelekt siada nadto 

 


Kolejny przykład intelektualnego guru - och, aby światłość ilorazu inteligencji JanJanka nie skapała przypadkiem na innych ludzi, bo ciemność wiekuista nastanie...

Uwielbiam takie merytoryczne uwagi.

l
lm1

Brawo Lolek1234, wypunktowałeś tego imbecyla przepięknie.

 

Tak, tzw. "komi" zachowuje się jak imbecyl. O kulturze osobistej słyszał chyba tylko przy okazji, kiedy ktoś mu zarzucał jej brak. Ktoś, kto w taki przykry sposób obraża ludzi na forum internetowym śmie po chwili wytykać komuś poprawną pisownię zaimków osobowych? Śmiechu warte.

Typowy hipokryta, jakich niestety wielu. W przypadku braku argumentów po prostu wybiera się na wycieczki osobiste, bo jego wątły intelekt nie pozwala na nic więcej. Swoje chamstwo próbuje później tłumaczyć "intelektualną zabawą". Cóż - jaki intelekt, taka zabawa.

 

Ma ponad 140 "sojuszników" - brawo! Każdy znający pobieżnie historię potrafi przytoczyć przykłady, kiedy wielu sojuszników mieli ludzie, którzy bardzo zaszkodzili ludzkości. Tym bardziej nie ma się czym chwalić.

 

Czyżby moja wypowiedź była względem komentowanego artykułu niemerytoryczna? Trudno - chciałem po prostu napisać to, co pomyślało wielu czytając jeszcze bardziej niemerytoryczne wypociny forumowicza "komi". Proponuję dodać sobie do nicka literę "k" na koniec, przynajmniej wypowiedzi od razu będą traktowane jako nieudane żarty.

A tropienie głupoty ("tropiciel głupoty", hehe!) może być arcytrudne, gdy samemu się na nią cierpi.

 

Pozdrawiam serdecznie ludzi próbujących w niniejszym temacie na forum polemiki z tym ciężkim przypadkiem i podziwiam zachowanie spokoju ducha. Tak trzymajcie!

L
Lolek1234
W dniu 14.11.2014 o 10:55, komi napisał:

Pragniesz młody człowieku merytoryki i pytasz co"PLANTATORZY" złego zrobili: Nie rozumiesz, że plantatorzy nie przestrzegają Prawa?Nie wiesz, że plantacje marychy są nielegalne? ... i jeszcze dziwisz się że przywaliłem Ci?  Zaskoczyłeś mnie (in plus) że nie dowaliłeś mi stekiem bluzgów Mój szacun Chcesz zmienić prawo? wystartuj do Sejmu (do Sejmiku za późno) zmień Prawo RP i wtedy Plantatorzy będą płacić Podatek VAT CIT i oczywiście ZUS. Na razie są przestępcami...

 

Zauważyłem taką tendencję na forach że już po pierwszych słowach wypowiedzi można od razu powiedzieć czy człowiek piszący palił parę razy w życiu marihuanę czy zna ją z opowiadań, czy czytał dużo na jej temat naukowych prac i najnowszych badań czy powtarza zasłyszane opinie... czy spędził parę dni w krau gdzie legalnie (lub za dużym przyzwoleniem) ludzie palą.... Przykre to i dziwne, trochę jak ja bym się wypowiadał w sprawie budowy rakiety kosmicznej...

 

aaa.. no i komentarz do Pana Komi o łamaniu prawa - gdyby nie postepowanie przeciwko prawy nigdy w historii świata nie wprowadzono by żadnych zmian - rozumiem że popierasz ten tok myślenia? To co robił Wałęsa było nielegane w latach 80-90. Jego rozumiem byś wsadził do paki? i ludzi NIELEGALNIE strajkujących byś wystrzelał jak kaczki? Super. Takich praworządców jka Ty w tym kraju nie chcemy.,..

J
JanJanek
W dniu 14.11.2014 o 12:42, priszczilla napisał:

Skoro nawet stwierdzenie, że ktoś został ukarany niesłusznie wskutek złego prawa, jest łamaniem prawa to jak w takim razie można legalnie dążyć do zmiany tego prawa? Ma Pan jakieś sugestie?  Pomijając powyższe, moim zdaniem prohibicja dotycząca marihuany jest niekonstytucyjna. Nie da się obronić tego zakazu przyzwalając jednocześnie na znacznie groźniejszy narkotyk jakim jest alkohol.

może wystarczy już na dzisiaj wciągania tego  zioła pani (panie) priszczilla? bo coś intelekt siada nadto 

p
priszczilla

Skoro nawet stwierdzenie, że ktoś został ukarany niesłusznie wskutek złego prawa, jest łamaniem prawa to jak w takim razie można legalnie dążyć do zmiany tego prawa? Ma Pan jakieś sugestie? 

 

Pomijając powyższe, moim zdaniem prohibicja dotycząca marihuany jest niekonstytucyjna. Nie da się obronić tego zakazu przyzwalając jednocześnie na znacznie groźniejszy narkotyk jakim jest alkohol.

m
markac
W dniu 14.11.2014 o 12:16, Nowiutki;) napisał:

Cieszę się że nie masz prawa jazdy, bo  właśnie wyjeżdżam a mgła jest spora, więc nie chciałbym aby na tych naszych rozkopanych obecnie ulicach  gdzieś we mgle trafić na kogoś   zaćpanego.Wszystkim wybierającym się w drogę, też życzę "szerokości" i  trzeźwych  użytkowników :)

 

 

Czy Pan w ogóle ma jakiekolwiek pojęcie o czym pisze?

 

Ignorancja i niewiedza jest skrajnie niebezpieczna, na każdej drodze i w każdej chwili.

w
wiem_co_mowie
W dniu 14.11.2014 o 12:16, Nowiutki;) napisał:

Cieszę się że nie masz prawa jazdy, bo  właśnie wyjeżdżam a mgła jest spora, więc nie chciałbym aby na tych naszych rozkopanych obecnie ulicach  gdzieś we mgle trafić na kogoś   zaćpanego.Wszystkim wybierającym się w drogę, też życzę "szerokości" i  trzeźwych  użytkowników :)

 

czy wg ciebie każdy kto pali jest już zawsze naćpany? to, że marihuanę można wykryć w ślinie czy włosach dłużej niż alkohol wynika z jej właściwości chemicznych a nie psychoaktywnych. poczytaj trochę, dokształć się, a potem feruj wyroki.

N
Nowiutki;)
W dniu 14.11.2014 o 12:00, markac napisał:

Nie mam prawa jazdy. Poruszasz natomiast temat istotny: Marihuana działa kilka godzin, potem jest się "trzeźwym", jej obecność we krwi czy w próbkach włosów nie świadczy o tym, że badany jest pod wpływem.Z resztą: samo bycie pod wpływem nie powoduje chęci do szybkiej jazdy. Niemniej jednak: Nie chcesz by przejechał Cię użytkownik marihuany, ale nie masz nic przeciw, by zrobił to ktoś pod wpływem alkoholu? Przecież to właśnie pijani powodują większość wypadków. Są też agresywni i ciężcy w interakcji, za winko sprzedadzą wszystko, po wódce drą mordy pod sklepem, biją się codziennie w klubach, biją codziennie w domu (najczęściej dzieci i kobiety), umierają na martwice wątroby, mają delirki itd. itp. Dlaczego prawo się nie zajmie tymi biedakami spod monopolu? Dlaczego są monopole na każdym rogu?

Cieszę się że nie masz prawa jazdy, bo  właśnie wyjeżdżam a mgła jest spora, więc nie chciałbym aby na tych naszych rozkopanych obecnie ulicach  gdzieś we mgle trafić na kogoś   zaćpanego.

Wszystkim wybierającym się w drogę, też życzę "szerokości" i  trzeźwych  użytkowników :)

k
komi
W dniu 14.11.2014 o 12:10, Legalize It napisał:

Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, 

 Głąboko i mądrze 

k
komi
W dniu 14.11.2014 o 11:59, priszczilla napisał:

Ale czemu zarzuca mi Pan łamanie prawa? Czy prawo zabrania wypowiadania się w internecie? W takim razie Pan również je łamie.

 Popieranie przestępców oraz nielegalnych działań może być odczytane (przez Sąd) za nawoływanie do "działań niezgodnych z Prawem" albo nawet "nawoływanie do popełnienia przestępstwa"

 

Ja zlinczować kolesiów nie proponuję ja jestem za przykładnym ukaraniem (oczywiście przez Sąd a nie przez sędziego Lincha) przestępców nawet jeżeli popełnili tylko przestępstwo nieodprowadzenia należnego podatku, nieposiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej i prowadzenia nieewidencjonowanego obrotu gospodarczego znacznej wartości.

 

1500000 a debile się czepiają Hoffmana o 11000

 

jJdnak proponuję skończmy tą bezsensowną dyskusję bo ja (nawet dla sportu) za długo nie lubię się dobijać do otwartych drzwi.

L
Legalize It

Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, Ja mam prawo jazdy WBIJAĆ, 

L
Legalize It

Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE, Wolność dla konopi, konopie dla wolności PAMIETAJCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

L
Legalize It

Będziemy walczyć o legalna zdrową marihuane która nikomu życia jeszcze nie odebrała, Będziemy walczyć o legalna zdrową marihuane która nikomu życia jeszcze nie odebrała, Będziemy walczyć o legalna zdrową marihuane która nikomu życia jeszcze nie odebrała, Będziemy walczyć o legalna zdrową marihuane która nikomu życia jeszcze nie odebrała, Będziemy walczyć o legalna zdrową marihuane która nikomu życia jeszcze nie odebrała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m
markac
W dniu 14.11.2014 o 11:43, Nowiutki;) napisał:

Dziękuję za  pozdrowienia i mam pytanie. Czy  masz prawo jazdy ?Bo jeżeli uważasz, że musisz  popalać w celu, jak to  określasz normalnego funkcjonowania, to użytkowanie samochodu jest wykluczone.Ślady po ćpaniu podobno zachowują się w organizmie dosyć długo.A więc rzeczywiście  służby dyskretnie powinny się przyjrzeć,  kto kryje się za  IP tych którzy tutaj tak gorliwie  bronią "marychy"Nie chcę  aby  wjechał  na mnie  jakiś zamroczony "dżojntem " świrus !

 

Nie mam prawa jazdy.

 

Poruszasz natomiast temat istotny: Marihuana działa kilka godzin, potem jest się "trzeźwym", jej obecność we krwi czy w próbkach włosów nie świadczy o tym, że badany jest pod wpływem.

Z resztą: samo bycie pod wpływem nie powoduje chęci do szybkiej jazdy.

 

Niemniej jednak: Nie chcesz by przejechał Cię użytkownik marihuany, ale nie masz nic przeciw, by zrobił to ktoś pod wpływem alkoholu?

 

Przecież to właśnie pijani powodują większość wypadków. Są też agresywni i ciężcy w interakcji, za winko sprzedadzą wszystko, po wódce drą mordy pod sklepem, biją się codziennie w klubach, biją codziennie w domu (najczęściej dzieci i kobiety), umierają na martwice wątroby, mają delirki itd. itp. Dlaczego prawo się nie zajmie tymi biedakami spod monopolu? Dlaczego są monopole na każdym rogu?

p
priszczilla

Ale czemu zarzuca mi Pan łamanie prawa? Czy prawo zabrania wypowiadania się w internecie? W takim razie Pan również je łamie.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie