Potknięcie Polonii wykorzystała Ilanka. Coraz ciekawiej w walce o mistrzostwo IV ligi

Paweł Górski
Rzepinianie kontynuują pogoń za liderem IV ligi
Rzepinianie kontynuują pogoń za liderem IV ligi Facebook/MKS Ilanka Rzepin
W 32. kolejce lubuskiej IV ligi mogła zostać rozstrzygnięta kwestia awansu. Stało się jednak wręcz przeciwnie – liderująca Polonia Słubice niespodziewanie przegrała, a stratę do niej zmniejszyła druga Ilanka Rzepin.

Sensacja w Gorzowie

Niespodziewanej porażki doznała liderująca Osiedle Sady Polonia Słubice, która na wyjeździe uległa rezerwom AstroEnergy Warty Gorzów 1:2. Co prawda od 31 minuty prowadziła ona po golu Maksima Roubuta, lecz już chwilę później z rzutu karnego wyrównał Dominik Winkel. Decydujący gol dla Warty II padł w 58 minucie, a jego autorem został Mateusz Posmyk. Tym samym drugi zespół gorzowskiego trzecioligowca zapewnił już sobie utrzymanie w IV lidze, a Polonia z kolei straciła część przewagi w walce o awans.

Cztery gole Ilanki

Drużyną, która goni słubiczan jest Ilanka Rzepin, która w Zielonej Górze pokonała rezerwy Lechii 4:0. Mimo tak wysokiej wygranej przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero w 60 minucie wynik otworzył Mateusz Stefanowicz. Potem rzepinianom poszło już jak z płatka – kolejne gole dołożyli Andrzej Pawłowski oraz Kacper Lewitzki, który dwukrotnie trafił na listę strzelców i zapisał na swoje konto gola Ilanki nr 100 w tym sezonie.

Tym samym na dwie kolejki przed końcem sezonu podopieczni trenera Dawida Chanasa tracą do Polonii pięć punktów, ale trzeba dodać, że mają oni do rozegrania o jeden mecz więcej. Mowa o przerwanym przez deszcz starciu z Pogonią Skwierzyna, które zostanie dokończone w środę 5 czerwca.

Przełamanie Lubuszanina

Wysokie zwycięstwo odniósł Lubuszanin Drezdenko, który jednocześnie przerwał serię czterech porażek z rzędu. Piłkarze trenera Bartosza Majchrzaka na własnym terenie pokonali Czarnych Żagań 4:0. Gole padały w dwóch „turach” – na początku i końcu spotkania. Przed upływem kwadransa gry dwa trafienia miał już na koncie Łukasz Zagdański. Później pozazdrościł mu Marcin Celejewski, który w 81 i 83 minucie dobił ekipę gości.

Odra rozgromiła osłabioną Stal

Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Odry Nietków ze Stalą Sulęcin. Wynik w drugiej minucie otworzył Szymon Szczerba, a niedługo później podwyższył Łukasz Kaczorowski. Co ciekawe, później goście stracili za czerwone kartki dwóch zawodników – w 20 minucie do szatni musiał udać się bramkarz Stali Adrian Łodziato, a po kwadransie to samo czekało Bartosza Michałka. Grająca w dziewiątkę ekipa z Sulęcina nie była już w stanie odrobić strat. W końcowej fazie meczu rozmiary zwycięstwa Odry powiększyli Łukasz Kaczorowski i Daniel Opala.

Pogoń wciąż na fali

Swoją wysoką formę dobitnie potwierdziła Pogoń Świebodzin, która po raz 14. z rzędu nie poniosła porażki. Tym razem w Szprotawie rozgromiła miejscową Z.U. Zachód Sprotavię 6:1. Już do przerwy świebodzinianie prowadzili 3:1 po golach Juliana Kamińskiego, Jakuba Śliwińskiego i Nikodema Rafalika. Dla gospodarzy strzelił natomiast Kalu Uche. W drugiej odsłonie gospodarzy dobili Tomasz Tymura (dwa gole) i Marcin Lisowski. Warto przy tym wspomnieć, że obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż w 85 minucie czerwonymi kartkami ukarani zostali Aksel Augustyniak i Nikita Melnyk.

Stal lepsza od Promienia

W derbach powiatu żarskiego skromne zwycięstwo odniosła Stal Felgenhauer Jasień. Podopieczni trenera Łukasza Czyżyka pokonali w delegacji Promień Żary 1:0. Wynik już w 14 minucie ustalił Japończyk Takato Sakai.

Wyniki 32. kolejki IV ligi:

• Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – Pogoń Świebodzin 1:6 (bramki: Uche – Tymura 2, Kamiński, Rafalik, Śliwiński, Lisowski)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Spójnia Ośno Lubuskie 7:0 (Szafer 4, Matysiak, Wojtaszek, Ławecki)
  • Lubuszanin Drezdenko – Czarni Żagań 4:0 (Zagdański 2, Celejewski 2)
  • Promień Żary – Stal Felgenhauer Jasień 0:1 (Sakai)
  • Pogoń Skwierzyna – ZAP Syrena Zbąszynek 0:1 (Maciejewski)
  • Odra Nietków – Stal Sulęcin 4:0 (Kaczorowski 2, Szczerba, Opala)
  • Meprozet Stare Kurowo – Korona Kożuchów 2:0 (Sanocki 2)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Osiedle Sady Polonia Słubice 2:1 (Winkel, Posmyk – Roubut)
  • Lechia II Zielona Góra – Ilanka Rzepin 0:4 (Lewitzki 2, Stefanowicz, Pawłowski)