MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozlicz PIT-a w kilka minut

oprac. (vp)
Program e-pity jest prosty w obsłudze i umożliwia wypełnianie PIT-ów off-line – po ściągnięciu programu na komputer
Program e-pity jest prosty w obsłudze i umożliwia wypełnianie PIT-ów off-line – po ściągnięciu programu na komputer
Nie złożyłeś jeszcze zeznania podatkowego za ub.r.? Masz problem z wypełnieniem PIT-a? Skorzystaj z darmowego programu, z którym zrobisz to w 5 minut.

Dzięki programowi e-pity nawet laik bardzo szybko upora się z wypełnieniem zeznania podatkowego za 2009 r. W dodatku jest darmowy dla każdego, kto zdecyduje się przekazać 1 proc. swojego podatku dla dowolnej organizacji pożytku publicznego. Co więcej, każde pobranie programu ze strony e-pity.pl oraz serwisów partnerskich sprawia, że 1 grosz trafia na akcję sadzenia drzew.

PIT-37 zajmie tylko 5 minut

Program e-pity jest prosty w obsłudze i umożliwia wypełnianie PIT-ów off-line – po ściągnięciu programu na komputer. Usługa on-line dostępna będzie od marca. Kreator aplikacji e-pity sam wypełnia odpowiednie deklaracje na podstawie wpisanych danych. Lista przychodów pozwala na przepisanie danych bezpośrednio np. z PIT-11 czy PIT-8C, dzięki czemu nie trzeba nawet wiedzieć, jakie przychody powinny trafiać do jakich pól na deklaracji.

Dzięki programowi można rozliczyć następujące formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, załączniki PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/O, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, NIP-1, NIP-3 oraz wydrukować przelew podatkowy. Program jest intuicyjny. Krok po kroku podpowiada, co zrobić i na bieżąco wyjaśnia wątpliwości. W przypadku rozliczania darowizn lub ulg pilnuje limitów.

Wypełnienie PIT-a trwa kilka minut. Program po jednorazowym wprowadzeniu danych podatnika kopiuje je do wszystkich składanych załączników, automatycznie wylicza kwoty i zapamiętuje wprowadzone wcześniej dane. Proces wypełniania deklaracji można w każdym momencie przerwać, by w dowolnym czasie do niego wrócić nie rozpoczynając całej procedury od nowa.

Kolejną zaletą jest wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów – nie trzeba zatem sprawdzać ich danych, wystarczy jedynie wybrać odpowiedni z listy. Dane podatnika i wypełnione deklaracje pozostają na jego własnym komputerze, by przy kolejnych rozliczeniach wykorzystać je bez ponownego wpisywania.

Gotowy formularz PIT można przesłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje lub wydrukować i osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego. Program stworzono w technologii Adobe Flash/Flex, która działa na większości systemów operacyjnych, używanej również przez system e-deklaracji (http://www.e-deklaracje.gov.pl/).

Wypełnij PITa, posadź drzewo

Ideą twórców programu e-pity są także działania proekologiczne. Każde pobranie programu ze strony www.e-pity.pl oraz serwisów partnerskich lub wypełnienie deklaracji on-line umożliwia zasadzenie wirtualnego drzewa na stronie www.e-las.pl. e-drzewo można posadzić w wybranym przez siebie miejscu na mapie Polski. O tą wirtualną sadzonkę można troszczyć się i obserwować jak rośnie. Jednak e-las to nie tylko zabawa. Za każde pobranie aplikacji albo wypełnienie PIT-a on-line firma e-file przekaże jeden grosz fundacji Aeris Futuro, która za uzbierane środki posadzi prawdziwe drzewa.

Po zakończeniu okresu składania zeznań podatkowych spółka e-file poinformuje o liczbie, rodzaju oraz lokalizacji posadzonych drzew. Tym samym wypełnienie i przesłanie PIT-a internetem sprawia, że z jednej strony oszczędzamy drzewa nie korzystając z formularzy podatkowych wziętych z urzędu lub wydrukowanych samodzielnie, ale też sadzimy realne drzewa.

1 proc. podatku dla dowolnej OPP

Program e-pity promuje ponadto ideę społeczeństwa obywatelskiego oraz organizacje pożytku publicznego (OPP). Aplikacja jest darmowa dla każdego, kto w swoim rozliczeniu przekaże 1 proc. podatku dowolnej OPP. Co ważne program nie ogranicza wyboru organizacji pożytku publicznego, którą zdecydujemy się wesprzeć procentem swojego podatku.

– Naszą ideą było stworzenie bezpiecznego i maksymalnie prostego programu do rozliczania PIT-ów. Istniejące do tej pory aplikacje były albo skomplikowane, albo odpłatne, albo też mało dostępne. Zależało nam też na tym, aby program e-pity nie był jedynie zwykłym narzędziem do rozliczania PIT-a. Stąd pomysł na e-las. Teraz rozliczając się z urzędem skarbowym można nie tylko przekazać 1 procent podatku na organizację pożytku publicznego, ale też wspomóc sadzenie realnego lasu – mówi Adam Mielcarski, prezes zarządu e-file sp. z o.o.

Program e-pity można pobrać ze strony www.e-pity.pl a także z ponad 80 serwisów poświęconych zagadnieniom podatkowym. Prosta, przyjazna w obsłudze i bezpłatna aplikacja nie tylko ułatwi rozliczenie się z urzędem skarbowym, ale także przełoży się działania proekologiczne.

Czytaj też: Z jakich ulg podatkowych możemy skorzystać rozliczając rok 2009 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska