Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Przyjdź na warsztaty twórczego upcyklingu. Stwórz ekologiczną i niepowtarzalną torbę z banerów reklamowych.
Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu
Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wyższej, wartości i unikatowe. To idea, która - z uwagi na dbałość o środowisko - propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Jednym z przykładów upcyklingu jest szycie toreb z niepotrzebnych już banerów reklamowych.
Uszyj sobie torbę z banerów reklamowych
- W najbliższą sobotę zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach z szycia toreb z banerów reklamowych. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, ale i samodzielnie przekonać się jak działa upcykling. Każdy będzie mógł samodzielnie wybrać wzór z wielokolorowych banerów, wykroić torbę, a następnie z fachową pomocą zespołu Pracowni HO:LO uszyć własną niepowtarzalną torbę na zakupy - mówi Anna Łukasiewicz, marketing manager NEPI Rockastle.
Warsztaty rozpoczną się o godzinie 13.00 i potrwają do godziny 18.30. Punkt będzie zlokalizowany na poziomie 0, przy sklepie TK Maxx. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
90 procent odpadów jest marnotrawionych
Jak podaje organizacja „Circle Economy”, obecnie jedynie niecałe 10 procent globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90 procent odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto dowiedzieć się, jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu.
Cyrkularność receptą na przyszłość naszej planety
Obecnie, w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175 procent odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network, ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni, do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, by zaspokoić globalne potrzeby.
7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!
- 1. Wymieniaj się!
- 2. Nie wyrzucaj – napraw!
- 3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
- 4. Wypożycz, zamiast kupować!
- 5. Wybieraj etyczne marki.
- 6. Dbaj o to, co masz.
- 7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.
Strefa Biznesu: Polska istotnym graczem w sektorze offshore
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?