Prawo na UZ laureatem konkursu Studia z Przyszłością i Lider Jakości Kształcenia. Dwa inne kierunki też wyróżnione. Jakie?

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Certyfikat "Studia z Przyszłością" odebrała prof. dr hab. Hanna Paluszkiewicz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego
Certyfikat "Studia z Przyszłością" odebrała prof. dr hab. Hanna Paluszkiewicz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego Organizator Gali Finałowej VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością”
Kierunek prawo (studia jednolite magisterskie) prowadzony na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego został laureatem konkursu „Studia z Przyszłością”. Certyfikat odebrała prof. dr hab. Hanna Paluszkiewicz, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego. W tym roku uhonorowane zostały również dwa kierunki prowadzone na Uniwersytecie – inżynieria środowiska oraz geoinformatyka i techniki satelitarne (obydwa kierunki prowadzone są na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ).

Kierunek Prawo oprócz Certyfikatu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” otrzymał również Certyfikat Nadzwyczajny – Lider Jakości Kształcenia. Jest to duże wyróżnienie dla kierunku. Jak dodaje prof. H. Paluszkiewicz: Nasza wysoka ocena punktowa spowodowała, że otrzymaliśmy dodatkowe wyróżnienie dla Wydziału - Lider Jakości Kształcenia. To bardzo mnie cieszy.

Prawo na UZ to "Studia z Przyszłością"

Koncert Finałowy VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Studia z Przyszłością” odbył się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Konkurs współorganizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Certyfikaty Akredytacyjne otrzymały najbardziej innowacyjne i nowoczesne kierunki studiów prowadzone przez polskie uczelnie. Wyróżnienie to jest przyznawane za kształcenie zgodne z potrzebami rynku pracy oraz wysokimi standardami jakościowymi. Identyfikowane i wyróżniane są wybrane programy i kierunki studiów prowadzone w polskich uczelniach, które cechują się innowacyjnością, dostosowaniem do potrzeb rynku pracy oraz nowoczesnością przyjętych rozwiązań dydaktycznych. Ich oceny dokonuje Kapituła z udziałem wybitnych naukowców, w tym m.in. prof. Piotra Grudowskiego z Politechniki Gdańskiej, prof. Agnieszki Dziedziczak-Foltyn z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Ewy Kuli z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, dr. Aleksandra Kobylarka z Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Zbigniewa Widery z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Listy gratulacyjne dla laureatów

W Koncercie Finałowym uczestniczyli rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów, katedr i zakładów reprezentujący szkoły wyższe z całej Polski. Listy gratulacyjne do laureatów skierowali m.in. Krystyna Szumilas, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauk i Młodzieży Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w latach 2011-2013 Minister Edukacji Narodowej, prof. Kazimierz Wiatr, Przewodniczący Komisji Nauki Senatu RP, dr inż. Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

Wśród nagrodzonych i prezentowanych na Gali były studia prowadzone m.in. na Uniwersytecie Zielonogórskim, Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Częstochowskiej, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Opolskim, Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i wiele innych.

Wręczenie Certyfikatów Akredytacyjnych „Studia z Przyszłością”

W trakcie Koncertu finałowego wręczenia Certyfikatów Akredytacyjnych „Studia z Przyszłością” dokonali: Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Grażyna Kaczmarczyk, Sekretarz Konkursu i Dyrektor Zarządzający Agencji PRC Przemysław Ruta oraz członkowie Komisji Akredytacyjnej Programu: prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. Dariusz Rott z Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. Agnieszka Dziedziczak-Foltyn z Uniwersytetu Łódzkiego.
Uroczysta Gala była okazją do ogłoszenia wyników Konkursu, ale także do spotkania w gronie środowiska akademickiego, dyskusji o problemach współczesnej edukacji i szkolnictwa wyższego oraz wymiany dobrych praktyk odnoszących się do jakości kształcenia, nauki i kultury akademickiej.

Zobacz wyjątkową inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim:

POLECAMY TEŻ

Mistrzostwa Polski studentów medycyny w szyciu chirurgicznych. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego obroniła mistrzowski tytuł

ZIELONA GÓRA: 42 osoby walczą o jedno miejsce na medycynie n...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie