MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. lubuskim. Gdzie warto iść w weekend 29 - 30 czerwca. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. lubuskim da się uprawiać w wielu miejscach. Jednak zachęcamy do wybrania tras, które polecają inni mieszkańcy. Razem z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 popularne trasy nordic walking w woj. lubuskim. Zawsze na weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Sprawdź, jakie szlaki przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki nordic walking w woj. lubuskim

Które szlaki nordic walking w woj. lubuskim polecają mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, za pomocą której każdy może śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo proponujemy Wam 3 malownicze trasy nordic walking w woj. lubuskim. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 29 czerwca w woj. lubuskim ma być od 18°C do 27°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca w woj. lubuskim ma być od 18°C do 23°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 15% do 59%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Śnieżycowy Raj

  • Początek trasy: Trzciel
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 9,18 km
  • Czas trwania marszu: 413775 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podejść: 356 m
  • Suma zejść: 365 m

Kuba1988 poleca tę trasę na marsz

Śnieżycowy Jar - wczesną wiosną.

Rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar. To magiczne miejsce przyciąga setki ludzi wczesną wiosną aby podziwiać gęsto rosnące w tym miejscu śnieżyce wiosenne. Kwiaty te tworzą piękne białe dywany ścielące głębię tych lasów. Osobą które nigdy tu nie były postaram się przybliżyć to miejsce. Na początku warto zaznaczyć, że w okresie kwitnięcia śnieżycy przy okazji dni wolnych teren ten jest użytkowany przez setki ludzi. Trasa oraz parkingi w okół rezerwatu są oblegane, dlatego warto zaplanować wypad tutaj w tygodniu lub w godzinach rannych aby uniknąć tłoku. Jednak dla osób, które wybierają się tutaj na niedzielny spacer trasa, którą zaproponowałem może być alternatywą,dzięki niej poza śnieżycą zobaczymy kilka innych mniej uczęszczanych miejsc.

Trasę zaczynamy przy parkingu zlokalizowanym niedaleko miejscowości Uchorowo (pierwszy drogowskaz na Śnieżycowy Jar) - (1). Początek szlaku, aż do samego rezerwatu jest oznakowany tablicami, poruszamy się leśną drogą przez odcinek 1,4km. Docieramy do głównej drogi w ramach obszaru która łączy miejscowości Starczanowo i Szymankowo (2). Tutaj znajduje się początek ścisłego rezerwatu, obowiązuje ścisły zakaz poruszania się poza wytyczonym szlakiem. Po około 400 m, docieramy do pierwszych ścieżki wyłożonej drewnem, od tego miejsca możemy śmiało obserwować piękno natury. (3) i (4). Ścieżka w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, dlatego przy dużym ruchu jest tutaj naprawdę tłoczno. My ruszamy dalej kierując się w kierunku południowym, po około 300 m, docieramy do tablicy informacyjnej z mapą (5). W tym miejscu skręcamy w lewo. Po kilkudziesięciu metrach schodzimy z wytyczonej trasy tuż obok narysowanego na drzewie oznaczeniu (6). Skręcamy w prawo i kierujemy się mniej uczęszczanym leśnym duktem do brzegu rzeki Warty. Rzeka ta w tym miejscu płynie bardzo malowniczo, otoczona lasami po obu brzegach. Warto zostać tutaj na kilka chwil i podziwiać wartki nurt tej rzeki. Poruszamy się wysoką skarpą w górę rzeki, wytyczoną ścieżka, podziwiając dalej jej uroki.
Po 400 m docieramy do szerokiego rozlewiska (8), widzimy przed sobą koryto rzeki, oraz stare jej zakole. Kilkadziesiąt metrów dalej (9) stajemy przed tablicą informującą o grodzisku stożkowatym (10). Po drugiej stronie bagien znajduje się archeologiczne grodzisko Ostrowa Radzimskiego. Na widocznej dobrze wyspie znajdował się spory gród w okresie od XIII do XVI wieku. Dziś prowadzone są tam prace archeologiczne. Kierujemy się dalej wzdłóż rozlewisk cały czas mając po prawej stronie wspomnianą wyspę. Po około 300 m skręcamy w lewo z wytyczonej ścieżki, w leśny dukt prowadzący w górę. Od tego momentu droga prowadzi nie uczęszczaną trasą ale bardzo tajemniczą, na górze docieramy do niewielkiej polany (11). Idziemy dalej w kierunku północnym, jednocześnie wchodząc w wąwóz małej rzeczki, idziemy około 1 km pod górę (12). Docieramy do skrzyżowania z głównym szlakiem, z którego wcześniej zboczyliśmy kierując się w stronę rzeki (13). Podążamy w kierunku rezerwatu tak aby po około 500m natrafić na skrzyżowanie dróg (14). Tutaj następuje dowloność powrotu do parkingu. Dla osób chcących jeszcze raz przejść doliną śnieżycy idziemy w jej kierunku. Natomiast dla osób, które chcą zboczyć z głównego szlaku i przejść dzikim leśnym duktem, na którym często możemy spotkać sarny i jelenie proponuję skręcić w prawo(15). Tą cichą i spokojną drogą docieramy po około 1,5 km do wspominanej wcześniej trasy pomiędzy Starczanowem i Szymankowem, skręcamy w lewo i po kilku dziesięciu metrach docieramy do drogi w prawo, którą wracamy do parkingu.
Na koniec warto dodać, że opisany obszar graniczy, a częściowo narusza Poligon wojskowy, dlatego gdzieniegdzie możemy spotkać tablice informacyjne,.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: 2 Ultramaraton do Gorących Źródeł

  • Początek trasy: Otyń
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 50,17 km
  • Czas trwania marszu: 16 godz. i 43 min.
  • Przewyższenia: 89 m
  • Suma podejść: 79 m
  • Suma zejść: 164 m

Haramac poleca tę trasę

2 edycja towarzyskiego ultramaratonu do Gorących Źródeł w Uniejowie.
START: 8:00 18 lutego sobota - rynek w Aleksandrowie Łódzkim
META: o 14:00 w Termach Uniejów

Impreza w formule ZERO:

  • ZERO opłaty startowej i zgłoszeń
  • ZERO świadczeń na trasie
  • ZERO ścigania

Tempo konwersacyjno-towarzyskie 6:00 - 6:30 min/km = ~9km/h = ~6h na cały dystans łącznie z przerwami.

Trasa: 75% asfalt / 25% szuter

Wiemy, że nie każdy ma ochotę na nasze towarzystwo przez tak długi czas, dlatego proponujemy krótsze opcje z metą w Uniejowie:

  • START w Dalikowie = 30 km biegu
  • START w Turze = 18 km biegu
  • START w Uniejowie i wybiegnięcie nam naprzeciw = dowolna liczba km

Planujemy jak w poprzednim roku zorganizować transport bagaży ze startu na metę oraz autobus powrotny z Uniejowa po moczeniu około godz. 16.00 - 17:00.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Włóczykije Pojezierza Myślibórz "Historyczna wahadłowa"

  • Początek trasy: Witnica
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 5,06 km
  • Czas trwania marszu: 1 min.
  • Przewyższenia: 0 m
  • Suma podejść: 0 m
  • Suma zejść: 0 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Marsch

Trasa wahadłowa, prowadzi po północnych peryferiach Myśliborza. W pobliżu możliwość spotkania obiektów z najnowszej historii Myśliborza, wydarzeń przedwojennych i wojennych, oraz najstarszych sprzed 2500 lat, bo tyle liczy historia grodziska, którego budowę rozpoczął lud kultury łużyckiej.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co daje nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Województwo Lubuskie: Nordic Walking wśród Win i Miodu

Województwo lubuskie to doskonałe miejsce dla miłośników nordic walkingu. Na trasach nordic walking możesz odkryć urok Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu, który prowadzi przez winnice i pasieki. nordic walking to nie tylko sport, ale także okazja do zwiedzania fascynujących miejsc.

Odwiedź Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, z status Światowego Geoparku UNESCO. Czekają tu również obiekty sakralne, takie jak Figura Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie czy opactwo cysterskie w Gościkowie-Paradyżu. Dla miłośników historii polecamy Międzyrzecki Rejon Umocniony, zamki, pałace i Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Odkryj piękno Lubuskiego podczas spacerów z kijkami!

Atrakcje w lubuskiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska