Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa w Ołoboku będzie miała swojego patrona!

Alicja Kucharska
Szkoła Podstawowa w Ołoboku ma już ponad 70 lat
Szkoła Podstawowa w Ołoboku ma już ponad 70 lat Alicja Kucharska
Szkoła Podstawowa w Ołoboku ma już ponad 70 lat. Teraz postanowiono, że placówka będzie miała swojego patrona. Propozycji było sporo...

- Szkoła ma już ponad 70 lat i w końcu zrodził się pomysł, by nadać jej imię. Jesteśmy też jedną z nielicznych szkół, która nie ma swojego patrona - tak motywuje działania Barbara Gławdel, dyrektor szkoły.

Kandydatury ewentualnych patronów mogli zgłaszać uczniowie, rodzice i pracownicy placówki. Początkowo propozycji pojawiło się 11, jednak do dalszego głosowania przeszły te, które zdobyły największą liczbę głosów: Jan Paweł II, Irena Sendlerowa oraz Bohaterowie Powstania Warszawskiego.

Ostatecznie najwięcej osób zagłosowało na Bohaterów Powstania Warszawskiego (112 głosów). Jan Paweł II zdobył 73 głosy, natomiast Irena Sendlerowa 35 głosów.

- Z 310 osób uprawnionych do głosowania łącznie oddano 220 ważnych głosów. Z tego 112 na zwycięską propozycję - Bohaterów Powstania Warszawskiego - wylicza dyrektorka.

Co należy zrobić, by nadanie imienia szkoły stało się faktem? - Teraz składamy wniosek do wójta, do rady gminy i czekamy na decyzję. Jednocześnie przygotowujemy się do uroczystości oraz rozpoczynamy pracę edukacyjną związaną z patronem - tłumaczy B. Gławdel.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w październiku odbędą się oficjalne uroczystości. Szkoła chce postarać się również o sztandar.

- Niebawem zaczniemy akcję wysyłania pism, z prośbą o wsparcie, do ewentualnych sponsorów. Do wakacji chcielibyśmy zebrać fundusze. Liczymy, że część uda nam się pozyskać z festynu szkolnego organizowanego na początku czerwca - mówi Barbara Gławdel.

Dyrektorka podkreśla, że będzie nadanie imienia to duża zmiana. Gdy szkoła zyska patrona, będzie mogła organizować różne uroczystości, m. in. dni patrona. Nadanie imienia to również podniesienie rangi placówki.

Zobacz też: Małe mądrale - odc.1 SMOG

Polecamy również:

Już wkrótce czekają nas duże zmiany w Kodeksie pracy. Nowe regulacje mają dotyczyć m.in. urlopów wypoczynkowych, premii uznaniowych, umów o pracę. Szczegóły mają być znane w połowie marca. Rząd powołał specjalną Komisję Kodyfikacyjną, która ma opracować projekty Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy. Obecne przepisy obowiązują od ponad 40 lat i zdaniem resortu pracy są mocno przestarzałe. Co może się zmienić? Oto niektóre propozycje komisji, które już teraz są szeroko komentowane. Zobacz na kolejnych slajdach w galerii.Zobacz też: Kiedy ZUS może kontrolować co robimy na zwolnieniu lekarskim?wideo: Dzień Dobry TVN/x-newsPOLECAMY:

Urlopy i premie. Zwalnianie kobiet w ciąży i przerwa na papi...

W niedzielę (21 stycznia) w hali CRS w Zielonej Górze odbyła się VII edycja Lubuskich Targów Ślubnych. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Tłumy odwiedzających miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą najlepszych salonów sukien ślubnych, jubilerów, kwiaciarni oraz fotografów. W jednym z pokazów sukni ślubnych wzięła udział Anna Piszczałka z programu Top Model. Jej występ zapowiedziała pochodząca z Zielonej Góry aktorka, Sandra Staniszewska.Zobacz też: Izabela Janachowska zdradziła jakie suknie ślubne są teraz hitem

Najmodniejsze suknie ślubne na Lubuskich Targach Ślubnych w ...

Nieobyczajne wybryki w miejscu publicznym, zakłócanie ciszy nocnej, niszczenie mienia publicznego - za te i inne wykroczenia grożą srogie mandaty. Sprawdziliśmy, jaki mandat grozi za konkretne wykroczenie. Zebraliśmy te najbardziej nietypowe. Znajdziesz je na kolejnych zdjęciach w galerii.W internecie bardzo często trwają dyskusje, czy policja lub straż miejska słusznie wystawiła konkretny mandat. Dotyczy to m. in. plucia w miejscu publicznym, czy poruszania się niewłaściwą stroną drogi poza terenem zabudowanym. Mandaty dostawały też osoby, które wyrwały kwiaty z klombu w miejscu publicznym. Zdarzało się, że mundurowi karali mandatami pary, uprawiające seks w miejscu publicznym. Niektóre przepisy są dość skomplikowane. Poznać je powinni m. in. właściciele psów. Jest wiele niuansów, które decydują o ostatecznej karze dla właściciela w zależności od tego, czy pies wyrządził jakąś szkodę, czy może kogoś pogryzł.Sprawdź na kolejnych zdjęciach w galerii za jakie nietypowe wykroczenia można dostać mandat. Przeczytaj też:  Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]Zobacz też wideo: Policja wypatruje kierowców przez lornetki i wystawia wysokie mandaty za używanie telefonów

Mandat możesz dostać za sikanie, albo uprawianie seksu w mie...

Kiedyś piękne i zadbane, dziś zniszczone i zapomniane. Takich miejsc w województwie lubuskim nie brakuje. Rozsiane po miastach i malutkich miejscowościach popadają w ruinę. Niektóre z nich powoli odzyskują swój dawny blask dzięki nowym właścicielom, którzy remontują. Jednak wiele z nich nie da się już uratować. Zapraszamy Was na wędrówkę po ciekawych miejscach na Ziemi Lubuskiej.Na zdjęciach pałac w Bojadłach dwa lata temu (2014 r.) widziany z zewnątrz. Zdjęcia z wnętrza zrobione w 2016 roku. Pałac ma prywatnego właściciela, który prowadzi w nim prace konserwatorskie.Zobacz: Tajemnice hitlerowskiej fabryki amunicji D.A.G Alfred Nobel w Nowogrodzie Bobrzańskim

Opuszczone i zapomniane miejsca na Ziemi Lubuskiej [ZDJĘCIA, CZ. 1]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska