MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomograf w szpitalu w Krośnie Odrzańskim zaczyna działać. Pracownia tomografii komputerowej otwarta!

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
W poniedziałek (25 marca) doszło do oficjalnego otwarcia pracowni tomografii komputerowej w szpitalu w Krośnie Odrzańskim spółki Zachodnie Centrum Medyczne. To oznacza, że nowoczesny tomograf w krośnieńskiej placówce zacznie działać.

Przypomnijmy, że 12 grudnia 2023 roku do szpitala w Krośnie Odrzańskim dostarczony został nowoczesny tomograf. Sprzęt kosztował 2 mln zł. Pieniądze na jego zakup (a także na rozbudowę zakładu diagnostyki obrazowej wraz z budową łącznika z głównym budynkiem szpitala) pozyskano z Programu Inwestycji Strategicznych. Pełna wartość inwestycji przekroczyła 5 milionów złotych, z czego aż 3 mln 950 tys. zł pokryto z rządowego dofinansowania.

To jeden z najnowocześniejszych tomografów w województwie lubuskim. Wyposażony został on w najcięższy stół do tomografu — o wadze 315 kilogramów, co pozwoli na badanie pacjentów z nadwagą. Oprócz tego tomograf ma budowę tulejkową, co będzie korzystne dla pacjentów z klaustrofobią. Ponadto stół będzie obniżany do 315 mm, co jest istotne dla pacjentów unieruchomionych np. po wypadkach. Tomograf jest wspomagany sztuczną inteligencją.

Oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej w Krośnie Odrzańskim

W poniedziałek (25 marca) miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej. To kolejna duża inwestycja zrealizowana w szpitalu powiatowym. Tylko w zeszłym roku zakupiono m.in. nowe karetki, aparat USG, wykonano termomodernizację w obiektach szpitalnych w Krośnie Odrzańskim oraz rozpoczęto termomodernizację budynku "A" przy ulicy Śląskiej w Gubinie.

- Chociaż jesteśmy małym szpitalem, śmiało możemy siebie określać jako wzorcowy mały szpital powiatowy — mówił starosta krośnieński, Grzegorz Garczyński. - To są nasze cele, żebyśmy świadczyli usługi na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że kolejne lata pokażą, że ten szpital może się jeszcze bardziej rozwijać.

Kolejnym celem do zrealizowania ma być zakup rezonansu magnetycznego. Dzięki temu szpital w Krośnie Odrzańskim stanie się jednym z lepiej wyposażonych w regionie.

- Cieszymy się, że cały czas nasza placówka się rozwija — mówi prezes spółki ZCM, Jolanta Siwicka. - Dzięki temu personel będzie mógł działać jeszcze skuteczniej, a to przełoży się na lepszą opiekę pacjentów.

Tomograf w szpitalu w Krośnie Odrzańskim w końcu zacznie działać!

Tomograf w szpitalu w Krośnie Odrzańskim zaczyna działać. Pr...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska