Oprócz Stilonu lubuscy trzecioligowcy nie zapunktowali na inaugurację wiosny Bogusław Sacharczuk
Piłkarska wiosna rozpoczęta! Spośród lubuskich drużyn grających w III lidze jako jedyny pełną pulę zgarnął Solar Home Stilon Gorzów, który w derbach pokonał Lechię Zielona Góra. Odra, Warta i Carina musiały natomiast obejść się smakiem pierwszych wiosennych punktów.

Stilon lepszy od Lechii w derbach

Jeden gol w Bytomiu Odrzańskim

Jako pierwsza wiosnę zainaugurowała Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, która na własnym terenie zmierzyła się z jedną z czołowych drużyn ligi, MKS-em Kluczbork. Na premierową bramkę zgromadzeni na bytomskim stadionie kibice musieli czekać aż do 72 minuty. Z tym że był to gol dla drużyny przyjezdnej. Na listę strzelców wpisał się wówczas Patryk Tuszyński, a jako że była to jedyna bramka tego spotkania, to napastnik MKS-u zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Gościom w zwycięstwie nie przeszkodziła również czerwona kartka, którą w doliczonym czasie drugiej połowy obejrzał Michał Płonka. Tym samym zespół z województwa opolskiego zrewanżował się Odrze za niespodziewaną jesienną porażkę 0:3.

Łukasz Piszczek strzelił Warcie

Znacznie więcej goli padło w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie udała się AstroEnergy Warta Gorzów. Podopieczni trenera Mateusza Konefała objęli prowadzenie w szóstej minucie po golu Konrada Przybylskiego. Chwilę przed przerwą wyrównał jednak Adam Danch, a w drugiej połowie miejscowi dołożyli dwa kolejne gole. Ich autorami zostali Michał Nagrodzki i Łukasz Piszczek. Gorzowianie nie poddawali się i w 89 minucie Adrian Bielawski zdobył bramkę kontaktową, ale na niewiele się to zdało, gdyż LKS zwyciężył ostatecznie 3:2.

Wicelider zwycięski w Gubinie

Jednobramkową porażkę poniosła także Carina Gubin, która miała za rywala znajdujące się na drugiej lokacie w tabeli rezerwy Śląska Wrocław. Faworyzowani goście otworzyli wynik meczu w 11 minucie, a dokonał tego Aleksander Wołczek. Wynik 0:1 utrzymywał się przez długi czas. Na domiar złego w 86 minucie Bartosz Rutkowski otrzymał drugą tego dnia żółtą kartkę i Carina musiała kończyć mecz w dziesiątkę. Goście błyskawicznie to wykorzystali i na 2:0 podwyższył Szymon Michalski. W doliczonym czasie gry gola dla gubińskiego zespołu zdobył jeszcze Denis Matuszewski, ale to piłkarze Śląska cieszyli się z wygranej 2:1.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)

• Bramka: Tuszyński (72).
  • Odra: Szafer – Skałecki, Gajda, Semenchuk, Grzymisławski, Łoboda, Belych (od 62 min Maliszewski), Jóźwiak (od 78 min Draczyński), Stachurski (od 62 min Siudak), Urbański (od 70 min Kobiela), Skiba (od 70 min Walków).
  • MKS: Szczerbal – Maj (od 41 min Szota), Trojanowski, Lechowicz, Napora, Nowak, Płonka, Wiszniowski, Wojtyra (od 70 min Włodarczyk), Lewandowski (od 90+6 min Paszkowski), Tuszyński.
  • Żółte kartki: Michalewicz, Gajda, Grzymisławski, Stachurski, Urbański – Tuszyński, Wojtyra, Trojanowski.
  • Czerwona kartka: Płonka.

LKS Goczałkowice – AstroEnergy Warta Gorzów 3:2 (1:1)

• Bramki: Danch (42), Nagrodzki (58), Piszczek (82) – Przybylski (6), Bielawski (89).
  • LKS: Mazur – Piszczek, Zięba, Domagała, Flasz, Zejdler (od 67 min Komandera), Danch, Wuwer, Nagrodzki (od 87 min Nadolski), Kiklaisz, Borek (od 67 min Bieroński).
  • Warta: Smug – Bielawski, Chiperi (od 75 min Chepovoi), Przybylski (od 66 min Rybicki) – Wachowiak, Majerczyk, Trepczyński (od 55 min Marchel), Lewandowski – Kaczorowski, Stasiak (od 55 min Stańczak), Gardzielewicz (od 46 min Ufir).
  • Żółte kartki: Bęben – Wachowiak, Rybicki.

Carina Gubin – Śląsk II Wrocław 1:2 (0:1)

• Bramki: Denis Matuszewski (90+6) – Wołczek (11), Michalski (88).
  • Carina: Kustosz – Butowicz (od 65 min M. Matuszewski), Rutkowski, Płonka – Staszkowian, Nahebecki (od 65 min Stańczyk), Nazar, Haraszkiewicz – Więcek (od 82 min Antosiak), Łoboda, D. Matuszewski.
  • Śląsk II: Głogowski – Jezierski (od 77 min Dawid Matuszewski), Kurowski (od 63 min Sharabura), Lisowski (od 77 min Wojtczak), Lutostański (od 63 min Zaborski), Michalski, Pawelec, Stawny, Tudruj, Wołczek, Wróblewski (od 69 min Muszyński).
  • Żółte kartki: Staszkowian, Denis Matuszewski, Rutkowski, Płonka – Lutostański, Sharabura, Muszyński, Głogowski.
  • Czerwona kartka: Rutkowski (dwie żółte).