Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Teatr imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskm od 1 września na "Pełnych Obrotach". W ten piątek - premiera sztuki pod takim tytułem

Jarosław Wnorowski
Jarosław Wnorowski
Sztukę pod oryginalnym tytułem "Up and running" (1995 r.), napisał Derek Benfield. Samo nazwisko zapewne niewiele nam mówi, ale jeśli dodam, że to bohater serii kryminalnej "Hetty Wainthropp Investigate", w którym główną rolę zagrała Hiacynta Bucket (Bukiet) czyli Patricia Routledge z popularnej brytyjskiej komedii "Co ludzie powiedzą", to od razu Państwo go skojarzą.
Sztukę pod oryginalnym tytułem "Up and running" (1995 r.), napisał Derek Benfield. Samo nazwisko zapewne niewiele nam mówi, ale jeśli dodam, że to bohater serii kryminalnej "Hetty Wainthropp Investigate", w którym główną rolę zagrała Hiacynta Bucket (Bukiet) czyli Patricia Routledge z popularnej brytyjskiej komedii "Co ludzie powiedzą", to od razu Państwo go skojarzą. arch. Teatru Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Już w najbliższy piątek 1 września o godz. 19:00, w Teatrze im. J. Osterwy odbędzie się pierwsza premiera sezonu 2023/2024. Bedzie to sztuka "Na pełnych obrotach" Dereka Benfielda w przekładzie Emilii Miłkowskiej oraz w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

Mąż Hiacyty Bucket choć w innym wcieleniu scenicznym

Sztukę pod oryginalnym tytułem "Up and running" (1995 r.), napisał Derek Benfield. Samo nazwisko zapewne niewiele nam mówi, ale jeśli dodam, że to bohater serii kryminalnej "Hetty Wainthropp Investigate", w którym główną rolę zagrała Hiacynta Bucket (Bukiet) czyli Patricia Routledge z popularnej brytyjskiej komedii "Co ludzie powiedzą", to od razu Państwo go skojarzą.

Benfield to brytyjski dramatopisarz, który z sukcesem łączył pracę aktora charakterystycznego i płodnego autora bulwarowych komedii. Napisał ponad 30 sztuk, w większości lekkich fars opartych na małżeńskiej komedii omyłek, czasami dryfujących w stronę kryminału i czarnego humoru. Jako aktor, Benfield debiutował w 1948 roku w trupie Briana Rixa. Od lat 50. występował także w produkcjach telewizyjnych. Dzięki swojemu rodowodowi (Benfield pochodzi z zachodniego Yorkshire), był często obsadzany w rolach mieszkańców północy, gdy północna Anglia pojawiła się w orbicie zainteresowań kultury popularnej na fali zmian lat 60.

Sława za wszelką cenę

Znany i doświadczony gospodarz popularnego telewizyjnego talk-show, Patrick Sumner, za wszelką cenę pragnie pokazać się z najlepszej strony swojemu nowemu szefowi. Od przebiegu ich spotkania zależy jego dalsza, zagrożona spadkiem telewizyjnych notowań, kariera. Jednak, jak wiadomo, jeżeli coś może się nie udać… nie uda się na pewno! Szczególnie, gdy ma się przyjaciela, który ma zwyczaj przyprowadzać do naszego mieszkania swoje świeżo poderwane dziewczyny na krótkie przechowanie. Szczególnie, jeżeli tych dziewczyn jest więcej niż jedna i jeśli ma się żonę, której miało nie być w domu, a nieoczekiwanie jest. I szczególnie, gdy nasz szef, który ma wygórowane standardy moralne, myśli, że naszą żoną jest kobieta, która naszą żoną nie jest, ale chciałaby nią być!! „Na pełnych obrotach” to uroczo-zwariowana farsa autorstwa mistrza tego gatunku, Dereka Benfielda. Znakomita obsada, błyskotliwa reżyseria i zawrotne tempo przyprawiają o zawrót głowy i wywołają niepohamowane salwy śmiechu.

Krótko mówiąc: jaka piękna katastrofa! Prowadzący telewizyjne show odnotowuje spadek notowań, więc musi zapunktować przed szefem. Szef wpada z wizytą, a prowadzący - w jeszcze większe kłopoty. Jest komiczne zamieszanie wokół żony, cudza kochanka, awantura, a wszystko to na szalonych, pełnych obrotach przyprawiających o zawrót głowy

Trochę faktów

 • Autor - Derek Benfield w przekładzie Emilii Miłkowskiej
 • Reżyseria, kostiumy- Tomasz Dutkiewicz
 • Scenografia- Wojciech Stefaniak
 • As. Reż.- Joanna Rossa
 • Insp. Sufler- Beata Chorążykiewicz

Obsada:

 • Jenny- Magdalena Dwurzyńska
 • Virginia- Marta Karmowska
 • Reg Godfrey- Przemysław Kapsa
 • Patrick Sumner- Jan Mierzyński
 • Kate Sumner- Joanna Rossa
 • Trevor- Oliwer Witek

Wstęp płatny. Sztuka będzie wystawiana także w sobotę (2.09) oraz niedzielę (3.09) o godz. 17, a potem 15, 22 i 23 września (różne godziny). Szczegóły i bilety >>>>>.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska