Trzy sparingi siatkarzy Olimpii Sulęcin. Wszystkie przegrane

Robert Gorbat
Siatkarze pierwszoligowej Olimpii Sulęcin rozegrali od czwartku (1 września) do soboty (3 września) trzy sparingowe mecze. Wygrali w nich tylko jednego seta. Artur Pawlik
Przygotowujący się do rozgrywek Tauron I ligi siatkarze Olimpii Sulęcin rozegrali w trakcie weekendu trzy sparingi. Wszystkie przegrali.

W czwartek (1 września) sulęcinianie zagrali na wyjeździe z występującym w Plus Lidze Cuprum Lubin. Gospodarze wygrali 4:0 (25:19, 25:17, 25:21, 25:21). Skład Olimpii: Zrajkowski, Frankowski, Lipiński, Turek, Subotić, Michalak, Sobczak (libero) oraz Leitermeier.

W piątek i sobotę (2 i 3 września) Olimpia zmierzyła się towarzysko z niemieckim, bundesligowym Netzhoppers KW. W Sulęcinie nasza drużyna przegrała 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 17:25); Zrajkowski, Frankowski, Lipiński, Turek, Leitermeier, Michalak, Sobczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Subotić, Grzegorczyk i Kłysz, zaś w rewanżu w Niemczech gospodarze triumfowali 4:0 (26:24, 25:17, 25:13, 25:12); Szymczak, Frankowski, Lipiński, Turek, Leitermeier, Kłysz, Sobczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Grzegorczyk, Subotić i Michalak.

Mistrzowskie rozgrywki ruszą 17 września, ale zaplanowany na ten termin pojedynek Olimpii z KPS w Siedlcach został przełożony ze względu na powołanie kilku zawodników KPS do reprezentacji Polski. Sulęcinianie zainaugurują sezon 2022/2023 dopiero 24 września domowym spotkaniem z Gwardią Wrocław.