MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolnicy zablokują wiele dróg w Lubuskiem. Gdzie będą utrudnienia w środę, 20 marca?

OPRAC.:
PAP
PAP
Michał Korn
Michał Korn
Wideo
od 12 lat
Na lubuskich drogach trwają protesty rolników, a ruch jest mocno utrudniony - głównie dotyczy to zablokowanych przejść granicznych w Świecku i Gubinku. Kolejne blokady w Lubuskiem rolnicy zapowiedzieli na środę, 20 marca.

Spis treści

Od niedzieli zablokowane są przejścia graniczne w Świecku przy A2 i Gubinku. Wjazd do Niemiec jest całkowicie zablokowany na wszystkich pasach ruchu. Protest ma potrwać do środy do godz. 22:00.

Trwa głosowanie...

Czy popierasz formę protestu rolników w postaci blokad dróg?

Rolnicy zapowiadają blokady w powiecie świebodzińskim

Kolejne blokady zostały zaplanowane na środę, 20 marca. Obejmą drogi krajowe oraz wojewódzkie. W powiecie świebodzińskim rolnicy planują zablokować aż dziesięć miejsc.

W gminie Świebodzin będą to:

 • Rondo na ul. Międzyrzeckiej przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Północ (planowane godziny blokady: 09:00 – 18:00),
 • Rondo Kresowe - skrzyżowanie drogi K92 z ulicą Wojska Polskiego i Starą K3 (09:00 – 18:00 - PUNKT BLOKADOWY ANULOWANY
 • Rondo Ofiar Wołynia przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Południe (09:00 – 18:00).

W gminie Szczaniec blokowana będzie:

 • Droga K92 (57 kilometr) - planowane godziny blokady to 07:00 – 19:00.

W gminie Skąpe:

 • Droga DW276 w miejscowości Radoszyn (planowane godziny blokady: 09:00 – 18:00),
 • droga DW276 w miejscowości Skąpe (09:00 – 18:00).

W gminie Lubrza zablokowana będzie:

 • droga DK92 na skrzyżowaniu do miejscowości Bucze i Zagórze (do wiaduktu w kierunku Mostki. Planowane godziny blokady: 09:00 – 18:00).

W gminie Łagów:

 • droga DK92 Gronów - Poźrzadło - PUNKT BLOKADOWY ANULOWANY

W gminie Zbąszynek:

 • droga w Chlastawie w kierunku na Nądnie (przejazd i blokada drogi 302, planowane godziny blokady: 09:00 – 18:00. Blokada tylko w kierunku na Nądnie, przejazd w kierunku Zbąszynka i jeziora Kożlarskiego będzie możliwy.
 • Dąbrówka Wlkp. - blokada na ulicy Głównej (planowane godziny blokady: 10:30– 18:30). Ruch w kierunku na Zbąszynek i Zbąszyń bedzie jedynie spowolniony.

- Świebodzińscy policjanci będą zabezpieczać miejsca protestów - powiedział rzecznik policji w Świebodzinie asp. Marcin Ruciński.

Blokady rolników w powiecie żagańskim

Planowane blokady są też w środę w powiecie żagańskim. Blokady będą miały miejsce w Iłowie, w godzinach 8:00 – 16:00. Zablokowana ma zostać autostrada A18. Wyjazd z autostrady z Olszyny na Wrocław będzie przejezdny na węźle z drogą DW296. Jednak wyjazd dla jadących w kierunku Wrocław zostanie całkowicie zablokowany. Odcinek A18 w kierunku Wrocławia wraz ze zjazdem i z drogą DW296 na węźle Iłowa będzie zablokowany.

Protestujący nie zablokują drogi DW296. Zostanie tam jednak wprowadzony ruch wahadłowy, co znacznie utrudni ruch i mogą tworzyć się korki.

Blokady powiecie zielonogórskim

Blokady w rejonie Zielonej Góry rozpoczną się w środę, 20 marca o godzinie 13.00 i potrwają do czwartku, 21 marca, do godz. 13.00. Organizator protestu zagwarantował, że pojazdy uprzywilejowane będą przepuszczane utworzonym korytarzem życia. Trasa S3 na odcinku węzeł Zielona Góra Północ – węzeł Świebodzin Południe będzie nieprzejezdna.

Organizacja ruchu:

Droga ekspresowa S3:

 • Węzeł Południowy (Racula) – wjazd od strony Nowej Soli - od godziny 12.30 w dniu 20 marca policjanci ruchu drogowego będą kierować:
  - pojazdy ciężarowe jadące w kierunku Sulechowa na drogę wojewódzką 282 (przez most w Milsku)
  - pojazdy osobowe na Trasa Północną, do centrum Zielonej Góry
 • Zamknięty zostanie zjazd na S3 od Trasy Północnej w Zielonej Górze w stronę Sulechowa - ruch będzie odbywał się w kierunku Nowej Soli lub na ulicę Kętrzyńską w Zielonej Górze (osiedle Pomorskie)
 • Zamknięty zostanie zjazd na S3 od ulicy Kętrzyńskiej w Zielonej Górze w stronę Sulechowa - przekierowanie ruchu na Trasę Północną
 • Węzeł Północny (Trasa Północna) - zamknięcie ruchu na S3 w stronę Sulechowa przy zjeździe do Zielonej Góry - ruch będzie odbywał się wyłącznie w kierunku Trasy Północnej.
 • Węzeł Północny – rondo Sulechów - skrzyżowanie dróg W279 i W282: pojazdy ciężarowe kierowane przez Sulechów na drogę wojewódzką nr 282 w kierunku miejscowości Milsko.
 • Od Świebodzina do Sulechowa droga S3 będzie całkowicie zablokowana
 • Od Nowej Soli do Zielonej Góry trasa S3 będzie przejezdna w obu kierunkach

Cigacice

 • Pojazdy ciężarowe o DMC pow. 16 ton nie będą wpuszczane na most! Zakaz nie dotyczy pojazdów specjalnych PZZD, służb komunalnych oraz autobusów komunikacji lokalnej.

Droga wojewódzka nr 276

 • W miejscowości Skąpe zapowiadana jest całkowita blokada drogi do Radoszyna od 9.00 do 18.00 w środę, 20 marca.

Stara trójka od Rosina i Kalska do Sulechowa

 • Droga całkowicie zablokowana w godzinach protestu.

Droga DW 304 w Babimoście

 • Droga od ulicy Kargowskiej do ulicy Wolsztyńskiej będzie całkowicie nieprzejezdna w środę, 20 marca w godz. 10.00 - 16.00. Przy ulicy Kargowskiej przekierowanie ruchu na DW 313 w kierunku Kargowej
 • Miejscowości Zbąszyń i Wolsztyn przejezdne.

Droga DK27

 • Od strony Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego - droga przejezdna.
 • Od Nowogrodu Bobrzańskiego na skrzyżowaniu drogi K27 w kierunku miejscowości Klępina ruch zostanie przekierowany do miejscowości Klępina – Kotowice – Niwiska – Kaczenice lub Ochla.

Droga K32 - protest w godzinach 7.00 – 19.00 w dniu 20 marca

 • spowolnienie ruchu przez miejscowość Kargowa na odcinku od stacji paliw Orlen do wyjazdu z miejscowości w kierunku miejscowości Wolsztyn – policjanci będą na miejscu kierować ruchem.

Blokady na S3 i DK22 w Gorzowie - AKTUALIZACJA

W gorzowskiej komendzie we wtorek, 19 marca odbyło się spotkanie z organizatorem protestu rolników. W wyniku rozmów częściowo zmieniają się dotychczasowe ustalenia dotyczące utrudnień w ruchu na drodze S3 i K22.

Zmieniają się godziny protestu. Będzie trwał od godziny 10 do 17.

 • o godzinie 7.30 zostanie zamknięty węzeł Południe (ulica Kasprzaka) w kierunku Zielonej Góry. Wjazd w kierunku Szczecina będzie otwarty (można dojechać wyłącznie do węzła Północ – ulica Szczecińska)
 • o godzinie 9.30 zamknięte zostaną:
  - węzeł Gorzów Zachód (ulica Kostrzyńska) i
  - węzeł Gorzów Północ (ulica Szczecińska) w kierunku Zielonej Góry.
 • o godzinie 10 rozpocznie się protest na ulicy Kasprzaka (w ciągu drogi DK22). Ulica będzie czasowo blokowana, co oznacza oczekiwanie na możliwość przejazdu przez dłuższy czas.

W związku z blokadami czas przejazdu przez Gorzów znacznie się wydłuży. Policja zachęca do jazdy trasami alternatywnymii korzystania z komunikacji miejskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska