MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Północ walczyła z południem o władzę w radzie programowej TVP Gorzów.

(kk)
Na środowym posiedzeniu wyborczym naprzeciwko siebie stanęły: Joanna Kasprzak-Perka i Bożena Pierzgalska.

Kadencja przewodniczącego rady programowej trwa rok. Ostatnim była właśnie Pierzgalska, wcześniej szefował Andrzej Szablewski, także zielonogórzanin. O tym, że już czas na rządy północy, postanowił gorzowski członek rady Roman Błaszczak.

- Pogratulowałem pani Pierzgalskiej dobrego przewodniczenia przez rok, ale uważam, że dla dobra województwa, po dwóch zielonogórskich kadencjach, przewodniczącym powinien zostać ktoś z północy - tłumaczył i zaproponował na to stanowisko Kasprzak-Perkę z Międzyrzecza. Ostatecznie większa cześć rady (południe ma w niej przewagę) wybrała Pierzgalską. Kasprzak-Perka została pierwszym wiceprzewodniczącym, a drugim Robert Jałowy z Gorzowa.

Członkowie rady ostro dyskutowali również o pomyśle zorganizowania regionalnej debaty w lubuskiej telewizji w sprawie projektu ustawy medialnej autorstwa PO. Chodzi m.in. o siedzibę spółki medialnej, która miałaby być w Zielonej Górze. Przeciwko takiej debacie był m.in. Zbigniew Kościk. - Uważam, że rada nie ma takich kompetencji - przekonywał. Rada odłożyła decyzję w tej sprawie. - Wystąpiliśmy z wnioskiem o opinię, czy w ogóle mamy prawo zajmować się tym problemem - powiedziała Pierzgalska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska