Tragiczny wypadek. Kierowca karetki został oskarżony przez...

  Tragiczny wypadek. Kierowca karetki został oskarżony przez prokuraturę o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Zginął wtedy strażak [ZDJĘCIA]

  pij

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Tragiczny wypadek. Kierowca karetki został oskarżony przez prokuraturę o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Zginął wtedy strażak [ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii

  ©Piotr Jędzura

  Do tragedii doszło w środę 9 maja 2018 r. na trasie Sulechów-Kije. Karetka pogotowia ratunkowego uderzyła w drzewo. Zginął strażak, który był również ratownikiem medycznym. Śledztwo świebodzińskiej prokuratury rejonowej trwa. Przed sądem stanie kierowca karetki. Został oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku.
  Do tragicznego wypadku doszło 9 maja 2018 roku około godz. 7.00. Karetka pogotowia ratunkowego jechała w kierunku Sulechowa. Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł na pobocze i roztrzaskał pojazd o drzewo. Siła uderzenia w drzewo była ogromna. Karetka została rozbita i przewróciła się na bok. W tragicznym wypadku zginął Grzegorz Wesołowski, strażak zawodowy z JRG nr 1 w Zielonej Górze i jednocześnie ratownik medyczny.
  Ranny kierowca został zabrany do szpitala śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. To strażak ochotnik. Lekarz z karetki wyszedł o własnych siłach. Nie doznał poważniejszych obrażeń.

  Zobacz wideo: Wypadek karetki na trasie Sulechów-Kije


  Śledztwo w sprawie wypadku zakończyło się oskarżeniem kierowcy karetki. Świebodzińska prokuratura rejonowa wysłała już do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-latkowi. Zarzucono mu nieumyślne naruszenie zasady bezpieczeństwa na drodze. Z nieustalonych przyczyn 25-latek zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

  SETKI LUDZI POŻEGNAŁY GRZEGORZA WESOŁOWSKIEGO

  – Przesłuchany w charakterze podejrzanego odmówił ustosunkowania się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. 25-lakowi grozi kara do 8 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY