Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stanik musi być nieruchomy w obwodzie i ściśle przylegać do ciała

(antocha)
Biustonosz na duży biust jest może być ładny i delikatny
Biustonosz na duży biust jest może być ładny i delikatny fot. Paweł Janczaruk
Zanim wybierzesz bieliznę, musisz znać swój odpowiedni rozmiar. Możliwe, że przez wiele lat nosiłaś nieodpowiedni biustonosz. Może czas na zmiany.

Trudna decyzja

Pierwszy biustonosz pojawił się w Anglii pod koniec XIX wieku. W swojej pierwotnej postaci w niczym nie przypominał współczesnej bielizny. Dziwna konstrukcja z drutu i jedwabiu używana była wyłącznie do uprawiania sportów, w innych sytuacjach kobiety nosiły gorsety.

Od czasu pierwszej publikacji słowa biustonosz, w 1907 roku w magazynie "Vogue", noszenie tej bielizny stało się bardziej powszechne. Dzisiejsi producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych modeli. Dla kobiet liczy się już nie tylko wygoda czy komfort, ale też lepszy efekt podkreślenia kształtów piersi i seksowny wygląd i kolor garderoby, który zwróci uwagę każdego partnera

Poradnik dla każdej kobiety

O to jak kupować odpowiedni stanik poradziły nam Agnieszka Kędzierska - Mamaj i Katarzyna Lorkowska z zielonogórskiego sklepu KAROline. Podstawowym błędem jest wybór stanika zbyt dużego w obwodzie. W takiej sytuacji najczęściej należy zmienić rozmiar miseczki na większą, a obwód na węższy.

O czym warto pamiętać:

  • Rozmiar stanika zapisuje się za pomocą cyfr i literek, np.70B, z czego liczba to podany w centymetrach obwód, zmierzony pod piersiami, a litera oznacza wielkość miseczki.
  • Mitem jest, że rozmiar D jest największy. Bieliźniany alfabet sięga nawet litery K, która w polskiej rozmiarówce odpowiada R.
  • Stanik powinien być nieruchomy w obwodzie i ściśle przylegać do ciała. W żadnym razie nie może przesuwać się ku górze lub marszczyć.
  • Miseczka musi obejmować całą pierś tak, żeby nic nie wylewało się górą czy bokiem. Jeśli pod stanikiem lub pod pachami zauważymy gromadzące się fałdki ciała, to wcale nie oznacza, że jesteśmy zbyt grube. Zwyczajnie potrzebujemy większej miseczki.
  • Biust podtrzymywany jest przez obwód biustonosza, a nie jego ramiączka! One są jedynie uzupełnieniem bielizny i nie mogą być zbyt naprężone i wbite w ciało.
  • Nieprawdą jest, że skracając ramiączka, uniesiemy nasze piersi wyżej. Za to odpowiada obwód. Odpowiednio wąski biustonosz utrzyma biust i odciąży ramiączka.
  • Kształt piersi powinien być zaokrąglony i tworzyć jednolitą linię.
  • Mitem jest, że biustonosze typu push up polecane są dla kobiet z małym biustem. Wcale nie nadają piersiom większego kształtu, a wręcz je spłaszczają.

    Idealnie dopasowany biustonosz

    Dobrze dobrany powinien leżeć jak ulał. Najlepiej, aby tył stanika znajdował się
    w jednej linii z przodem, nie może "podjeżdżać" między łopatki. Piersi trzeba zebrać od stron pach i skierować w kierunku miseczek.

    Następnie podciągnąć i wyregulować ramiączka. Jeżeli podczas wykonania czynności, stanik nie zmienił swojego położenia i w żaden sposób nie krępuje ruchów - gratulacje, znalazłyście odpowiedni rozmiar.

    Nie oszczędzaj

    Warto zainwestować w markową bieliznę. Będziecie miały pewność, że wykonana została z lepszego gatunkowo materiału i z pewnością posłuży dłużej. Ważnym jest, żeby prać ją ręcznie w delikatnym płynie, a podczas suszenia rozwiesić tak, żeby nie zdeformować miseczek.
  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska