Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sprawa byłego dyrektora LODR w Kalsku umorzona. Był oskarżany o mobbing

Daniel Sawicki
Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.
Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. archiwum GL
Prokuratura i sąd umorzyły postępowanie w sprawie naruszenia prawa pracowniczych, jakiego miał się dopuszczać były dyrektor Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

O sensacyjnej sprawie, która wybuchła półtora roku temu, pisaliśmy kilkukrotnie na łamach „GL”. Dyrektor Wojciech Szadel został oskarżony przez jedną z pracownic Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku o zachowania mobbingowe oraz o działania, które miały na celu poniżenie jej w oczach innych osób.

Lista rzekomych przewinień oraz działań, które miały podobno mieć miejsce, była bardzo długa. W toku śledztwa policjanci na polecenia prokuratury przesłuchali pokrzywdzoną oraz inne osoby wskazane w zawiadomieniu.

22 września 2022 roku w LODR powołano komisję antymobbingową, która badała sprawę domniemanego mobbingu. Policjanci uzyskali dokumentację z Państwowej Inspekcji Pracy dotyczącej działań komisji antymobbingowej. W opinii PIP sporządzonej na podstawie anonimowych ankiet w LODR nie dochodziło do zachowań mobbingowych i takich, które tworzyły nierówności wśród pracowników. W protokole pokontrolnym możemy przeczytać, że poprawy wymaga komunikacja między przełożonymi, a pracownikami w firmie. Ponadto zwrócono uwagę na problemy wynikające z podziału zespołu na dwie grupy.

Konflikt dyrektora z jednym z pracowników miał zdaniem kontrolerów z PIP charakter incydentalny.

Po analizie zeznań świadków Prokurator Rejonowy w Świebodzinie umorzył dochodzenie, nie dopatrując się znamion czynu zabronionego.

Pokrzywdzeni odwołali się do sądu karnego w Sulechowie, który postanowieniem z dnia 7 grudnia 2023 roku utrzymał w mocy postanowienie prokuratora, czyli umorzył sprawę. Wyrok jest prawomocny.

Przeczytaj też:

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska