Prezydent Zielonej Góry szuka sprawców dewastacji w Zielonej Górze. Opublikował nagranie z monitoringu

mawZaktualizowano 
Czy rozpoznajesz tych ludzi? Zgłoś się do urzędu miasta. screen z nagrania z monitoringu
Mogli zgłosić się sami. Nie skorzystali z propozycji prezydenta. Teraz nagranie z monitoringu trafiło do internetu. Tak, jak zapowiadał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

- Ktoś miał fantazje na deptaku. Powiem tak, k... m... Nie wiem, jak to komentować naprawdę. Już mi ciśnienie podnieśli - tak w poniedziałek skomentował akt wandalizmu, do którego doszło w centrum miasta Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Wandale na deptaku

Przypomnijmy. W nocy z niedzieli na poniedziałek, 10 czerwca, ktoś bezmyślnie zniszczył nasadzenia kwiatów na deptaku. - Sprawca nie uniknie kary. Pokryje koszty zniszczeń, a te nie są małe – mówił Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Zobacz również: ZIELONA GÓRA. Bójki, dewastacje, kolizje, wypadki. Co widzą kamery monitoringu w Zielonej Górze?

O tym, że osoby, które dokonały zniszczeń, nie unikną odpowiedzialności, zapowiadał także prezydent miasta. Dał im nawet szansę. Mogli sami zgłosić się do urzędu. Mieli czas do 11 czerwca, do godz. 12.00. - W przeciwnym razie ich wizerunek z materiałów monitoringu miejskiego zostanie upubliczniony - informował J. Kubicki.

Sprawcy się nie zgłosili... Teraz oglądają ich mieszkańcy

Nikt nie posłuchał. Nikt nie zgłosił się do urzędu, dlatego na Facebooku opublikowany został film. Prezydent zdecydował się na ujawnienie wizerunku osób.

Co uchwyciły kamery monitoringu? Parę, która idzie deptakiem. W pewnym momencie kobieta zaczyna wyrywać nerwowo kwiaty z gazonów i rzucać nimi. Widać, jak przez chwilkę próbuje ją powstrzymać mężczyzna. Bezskutecznie. Dalej kobieta kopie i wyrywa kwiaty, które stały przed wejściem do ratusza i przy ogródku Winiarni Bachus. Druga kamera z Winnego Wzgórza nagrała dwóch chłopców, którzy obrzucają napis na Winnym Wzgórzu I Love Zielona. Przygląda im się kobieta leżąca niedaleko na leżaku. Nie reaguje... O tej akcji pisaliśmy w materiale: Kto pobrudził Zieloną? Wandale coraz śmielej sobie poczynają w [ZDJĘCIA]

Prezydent Zielonej Góry szuka sprawców dewastacji w Zielonej...

Prezydent prosi mieszkańców o pomoc w rozpoznaniu sprawców

- Sprawę w trybie natychmiastowym zgłaszamy także na policję. Jednocześnie prosimy mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców tych dewastacji - informuje na FB Janusz Kubicki.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-11T17:11:07 02:00, Gość:

A mnie Panie Prezydencie bardziej ciekawi co w tym czasie robili "pańscy ludzie " z COW na Kasprowicza - bo to chyba oni są opłacani z moich podatków a nie ta nawalona małolata

2019-06-11T17:54:24 02:00, Karak:

Nawalona czy nie niech placi! !! Niech placze i placi! !!

To nie małolata Karyna a raczej Ewa ma 43 lata😫

G
Gość

karyna wściekła w ch*j agresywna

Z
Ziom
2019-06-11T20:15:18 02:00, Gość:

To po co ten monitoring ? , żeby wszyscy mogli np. obejrzeć jak mnie zamordowali na deptaku ???

Noooo. Np....

G
Gość
2019-06-11T19:12:04 02:00, olga:

Prymitywna, wulgarna, agresywna idiotka spod znaku róbta co chceta która tak naprawdę powinna dostać batem po dupie i do miotły! Mam nadzieję, że poznamy wizerunek i nazwisko tego babskiego tłuka:)

Brawo

G
Gość

BRAWO PANIE PREZYDENCIE..czas zrobić porządek z tymi idiotami ..!!!!

G
Gość

To po co ten monitoring ? , żeby wszyscy mogli np. obejrzeć jak mnie zamordowali na deptaku ???

K
Ktoś
2019-06-11T15:44:41 02:00, Gość:

To poco ten monitoring skoro niebylo reakcj natychmiast hahah przysnelo się a cała kupiecka rizjebana kpina jakas

Tak geniuszu, mistrzy logiki a raczej jego braku. Bo udzie z monitoringu pobiegną osobiście jak coś zobaczą. Rozpędź się i walnij głową w ścianę. W takich sytuacjach dzwonią na policję. A jak szybko reaguje nasza policja, to raczej mówić nie trzeba.

G
Gość
2019-06-11T15:44:41 02:00, Gość:

To poco ten monitoring skoro niebylo reakcj natychmiast hahah przysnelo się a cała kupiecka rizjebana kpina jakas

LOGO

G
Gość
2019-06-11T19:12:04 02:00, olga:

Prymitywna, wulgarna, agresywna idiotka spod znaku róbta co chceta która tak naprawdę powinna dostać batem po dupie i do miotły! Mam nadzieję, że poznamy wizerunek i nazwisko tego babskiego tłuka:)

100/100.

o
olga

Prymitywna, wulgarna, agresywna idiotka spod znaku róbta co chceta która tak naprawdę powinna dostać batem po dupie i do miotły! Mam nadzieję, że poznamy wizerunek i nazwisko tego babskiego tłuka:)

G
Gość
2019-06-11T15:22:12 02:00, Gość:

I będzie wstyd znajomi już pewnie wiedzą hahaaaaaaa

2019-06-11T15:23:12 02:00, Gość:

Ciekawe który ich sprzeda

2019-06-11T17:06:12 02:00, Gość:

Złodziei i wandali się nie sprzedaje, lecz karze. Dzisiaj wytrwali kwiaty i pomalowali napis, jutro pobiją ciebie lub twoją rodzinę oraz pomalują lub porysują twoje auto. Będzie fajnie?...

Tu w komentarzach znajdujemy już efekty współczesnej polskiej moralności i mentalności . Cyt. "niech płaci … " ; "ciekawe kto ich sprzeda" : " to pewnie Ukraincy " … . Dla tych "gości" nie ważne że skutecznie nie działa C O W , że wydajemy dziesiątki tysięcy na jego obsługę , że Ci "Ukraincy" po 5-10 minutach powinni być już przesłuchiwani na komisariacie. To że "nawalona damulka " winna pokryć koszty kilkutysięczna nawiązka na konto wybranego zakładu miejskiego nie podlega chyba dyskusji . A Pan Prezydent powinien nie mieszkańców prosić o rozpoznanie wandali a dowiedzieć się wszystkiego od szefa COW.

G
Gość

niech pokryje ten ogrodnik koszty i miesiac prac spolecznych w butach gumowych przy sprzataniu obornika w chlewni.

K
Karak
2019-06-11T17:11:07 02:00, Gość:

A mnie Panie Prezydencie bardziej ciekawi co w tym czasie robili "pańscy ludzie " z COW na Kasprowicza - bo to chyba oni są opłacani z moich podatków a nie ta nawalona małolata

Nawalona czy nie niech placi! !! Niech placze i placi! !!

G
Gość
2019-06-11T15:37:47 02:00, Dew:

Dwóch gowniarzy niszczy napis ale ja się położę na lezaku i poleze bo to nie moje i mnie nie interesuje

Chcecie mieć bezstresowe wychowanie to macie! Teraz są czasy poprawnościowe a owoc takiego wychowania widać na nagraniu. Więcej telewizji śniadaniowych a takich rodziców i ich pociech będzie coraz więcej bo wychowują nam dzieci nie zasady a i dobre maniery a trendy!

K
Kara was spotka

To pewnie Ukraińcy i widać że nawaleni ostro

Dodaj ogłoszenie