Sławski Festiwal Triathlonu odbył się 20. raz

Redakcja
Kibicom w Sławie podobała się impreza
Kibicom w Sławie podobała się impreza Urząd Miejski w Sławie
Kilkuset zawodników wystartowało na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych podczas Sławskiego Festiwalu Triathlonu.

Pierwszego dnia, w sobotę 22 lipca startowały dzieci w kategoriach 2-3 lata, 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat. Dystans pływania wynosił od 15 do 50 m, biegania od 50 do 500 m. W kategoriach 10-11 lat i 12-13 lat miały do pokonania dystans 200 m w wodzie i 1 km biegu. Młodzicy 14-15 lat wystartowali na dystansach 400 m i 2 km. Najmłodsi uczestnicy, którzy niedawno zaczęli chodzić pierwszy raz, rywalizowali w Sławie. Dzieci wspólnie z rodzicami pokonały symboliczny dystans, wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa. Uwieńczeniem pierwszego dnia Sławskiego Festiwalu Triathlonu był koncert zespołu muzycznego „Makar” z Mielca.

W niedzielę zawodnicy stawiali pierwszy krok w drodze do Ironmana i pokonali 1/3 drogi do Ironmana. Ich pierwszym krokiem był dystans 400m pływania, 20 km jazdy rowerem i około 4,7 km biegu. W 1/3 do Ironmana śmiałkowie pokonali 1266 m w wodzie, 60 km na rowerach i 14,065 km biegu. W konkurencji pierwszy krok w drodze do Ironmana wystartowała Kinga Łapińska ze Sławy, która pierwszy raz wystąpiła w Sławskim Festiwalu Triathlonu. Reprezentantka gminy Sława w pięknym stylu pokonała swoje rywalki i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii 18-29 lat! Kindze serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych startach. W niedzielę, o godz. 16.00 miała miejsce dekoracja najlepszych zawodników, a tuż po niej wśród zawodników wylosowano nagrody główne.

Informacja Urzędu Miejskiego w Sławie

Zobacz: 10-latka z porażeniem mózgowym wzięła udział w triathlonie. Pomógł jej wujek