MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Zielonogórski podpisał umowę z chińską firmą motoryzacyjną. Co zyskają studenci i pracownicy uczelni?

Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W poniedziałek, 17 czerwca w siedzibie rektoratu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a chińską firmą MINTH Group. Spółka zatrudnia obecnie ponad 18 tys. pracowników w 50 zakładach na całym świecie.

Pod koniec 2023 r. firma otrzymała pomoc publiczną na inwestycję w zakład produkcji obudów akumulatorów w Wiechlicach pod Szprotawą.

Umowę współpracy podpisali: prof. dr hab. inż. Justyna Patalas- Maliszewska, prorektor ds. współpracy z gospodarką UZ i Weiwang Wang – prezes zarządu firmy MINTH.

Podpisanie porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Zielonogórskim a chińską firmą MINTH Group - 17 czerwca 2024 roku

Uniwersytet Zielonogórski podpisał umowę z chińską firmą mot...

Korzyści z umowy po stronie UZ i MINTH

Jak podkreśla prezes Weiwang Wang skorzysta ze współpracy dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim firma ma szansę pozyskać nowych pracowników, wyłowić prawdziwe talenty. Ale także wspólnie ze studentami i pracownikami uczestniczyć w projektach naukowo-badawczych. A to w rozwoju każdej firmy bardzo ważny aspekt.

Dr hab. inż. Sławomir Kłos, prof. UZ, pełnomocnik rektora ds. jakości badań, podkreśla, że dzięki takim umowom studenci i pracownicy uczelni mają możliwość kontaktu z najnowocześniejszym technologiami i produktami w obszarze samochodów elektrycznych.

- Pokażemy gościom nasze laboratoria, by w pełni poznali nasze możliwości, które pozwolą nam przeprowadzać dla firmy badania – dodaje pełnomocnik.

Absolwenci będą bardziej konkurencyjni na rynku pracy

Inne korzyści ze współpracy to – jak zauważa prof. dr hab. inż. Justyna Patalas-Maliszewska, prorektor ds. współpracy z gospodarką UZ – możliwość odbywania praktyk, staży w nowoczesnych, międzynarodowych firmach. Nasi absolwenci będą więc konkurencyjni na rynku pracy, bo przygotowani pod względem teoretycznym i praktycznym, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i sprzętu.

Firma zatrudnia 18 tysięcy pracowników. Potrzebuje więc inżynierów, jest więc okazja, by absolwenci UZ znaleźli w niej zatrudnienie.

Dodajmy, że uczelnia współpracuje z wieloma innymi firmami w regionie. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować studentów do wciąż zmieniającego się rynku pracy i wymagań pracodawców. A także prowadzić wiele projektów naukowo-badawczych i współpracować na co dzień z biznesem.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska