MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital ma nowy sprzęt, bardzo pomocny w walce z koronawirusem. Do czego służy?

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Pracownicy Zespołu Transportu Medycznego podczas szkolenia z używania komory.
Pracownicy Zespołu Transportu Medycznego podczas szkolenia z używania komory. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił system izolacji, zakupiony w ramach dotacji z urzędu marszałkowskiego Dzięki Systemowi Izolacji i Transportu Medycznego można odizolować zakażonego pacjenta, ale wciąż można wykonywać czynności medyczne.
  • Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił system izolacji, zakupiony w ramach dotacji z urzędu marszałkowskiego
    Dzięki Systemowi Izolacji i Transportu Medycznego można odizolować zakażonego pacjenta, ale wciąż można wykonywać czynności medyczne.

Transport covidowych pacjentów ostatnio się nasilił

Jak informuje szpital na swojej stronie internetowej - do wykonywania czynności medycznych służą specjalne rękawy, kompresor wtłacza świeże powietrze, a filtry nie pozwalają wydostać się wirusowi na zewnątrz. To urządzenia, dzięki którym można leczyć i wciąż walczyć z COVIDEM-19.

Sprzęt potrzebny jest, tym bardziej że transport covidowych pacjentów ostatnio się nasilił. Jak ważny to dla nas sprzęt nie trzeba tłumaczyć – wyjaśnia Witold Głodecki, szef naszego Zespołu Transportu Medycznego.

– Praktycznie robimy to codziennie. Ostatnio na przykład chory na koronawirusa pacjent dostał zawału, trzeba było go natychmiast przewieźć z oddziału zakaźnego na zabieg w nowo powstałej Pracowni Hemodynamiki i Radiologii Zabiegowej. Użyliśmy już nowej komory – tłumaczy Głodecki. - Dodajmy, że chory po zabiegu umieszczony został w izolatce przy oddziale, która również wybudowana została niedawno tak jak wiele innych, przy szpitalnych oddziałach. Procedury, które sobie założyliśmy w kwestii ratowania i separowania pacjentów działają!

Samorząd wspiera lubuskie lecznice w walce z pandemią koronawirusa

- Samorząd województwa od początku pandemii wspiera lubuskie lecznice. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, tomografy, aparaty do znieczuleń i USG. Samorząd zakupił sprzęt ratujący życie, wspomagający proces diagnostyki i leczenia – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. System izolacji kosztował 72 tys. zł, a pieniądze na to szpital dostał w ramach dotacji od Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego. Za nieco ponad 2 mln zł z umowy z końca czerwca zakupiono ponadto m.in. kolejny pakiet materiałów i środków ochronnych, ale też 6 respiratorów, 4 systemy pomp infuzyjnych, kardiomonitor, bronchofiberoskop, aparat do ciągłego leczenia nerkozastępczego, ssaki elektryczne, przewoźny aparat RTG, łóżka do intensywnej terapii, aparat ECMO oraz mobilne USG.

Informacja: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze
ZOBACZ TEŻ

W związku z pandemią koronawirusa nie tak łatwo dostać się dziś do szpitali. Przed nimi rozstawione są namioty, w pilnowaniu przestrzegania re  reżimu sanitarnego pomaga wojsko. Trzy szpitale w woj. lubuskim przeprowadzają testy dla osób po kwarantannie...

Trzy lubuskie szpitale wykonują testy dla osób w kwarantanni...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska