Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Dworcowej w Zielonej Górze. Roboty trwają, a mieszkańcy narzekają. Trudniej im się żyje przy rozkopanej ulicy [WIDEO, ZDJĘCIA]

mk
Mieszkańcy okolic ul. Dworcowej denerwują się, że przez trwające remonty mają utrudniony dostęp do sklepów - na ulicy po obu stronach został zerwany chodnik.- Trwa remont ulicy Dworcowej - zgłosiła się do naszej redakcji, stała Czytelniczka, pani Krystyna. - W związku z tym chodniki od ronda im. Anny Borchers aż niemal do dworca PKS zostały zerwane. I to po obu stronach! Starsi mieszkańcy m.in. ul. Lipowej czy Akacjowej mają problem, by dostać się do okolicznego sklepu. Bo teraz tutaj tylko piach i doły. Mieszkańcy, którzy np. poruszają się o kulach, do sklepu nie dojdą. A nadkładanie drogi może być dla starszych zielonogórzan kłopotliwe. Dlaczego najpierw nie zrobiono jednej części, a potem drugiej?  O sprawę postanowiliśmy spytać w zielonogórskim magistracie.  - Mogę zasugerować wykonawcy, żeby na tych fragmentach, na których jest rozebrany chodnik, wyłożył jakieś płyty, które ułatwią komunikację osobom starszym - mówi Paweł Urbański, dyrektor departamentu i zarządzania drogami w zielonogórskim magistracie. - Mieszkańcy jednak muszą pamiętać, że poruszają się po placu budowy. W tym miejscu porusza się sprzęt i trzeba na to zwrócić odpowiednią uwagę. Czy zmiany na tej remontowanej  zostaną wprowadzone? Do sprawy wrócimy.Przypomnijmy, że na ulicy Dworcowej trwają prace związane z budową Trasy Aglomeracyjnej, centrum przesiadkowego ale i remontem wiaduktu nad ulicą Batorego. Jeszcze przez parę najbliższych miesięcy musimy się, niestety, w tym rejonie miasta uzbroić w cierpliwość.  ZOBACZ: NA CO NARZEKAJĄ MIESZKAŃCY PODCZAS REMONTU DWORCOWEJ
Mieszkańcy okolic ul. Dworcowej denerwują się, że przez trwające remonty mają utrudniony dostęp do sklepów - na ulicy po obu stronach został zerwany chodnik.- Trwa remont ulicy Dworcowej - zgłosiła się do naszej redakcji, stała Czytelniczka, pani Krystyna. - W związku z tym chodniki od ronda im. Anny Borchers aż niemal do dworca PKS zostały zerwane. I to po obu stronach! Starsi mieszkańcy m.in. ul. Lipowej czy Akacjowej mają problem, by dostać się do okolicznego sklepu. Bo teraz tutaj tylko piach i doły. Mieszkańcy, którzy np. poruszają się o kulach, do sklepu nie dojdą. A nadkładanie drogi może być dla starszych zielonogórzan kłopotliwe. Dlaczego najpierw nie zrobiono jednej części, a potem drugiej? O sprawę postanowiliśmy spytać w zielonogórskim magistracie. - Mogę zasugerować wykonawcy, żeby na tych fragmentach, na których jest rozebrany chodnik, wyłożył jakieś płyty, które ułatwią komunikację osobom starszym - mówi Paweł Urbański, dyrektor departamentu i zarządzania drogami w zielonogórskim magistracie. - Mieszkańcy jednak muszą pamiętać, że poruszają się po placu budowy. W tym miejscu porusza się sprzęt i trzeba na to zwrócić odpowiednią uwagę. Czy zmiany na tej remontowanej zostaną wprowadzone? Do sprawy wrócimy.Przypomnijmy, że na ulicy Dworcowej trwają prace związane z budową Trasy Aglomeracyjnej, centrum przesiadkowego ale i remontem wiaduktu nad ulicą Batorego. Jeszcze przez parę najbliższych miesięcy musimy się, niestety, w tym rejonie miasta uzbroić w cierpliwość. ZOBACZ: NA CO NARZEKAJĄ MIESZKAŃCY PODCZAS REMONTU DWORCOWEJ Mariusz Kapała / GL
Mieszkańcy okolic ul. Dworcowej denerwują się, że przez trwające remonty mają utrudniony dostęp do sklepów - na ulicy po obu stronach został zerwany chodnik.

Mieszkańcy okolic ul. Dworcowej denerwują się, że przez trwające remonty mają utrudniony dostęp do sklepów - na ulicy po obu stronach został zerwany chodnik.

- Trwa remont ulicy Dworcowej - zgłosiła się do naszej redakcji, stała Czytelniczka, pani Krystyna. - W związku z tym chodniki od ronda im. Anny Borchers aż niemal do dworca PKS zostały zerwane. I to po obu stronach! Starsi mieszkańcy m.in. ul. Lipowej czy Akacjowej mają problem, by dostać się do okolicznego sklepu. Bo teraz tutaj tylko piach i doły. Mieszkańcy, którzy np. poruszają się o kulach, do sklepu nie dojdą. A nadkładanie drogi może być dla starszych zielonogórzan kłopotliwe. Dlaczego najpierw nie zrobiono jednej części, a potem drugiej?

O sprawę postanowiliśmy spytać w zielonogórskim magistracie.

- Mogę zasugerować wykonawcy, żeby na tych fragmentach, na których jest rozebrany chodnik, wyłożył jakieś płyty, które ułatwią komunikację osobom starszym - mówi Paweł Urbański, dyrektor departamentu i zarządzania drogami w zielonogórskim magistracie. - Mieszkańcy jednak muszą pamiętać, że poruszają się po placu budowy. W tym miejscu porusza się sprzęt i trzeba na to zwrócić odpowiednią uwagę.
Czy zmiany na tej remontowanej zostaną wprowadzone? Do sprawy wrócimy.

Przypomnijmy, że na ulicy Dworcowej trwają prace związane z budową Trasy Aglomeracyjnej, centrum przesiadkowego ale i remontem wiaduktu nad ulicą Batorego. Jeszcze przez parę najbliższych miesięcy musimy się, niestety, w tym rejonie miasta uzbroić w cierpliwość.

ZOBACZ: NA CO NARZEKAJĄ MIESZKAŃCY PODCZAS REMONTU DWORCOWEJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska