Siatkarze Olimpii Sulęcin dobrze zaczęli, ale potem zostawili wszystkie trzy punkty w Krakowie

W pierwszym secie siatkarze Olimpii Sulęcin zaskoczyli krakowian szybką grą nad siatką i wysokim, szczelnym blokiem. Później role na boisku jednak się odwróciły... Robert Gorbat
Nie udał się siatkarzom Olimpii Sulęcin sobotni (30 września), pierwszoligowy mecz pod Wawelem. Pewnie wygrali tam z AZS AGH pierwszego seta, lecz potem nie potrafili zatrzymać gospodarzy i zeszli z boiska pokonani 3:1.

AZS AGH KRAKÓW – OLIMPIA SULĘCIN 3:1 (17:25, 25:18, 25:20, 27:25)

• AZS AGH: Kraut, Oziabło, Peryt, Tokajuk, Miniak, Bakaj, Dereń (libero), Piksa (libero) oraz Komar i Putkowski.
  • Olimpia: Prokopczuk, Leitermeier, Michalak, Nowik, Buczek, Cichosz-Dzyga, Sawerwain (libero), Sobczak (libero) oraz Gawrzydek, Chaciński, Bożek, Szymczak, Turek i Kłysz.
  • Sędziowali: Mirosław Pałka i Patryk Wierzbowicz (obydwaj z Rzeszowa).
  • Widzów: 231.

Obydwie drużyny były głodne sukcesu

Do trzeciej kolejki Tauron 1 Ligi obydwa zespoły przystępowały głodne punktów. Sulęcinianie przegrali inauguracyjny pojedynek przed własną publicznością z Mickiewiczem Kluczbork, natomiast krakowianie mieli za sobą dwa tie breaki – wygrany u siebie PSG KPS Siedlce oraz przegrany z Astrą w Nowej Soli.

W sobotnim meczu też długo zanosiło się na pięć setów. Jednak po dobrej grze, a przede wszystkim znakomitym finiszu w czwartej partii podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego sięgnęli po komplet punktów.

Świetny początek sulęcinian

Pierwszy set zwiastował sukces gości. Po wyrównanym początku (2:2) siatkarze Olimpii zaczęli dyktować warunki gry. Ich przewaga szybko rosła. Było między innymi 8:13 oraz 14:20. Goście pewnie objęli prowadzenie w meczu 1:0.

W połowie drugiej partii inicjatywę przejęli gospodarze. Od remisu 14:14 odskoczyli na kilka „oczek” i kilkupunktową przewagę pewnie utrzymali do końca. Podobny przebieg miała trzecia odsłona. Gospodarze szybko odskoczyli na 6:2 i choć Olimpia w końcówce niemal zniwelowała wszystkie straty (AZS AGH prowadził tylko 22:20), to jednak ostatnie trzy akcje zakończyły się sukcesem miejscowych.

Było blisko tire breaka

Najbardziej dramatyczny przebieg miał czwarty set. Przed ponad połowę tej partii inicjatywę utrzymywali przyjezdni. Nieprzerwanie wygrywali różnicą kilku „oczek” i wydawali się pewnie zmierzać do tie breaka. Potem role się jednak odwróciły. Krakowianie wyrównali i od rezultatu 24:22 mieli dwie piłki meczowe. Sulęcinianie odrobili te straty, lecz w grze na przewagi nie dali już rady.

Po raz kolejny w tym sezonie sukces zapewnił akademikom przyjmujący Kajetan Tokajuk, który został wybrany przez komisarza MVP spotkania. Mecz trwał 2 godziny i 2 minuty.

Czytaj również:
Konrad Cop: - Nabrałem przekonania, że powinienem spróbować swoich sił właśnie w Sulęcinie