Strefa Imprez. Koncerty, festyny, spektakle, pikniki… Zobacz, ile się dzieje w Lubuskiem tego weekendu. I wybierz się!

REDAKCJA
W sobotę, 3 lipca 2021 r. w łagowskim Ogrodzie za Bramą Piwa Regionalne będzie rockowo i hard rockowo. Od 17.00 będzie tam koncertował zielonogórski zespół Meteroids
W sobotę, 3 lipca 2021 r. w łagowskim Ogrodzie za Bramą Piwa Regionalne będzie rockowo i hard rockowo. Od 17.00 będzie tam koncertował zielonogórski zespół Meteroids Artur Ochocki
Udostępnij:
Lubuskie sceny w pierwszy weekend lipca (2-4 lipca 2021) tętnią życiem. Zajrzyjcie do naszego kalendarium imprez. I wybierzcie się!

Zielona Góra

Atrakcje Lata Muz Wszelakich

W piątek, 2 lipca 2021 r.:

 • 11.00, w cyklu „Bajki, bajdy, banialuki”: „Jaś i Małgosia” (Teatr Mer z Łodzi) w Ogrodzie Botanicznym
 • 20.00 - Artystyczne Gniazdo Cafe Noir przy al. Niepodległości: karaoke z muzyką na żywo
 • 21.30 - kino letnie: „Jutro będziemy szczęśliwi” reż. Hugo Gėlin - filia ZOK w Pałacu w Zielonej Górze Starym Kisielinie

3 lipca, sobota, 2021 r.:

 • 10.00 - relaks na sportowo z Funfit 2 , instruktor: Zuza Łącka. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolinie Gęśnika.
 • 12.00 - rodzinny piknik muzyczny z lodami Nordis: Kraina eksperymentów oraz DJ Chris Grubizna. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na plażę w Dolinie Gęśnika.
 • 20.00 -Artystyczne Gniazdo Cafe Noir przy al. Niepodległości: koncert zespołu Fruti Blues
 • 21.30 - okno na muzykę: koncert Daniela Grupy. Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu.
 • 21.30 - rodzinne kino letnie: „Był sobie pies”, reż. Lasse Hallström. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza do filii w Pałacu w Starym Kisielinie.

4 lipca, niedziela, 17.00 - Koncert Orkiestry Dętej Zastal na placu przed Filharmonią Zielonogórską

Zielona Góra - Drzonków

Piknik Charytatywny „Razem dla Kazia”

2 lipca (w godz. 14.00-21.00) na placu rekreacyjnym WOSiR-u Drzonków odbędzie się Piknik Charytatywny „Razem dla Kazia”.
W programie m.in. turniej piłki plażowej, przejażdżki na koniu i na kucyku, dmuchańce, zabawy i gry zręcznościowe dla dzieci, strzelnica laserowa, przygoda z nurkowaniem, stoisko kosmetyczne – wszystkie atrakcje dostępne za opłatą do skarbonki Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać. Ważnym wydarzeniem będzie deblowy turniej tenisa. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. W różnych lokalizacjach placu rekreacyjnego będzie można oglądać pokazy sportowe reprezentantów klubu ZKS Drzonków i Akademii Piłkarskiej Falubaz, pokazy wyspecjalizowanych jednostek straży pożarnej oraz pokaz umiejętności psów policyjnych.
Dochód z imprezy przekazany zostanie na konto Kazimierza Woźniaka, wieloletniego współpracownika WOSiR-u, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi.

Zielona Góra

Nie „posmakowaliście” jeszcze „Witaminek”? To ostatni dni wystawy Basi Bańdy!

W Galerii BWA jeszcze tylko do niedzieli, 4 lipca możemy oglądać wystawę „Róże, róże, są tylko róże”, będącą podsumowaniem 20 lat pracy twórczej Basi Bańdy. Artystka jest rodowitą zielonogórzanką, po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu powróciła do rodzinnego miasta, obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, jest doktorą sztuki.
Uwaga – już w piątek, 2 lipca o godz. 19.00 – w Galerii BWA – spotkanie z Basią Bańdą, która w rozmowie z dyrektorem BWA Wojciechem Kozłowskim opowie o swoich motywacjach, inspiracjach i fascynacjach w kontekście prac prezentowanych na wystawie.

Zielona Góra

W Muzeum Ziemi Lubuskiej – jubileuszowa wystawa prac Heleny Zadrejko

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 2 lipca 2021 roku o godz. 17.00 na otwarcie wystawy prac Heleny Zadrejko, cenionej malarki związanej przez lata z lubuskim środowiskiem artystycznym, obecnie mieszkającej i tworzącej w Atenach. Na wystawę „Helena Zadrejko. Malarstwo. 50 lat pracy twórczej” składa się blisko 80 obrazów – ze zbiorów MZL, osób prywatnych oraz z kolekcji własnej – tworzy szeroką panoramę malarskiego œuvre pani Heleny, począwszy od wczesnych prac malowanych jeszcze w czasie studiów w krakowskiej ASP lub niedługo po ich zakończeniu, poprzez dzieła dojrzałe, powstające w Polsce, a następnie w Grecji, po kompozycje najnowsze, odzwierciedlające aktualne poszukiwania twórcze malarki. Kuratorem wystawy jest Jacek Gernat.

Zielona Góra

PTTK zaprasza na wycieczkę leśnymi ścieżkami

Oddział Zielonogórski PTTK zaprasza w niedzielę, 4 lipca, 2021 r. na pieszą wycieczkę leśnymi i polnymi ścieżkami na trasie Będów - Radnica. Trasa liczy 8 kilometrów. Zbiórka uczestników na Dworcu Głównym PKP o godz. 9.30. Odjazd pociągu w kierunku Rzepina o godz. 9.42. Powrót do Zielonej Góry o godz. 15.28 lub godz. 19. 28. Przewidziano dłuższy pobyt nad jeziorem z możliwością kąpieli oraz ognisko. Prowiant we własnym zakresie. Na wyjeździe obowiązują maseczki i środki dezynfekujące.

Zielona Góra, niedziela, 4 lipca, początek wycieczki - godz. 9.30, Dworzec PKP w Zielonej Górze.

Zielona Góra

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Psa

1 lipca obchodzony jest Dzień Psa. Z tej okazji chcielibyśmy Was zaprosić w wyjątkowe miejsce, które jest prowadzone przez Kamilę i Piotrka - zapowiada OTOZ Animals, Schronisko w Zielonej Górze. Chodzi o punkt przy parku Tysiąclecia, przy ul. Kołłątaja 3. - Część z Was nigdy tu nie była, nie miała okazji usłyszeć piania w centrum miasta uratowanego koguta, czy poczuć presję świnki, która trąca nas nosem, jak nie dostanie wafelka od lodów.

W sobotę, 3 lipca, na miejscu będzie można zjeść coś dobrego, obejrzeć filmy o psach i wrzucić pieniądze do schroniskowej puszki lub podrzucić dary.

- Psiaki mile widziane! - zapowiada schronisko. - Przygotujemy dla nich trochę mat chłodzących, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu. Jeśli chcecie spędzić wieczór na słodkościach w towarzystwie zwierzolubów, z psami i w rodzinnej atmosferze, nie pozostaje nam nic, jak Was serdecznie zaprosić do Lodziarni w parku Tysiąclecia (ul. Kołłątaja 3) o godz. 21.00.

Zielona Góra, park Tysiąclecia, sobota, 3 lipca. Początek akcji o godz. 21.00.

Gorzów Wlkp.

Majka Jeżowska zaśpiewa gorzowianom

Chyba nie ma nikogo, kto by nie znał Majki Jeżowskiej. Jej piosenki znają zarówno młodsi, jak i starsi. Wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym (co udowodniła m.in. na ostatnim Pol'and'Rock Festivalu!). Ma na swoim koncie Platynową i kilka Złotych Płyt. A już w najbliższy piątek 2 lipca wystąpi w ramach cyklu spotkań z kulturą "Dobry wieczór Gorzów".
Stary Rynek, piątek 2 lipca, 19.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Muzyczne warsztaty dla najmłodszych

MCK zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na "Rytmy Przyjazne z Natury". Będzie to yjątkowa podróż do bliskich i dalekich zakątków świata, celem której jest odkrywanie prastarych kultur – australijskich Aborygenów, amerykańskich Indian, azjatyckich i afrykańskich nomadów, a także do naszych rodzimych, europejskich klimatów (Słowian, Celtów, Greków itp.). Będzie muzycznie i bardzo tanecznie! Obowiązują zapisy: tel. 95 722 65 27.
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9, piątek 2 lipca, 14.00-16.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Na scenie... Mela Koteluk!

Mela Koteluk to znana Lubuszanka, która swoją muzyką oczarowała już wiele osób. To jedna z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych reprezentantek polskiego popu ostatniego dziesięciolecia. Na Starym Rynku w Gorzowie wystąpi wraz z Kwadrofonik, zespołem, wykonującym muzykę współczesną oraz improwizowaną. Na scenie pojawi się też dj Zygryd. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu imprez "Dobry wieczór Lubuskie".
Stary Rynek, sobota 3 lipca, 19.00-22.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Gorzowska Orkiestra Dęta oraz "Niezapomniany Joe Cocker"

Jeden wieczór, jedno wydarzenie i wielu artystów na scenie! Na początek: pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Repertuar orkiestry z 60-letnią tradycją jest bardzo urozmaicony. Gorzowscy muzycy sięgają po rozmaite utwory rozrywkowe (standardy muzyki pop / rock / latin / blues / jazz/ muzyka filmowa), utwory solowe, utwory na chór i orkiestrę, utwory i pieśni sakralne. Po koncercie Gorzowskiej Orkiestry Dętej, będzie okazja do wysłuchania utworów Joe Cockera, wielkiego mistrza ballad. Teatr Osterwy zaprasza na wspaniały koncert, a śpiewać będzie Jacek Kawalec.
Stary Rynek, niedziela 4 lipca, 16.00-18.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Renata Przemyk i mężczyźni

Miej czas na koncerty: to hasło gorzowskiego MCK, które zaprasza na cykliczne spotkania z muzykami na scenie amfiteatru. Tym razem w amfiteatrze wystąpi Renata Przemyk. Artystka w swojej 30-letniej karierze często tworzyła wyjątkowe duety z mężczyznami, stąd też hasło koncertu "Renata Przemyk i Mężczyźni". Tym razem, "tym" mężczyzną będzie dobrze wszystkim znany Igor Herbut.
Amfiteatr, niedziela 4 lipca, 20.30, bilety: 40 zł.

Strzelce Krajeńśkie

Wpadnij na Letnią potańcówkę!

Wraca jedyna taka impreza w tej części województwa! Strzelce Krajeńskie ponownie zapraszają na klimatyczną potańcówkę pod chmurką. - Wracamy do sprawdzonych i lubianych potańcówek. Dzieciaki będą mogły skorzystać z usług animatorów, potańczyć - część programu będzie specjalnie dla nich, będą dmuchańce i stoiska komercyjne. Dorośli również będą mieli okazję do tańców i nie tylko - zapowiada dyrektor SOKu. Kolejne Letnie Potańcówki odbędą się 31 lipca i 21 sierpnia.

Rynek Miejski, sobota 3 lipca, 19.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Wpadnij do Wartowni

Wartownia to nowe miejsce na mapie Gorzowa. W pierwszy weekend na miejscu pojawiły się tłumy mieszkańców, a idea stworzenia takiej "miejscówki" spotkała się z samymi pozytywnymi opiniami. Co będzie się tu działo? Sporo! W piątek będzie Techo Ekspedycja. Kapitanem tej nocy będzie Siasia (start o godz. 20.00). W sobotę scena należeć będzie do Neevald & Matthew Clarck, a w niedzielę do donGuralesko (start: 18.00). Przed koncertem znanego rapera, o godz. 10.00, można przyjść do Wartowni na poranną jogę nad Wartą.
Wał Okrężny, Wartownia, piątek-niedziela, udział darmowy.

Santok

Nocne zwiedzanie Grodziska. Ale atrakcja!

W tym roku Dni Grodu Santok odbędą się nowej, ciekawej formule. Zainteresowani wydarzeniem będą mieli możliwość nocnego zwiedzania grodziska. Spieszcie się z zapisami, bo liczba miejsc jest ograniczona! Wydarzenie odbędzie się w piątek 2 lipca i ze względu na pandemię koronawirusa, odbędzie się ono w kilku turach. Na jedną turę zapisać może się 30 osób (tury: 18.00-19.30, 20.00-21.30, 22.00-23.30, 24.00-1.30). Program: wypłynięcie promem w grodzisko, wprowadzenie w spektakl - inscenizacja historyczna, spacer z przewodnikiem, koncert z wieży, powrót promem. Zapisy odbywają się online KLIKNIJ TUTAJ
Ul. Wodna 2a, Santok, piątek 2 lipca, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Spacer po mieście z przewodnikiem

ChodźMY na spacer! To hasło sobotnich spacerów z przewodnikiem PTTK Zbigniewem Rudzińskim po Gorzowie, które odbywają się co dwa tygodnie. Gdzie będzie można pospacerować w najbliższą sobotę? Mowa będzie o Maxie Bahrze, landsberskim wizjonerze. Trasa: „Titanic” - Most Staromiejski - Muzeum “Spichlerz” - Dąb Bahra - osiedle tkaczy - Port Indyjski - tkalnie Bahra - żłobek i przedszkole Bahra.
Zbiórka na Starym Rynku, sobota, 10.00 - 12.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Scena Letnia zaprasza...

W piątek spektakl dla najmłodszych "Prot i Filip", czyli zabawna opowieść o dwóch przyjaciołach – Procie i Filipie, których najlepiej określa powiedzenie „ kto się czubi, ten się lubi”. A w sobotę "Duety..." czyli koncert w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru z zespołem muzycznym pod kierownictwem Marka Zalewskiego.
Teatr Osterwy, Scena Letnia, piątek, godz. 12.00, sobota, godz. 20.30, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.

Piknik Chopinowski

W niedzielę 4 lipca rusza cykl koncertów plenerowych znanych jako „Pikniki Chopinowskie”. Będą koce, leżaki, a przede wszystkim - dźwięki najpiękniejszej muzyki klasycznej na żywo. Przyjdź i ciesz się muzyką w wyjątkowych okolicznościach. Zabierz bliskich i ciesz się miło spędzoną niedzielą!
Błonia przy Filharmonii Gorzowskiej, niedziela, 18.00, udział darmowy.
Łagów

Koncert grupy Meteroids w Ogrodzie za Bramą

W sobotę, 3 lipca 2021 r. w łagowskim Ogrodzie za Bramą Piwa Regionalne będzie rockowo i hard rockowo. Od 17.00 będzie tam koncertował zielonogórski zespół Meteroids (nazwa od błędnych meteoroidów, krążących, poszukujących celu i wyzwalających swoją energię w muzyce). Meteroids (Hubert Sozański (wokal), Jan Domagała (gitara basowa), Filip Sanowski (perkusja), Jakub Mroczek (gitara elektryczna), Leon Ochocki (gitara elektryczna) - to laureaci plebiscytu Zielonogórskiego Ośrodka Kultury – WyGRAJ To! (wystąpią na scenie Winobrania 2021) - zwycięzcy Przeglądu Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego – Lubuskie Dobrze Rockuje Fest 2020.

Kargowa

Magiczny piknik dla całych rodzin

W piątek, 2 lipca 2021 r. wszystkie drogi prowadzą na Kargowską Copacabanę. Na plaży czeka nas Magiczny Piknik Rodzinny. Piątkowy piknik rozpocznie o 17.00 DJ Słoniu. Ruszy dystrybucja proszków holi, rozpoczną się animacje dla dzieci. O 18.30 – salwa kolorów! O 19.00 – pokaz magika iluzjonisty i mecz siatkówki plażowej. O 21.30 rozpocznie się widowisko „Noc Nenufarów – ogień, światło i dźwięk”. Do tego pokazy taneczny formacji ABC, Kameleon, Animator, The Toys. Od 22.00 do 24.00 – impreza taneczna z DJ Słoniu. W programie też: zamki, dmuchańce, gastronomia. Konkurs na wianek świętojański i puszczanie wianków na wodzie z udziałem gości z Schulzendorf.

Gubin

Zakątek Łagodnego Brzmienia – koncert wahadłowy

W sobotę o 21.00 na pl. Jana Pawła II - w ramach koncertu wahadłowego pod hasłem Zakątek Łagodnego Brzmienia - zaprezentują się: 5 Pora Roku oraz Jarosław Pikuła z zespołem. W programie piosenki Leonarda Cohena, zespołów Raz dwa trzy, Stare Dobre Małżeństwo oraz Marka Grechuty. Wstęp wolny.

Strzelce Krajeńskie

Letnia Potańcówka na rynku – już w sobotę!

Gdzie w sobotę będzie najgoręcej w gminie? Na rynku! A to za sprawą Letnich Potańcówek,
które ruszają już w sobotę, 3 lipca. Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza od 18.00: ruszają atrakcje dla dzieci: wata cukrowa, dmuchańce, animacje i stoiska z zabawkami. Od 19.00 – zabawa na parkiecie. Będzie muzyka z największymi hitami tanecznymi, a przede wszystkim wesoła, wakacyjna atmosfera.

Kostrzyn nad Odrą

Kulturalne Lato w Mieście: spektakl „Ławeczka” w Parku Miejskim

W sobotę 3 lipca o godz. 18.00 Kostrzyńskie Centrum Kultury zaprasza do Parku Miejskiego na wydarzenie teatralne. Zobaczymy spektakl „Ławeczka” Aleksandra Gelmana Teatru Maska w Jeleniej Górze: „W naszym spektaklu jest śmiesznie i strasznie. Nie ma w nim nudy, wymądrzania się. Jest akcja, pasja, ruch, dynamika, nawał punktów zwrotnych i radość życia… prowadzona w rytmie tanga, bowiem tango jest kanwą naszej opowieści o Kobiecie i Mężczyźnie”. Wstęp wolny!

Żagań

Festiwal Filmowy Pogranicza

Piątek sobota i niedziela 2, 3 i 4 lipca 2021 - Żagańskie Lato Filmowe Pogranicza. Bezpłatne projekcje i prelekcje w sali Inter Żagańskiego Pałacu Kultury.

Rodzinne święto cyklistów

W sobotę 3 lipca 2021 o godz. 10.00 Power Rower na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu

Szprotawa

Folkowy festiwal

Piątek, sobota i niedziela 2, 3 i 4 lipca 2021 Festiwal Grup Śpiewaczych Ziemia i Pieśń w parku Szprotawskiego Domu Kultury. Przesłuchania konkursowe w piątek od godz. 16.00 i w sobotę od godz. 11.30. W niedzielę 12.40 przemarsz ulicami miasta. Start w Rynku. 13.00 kabaret "Z czego na wsi się śmieją", 14.00 koncert galowy.

Zielona Góra Zatonie

Lato Muz Wszelakich: koncert Daniela Grupy w Parku Książęcym

W sobotę, 3 lipca 2021 r., Fundacja Ogrody Kultury im. księżnej Dino i Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają do Parku Książęcego w Zatoniu. W magicznym miejscu o godz. 21.30 rozpocznie się koncert Daniela Grupy. Urodzony w Sulechowie pianista, kompozytor, muzyk zespołu Anny Wyszkoni (od 2012 roku), szef artystyczny Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie, miłośnik wspinaczki – zaprezentuje utwory ze swojej solowej płyty „Zanim nadejdzie noc” (premiera: marzec 2021).

Nowa Sól

Spacery to bajery. Nowy cykl w Nowej Soli

W sobotę, 3 lipca, o godz. 12.00 przy dworcu PKP w Nowej Soli zbiórka chętnych na spacer z przewodnikiem. - Będzie wesoło, kolorowo, słodko i smacznie, albowiem wybierzemy się szlakiem dawnych nowosolskich barów, restauracji i kawiarni. Nie zabraknie niespodzianek, które umilą nam nasz spacer! – zapraszają organizatorzy - pracownicy wydziału spraw społecznych Urzędu Miejskiego w Nowej Soli. Spotkanie odbędzie się w ramach nowego cyklu kreatywnych spacerów pod nazwą "Spacery to bajery". poprowadzą animatorzy, historycy, muzealnicy i artyści.

Gmina Otyń

Rodzinny Piknik Zdrowia

W sobotę 3 lipca, w godz. 16.00-19.00 we wsi Ługi, przy placu zabaw odbędzie się pierwszy z trzech Rodzinnych Pikników Zdrowia. Podczas pikników będą promowane, zarówno szczepienia przeciwko Covid-19, jak też Narodowy Spis Powszechny 2021. Na gości tych wydarzeń czekać będą stanowiska do szczepień (w obecności lekarza, szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson) oraz do wzięcia udziału w spisie, który jest obowiązkowy.
W programie:

 • występy zespołu Prestige Musique,
 • dla dzieci animacje, dmuchańce i inne atrakcje,
 • stoiska gastronomiczne,
 • strefa zdrowia (możliwość zbadania poziomu cukru, ciśnienia, poradnictwo),
 • pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu strażaków OSP.

Krosno Odrzańskie

KO Streetball 2021

Ostatnia odsłona koszykarskiego święta w Krośnie Odrzańskim, czyli KO Streetball odbędzie się w najbliższy weekend i będzie to największa impreza związana z uliczną koszykówką w Polsce. Wszystko zacznie się już w piątek, 2 lipca. Po godz. 21.00 w hali sportowo-widowiskowej zorganizowany zostanie Mecz Gwiazd. KO Streetball ma bogatą historię, którą tworzyło wiele osób związanych z koszykówką. Pojawi się więc wiele gwiazd, takich jak były reprezentant Polski, Kamil Chanas, znani dunkerzy - Rafał "Lipek" Lipiński, Piotr "Grabo" Grabowski oraz Maciej "Paprot" Paprocki oraz KeepTheBeat, czyli Łukasz Szwonder - największy YouTuber w Polsce, zajmujący się koszykówką.
A w sobotę, 3 lipca, danie główne na boiskach przed halą sportowo-widowiskową przy ul. Pułaskiego, czyli turniej koszykówki 2x2. Ponadto masa atrakcji z widowiskowym konkursem wsadów na czele!
KO Streetball - Krosno Odrzańskie, ulica Pułaskiego, hala sportowo-widowiskowa, wstęp za darmo

Promenada 2021

W Krośnie Odrzańskim, na promenadzie w Parku Tysiąclecia odbywać się będzie cykl kameralnych koncertów. Przez całe wakacje, w każdy piątek będzie można posłuchać różnego rodzaju muzyki. Już w ten weekend organizator CAK Zamek Krosno Odrzańskie ma dla nas romanse cygańskie i dumki ukraińskie w wykonaniu Artura Waniana oraz weselną biesiadę od Fever Band.
Krosno Odrzańskie, promenada w Parku Tysiąclecia (ulica Poznańska), piątek, 2 lipca, godz. 19.00.

Dąbie

Lubuskie Lato Kulturalne trwa

Najbliższy weekend będzie obfitował w kolejne wydarzenia kulturalne. Przypomnijmy, że Lubuskie Lato Kulturalne to cykl imprez, które mają za zadanie odmrozić kulturę po pandemii koronawirusa. Wydarzenia odbywają się na plaży w Ośrodku Wypoczynkowym "Temar" w Dąbiu. Kto wystąpi przed publicznością w najbliższych dniach?
W piątek, 2 lipca 2021 r.:

Tercet czyli Kwartet

- Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus oraz kompozytor: Wojciech Kaleta, którzy tworzą formację estradową łączącą piosenkę, aktorstwo i kabaret. Cena - od 85 do 95 zł.
W sobotę, 3 lipca 2021 r.:

Legendy Polskiego Rocka: Chłopcy z Placu Broni & Sztywny Pal Azji

- Legendy polskiego rocka zagrają podczas Lubuskiego Lata Kulturalnego! Cena - od 85 do 95 zł.
W niedzielę, 3 lipca 2021 r.:

Trzech tenorów

- Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta zaprezentują światowe przeboje takie jak: Brunetki, blondynki (z rep. Jana Kiepury), Belle (z musicalu Notre Dame de Paris), Hallelujah ( z rep. Leonarda Cohena), Dilaila (z rep. Toma Jones'a) czy Can you feel the love tonight (z rep. Eltona Johna). Cena - 60 zł.
Wszystkie wydarzenia odbywają się na plaży Ośrodka Wypoczynkowego "Temar" w Dąbiu o godz. 20.30.

Szczawno
W piątek (2 lipca) odbędzie się koncert charytatywny "Śpiewamy dla Hani". Młoda mieszkanka gminy Dąbie, a dokładniej Brzeźnicy, Hania Ziółek urodziła się w 2016 roku z obustronnym, wrodzonym odpływem pęchorzowo-moczowodowo-nerkowym piątego stopnia. Wciąż potrzebna jest pomoc dla dziewczynki.
Specjalnie dla Hani w Szczawnie wystąpi zespół Topolany z gościnnym udziałem Daniela Czepiżaka. Ponadto odbędą się licytacje, a cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.
Szczawno (gmina Dąbie), Dom Strażaka, 2 lipca, godz. 18.00

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

i Z GWIAZDAMI- zapowiedź

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie