Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo jazdy będzie droższe. Zastanawiasz się nad zrobieniem prawa jazdy? Lepiej się pospiesz, bo niedługo możesz zapłacić więcej!

Jakub Kłyszejko
Jakub Kłyszejko
W związku ze spadającymi wpływami do WORD-ów, Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zawnioskowało do ministra infrastruktury, aby opłata za egzamin na prawo jazdy kategorii "B" została podniesiona.
W związku ze spadającymi wpływami do WORD-ów, Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zawnioskowało do ministra infrastruktury, aby opłata za egzamin na prawo jazdy kategorii "B" została podniesiona. Wojciech Arkuszewicz
Dyrektorzy WORD-ów chcą podnieść ceny egzaminu na prawo jazdy. Od 2013 roku pozostaje ona niezmienna i wynosi 170 zł. Tyle kosztuje egzamin praktyczny. Ile zapłacimy w najbliższym czasie? Możliwe, że dużo więcej.

Stowarzyszenie Dyrektorów WORD wyliczyło efektywność pracy egzaminatorów. Jak się okazało, spadła ona aż o 29 procent. Od 1 stycznia 2020 roku jeden egzaminator może dziennie sprawdzić umiejętności maksymalnie dziewięciu kierowców. Powoduje to, że WORD-y będą mogły przeprowadzać mniej egzaminów.

Prawo jazdy 2020. Zmiany

Wydłużyły się kolejki na wyznaczenie terminu egzaminu na prawo jazdy, a także zmniejszyły przychody placówek. Do tego doszły podwyżki cen wody, prądu, gazu, wywozu śmieci, a także wzrost płacy minimalnej. Z tych powodów, w całym kraju WORD-y odnotowały łącznie 11,5 mln zł strat.

Egzamin na prawo jazdy 2020. Cena

W związku ze spadającymi wpływami do WORD-ów, Stowarzyszenie Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zawnioskowało do ministra infrastruktury, aby opłata za egzamin na prawo jazdy kategorii "B" została podniesiona.
Dyrektorzy opowiadają się za podwyżką na poziomie 35 procent. Należy tutaj podkreślić, że obowiązująca kwota - 170 zł (30 zł za egzamin teoretyczny i 140 zł za egzamin praktyczny) pozostaje niezmienna od 2013 roku.

W praktyce może to oznaczać, że cena egzaminu na prawo jazdy kategorii "B" może wzrosnąć nawet o 60 zł i wynieść łącznie 230 zł. Specjaliści z branży szacują jednak, że jeśli do podniesienia stawek w ogóle miałoby dojść, to nie szybciej niż po wyborach prezydenckich.

Wideo: Jeżeli chodzi o samochody elektryczne, to dzisiaj mamy do czynienia z początkiem całego procesu

Prawo jazdy 2020. Zmiany w przepisach

Przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy dość często się zmieniają. Jeśli planujesz zdawać egzamin na prawo jazdy w 2020 roku, powinieneś się z nimi zapoznać. W tym artykule sprawdzisz, jakie zmiany w egzaminach na prawo jazdy obowiązują od 2 stycznia 2020 roku:

Trwa głosowanie...

Za którym razem zdałeś praktyczny egzamin na prawo jazdy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska