Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont estakady kolejowej w Gorzowie wymusza kolejną zmianę ruchu. Co dokładnie się zmienu?

Redakcja
Remont estakady trwa od jesieni 2016 r. W maju 2017 r. rozpoczęły się prace na wysokości bulwarów.
Remont estakady trwa od jesieni 2016 r. W maju 2017 r. rozpoczęły się prace na wysokości bulwarów. Tomasz Rusek
Do poniedziałku 6 sierpnia pod wiaduktem estakady kolejowe zamknięte są prawe pasy ruchu. Od wtorku to się zmieni. Trzeba będzie jeździć właśnie prawymi.

- We wtorek wykonawca modernizacji estakady kolejowej rozpocznie kolejny etap prac związanych z renowacją stalowego wiaduktu nad ul. Chrobrego - informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Co to oznacza dla kierowców?
- Tym razem pod wiaduktem zostaną otwarte obecnie wyłączone pasy ruchu, a zamknięte lewe pasy ruchu - mówi Krajczyński. W poniedziałek 6 sierpnia ruch odbywać się będzie jeszcze po staremu. Jeśli nie zdarzyło Wam się natrafić na te utrudnienia, podpowiadamy: wjeżdżajcie na pasy, które są bliżej środka dwupasmowej ulicy lub mostu Staromiejskiego.

Co jeszcze zmieni się w okolicy wiaduktu?
Jadąc od strony katedry w kierunku mostu, z lewego pasa jezdni skręcicie tylko w ul. Spichrzową.

Jeśli będzie jechać ul. Spichrzową od strony dworca, nie przejedziecie ulicą na odcinku od Wodnej do Chrobrego.
Wyłączona będzie sygnalizacja świetlna dla wyjeżdżających z Nadbrzeżnej na most.

Ul. Spichrzowa od strony ul. Hejmanowskiej będzie już dostępna na wszystkich pasach, a zasady ruchu będą takie jak dawniej, przed remontem estakady.

Jeśli zaś chodzi o sam remont? Termin zakończenia prac to 10 września, ale na estakadzie nie ma jeszcze torów kolejowych. Czy robotnicy się wyrobią? Będziemy wracali do tematu.

Zobacz również: Gorzów. Rozpoczyna się remont katedralnej wieży

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

W niedzielę, 5 sierpnia, przed piątą nad ranem zakończył się PolAndRock Festival 2018. W drogę powrotną do domów ruszyły dziesiątki tysięcy festiwalowiczów. Jak co roku, zostały po nich tony śmieci. W tym roku jednak sporo odpadków zgromadzono w specjalnie do tego celu wyznaczonych miejscach.Przypomnijmy, nowością PolAndRock Festivalu 2018 była akcja "Zaraz będzie czysto". Organizatorzy rozdawali festiwalowiczom worki na śmieci i przygotowali na terenie imprezy punkty, w których można zostawiać zapełnione worki. Wielu uczestników posłuchało apeli organizatorów i zostawiło odpadki w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Co ciekawe, znacznie miej niż w latach poprzednich jest też różnych mebli (kanap, foteli, krzeseł itd.). Tu również uczestnicy PolAndRock Festivalu posłuchali apeli Jurka Owsiaka, aby nie przywozić na festiwalowe pole takich przedmiotów, bo ich późniejsze sprzątnięcie jest problematyczne. Niemniej jednak do posprzątania z festiwalowej łąki są tony śmieci. Koszt uprzątnięcia terenu ponosi organizator. Sprzątaniem zajmuje się specjalnie do tego wynajęta firma. Trwa to zazwyczaj około dwóch, trzech tygodni. Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą:  PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje  PolAndRock Festival. Zobacz nasz serwis specjalny:

PolAndRock Festival 2018 (Woodstock): Impreza zakończona, te...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska