Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia w ruchu na ulicach Batorego i Dąbrowskiego w Zielonej Górze. Co się tam dzieje? Do kiedy potrwa ta inwestycja?

Ta część ulicy Batorego jest nieprzejezdna. Są wytyczone objazdy, inne dla osobówek, inne dla ciężarówek. Inaczej też kursują autobusy
Ta część ulicy Batorego jest nieprzejezdna. Są wytyczone objazdy, inne dla osobówek, inne dla ciężarówek. Inaczej też kursują autobusy Mariusz Kapała / GL
Bezpośredni przejazd ulicą Batorego do Kupieckiej w Zielonej Górze jest w ostatnich tygodniach niemożliwy. Kierowców obowiązują objazdy. W tej części miasta trwa budowa kolektora deszczowego i sieci kanalizacji deszczowej.

Na drogach Zielonej Góry. Utrudnienia w ruchu

Prace trwają na odcinku ulicy Batorego od ronda Anny Borchers w kierunku ul. Bohaterów Westerplatte. Nie ma bezpośredniego przejazdu. Ulica jest rozkopana.

– Mieszkańcy muszą się stosować do obowiązujących objazdów od strony u. Batorego i Dąbrowskiego. Staramy się, aby prace powodowały jak najmniejsze utrudnienia – podkreśla Monika Turzańska, pełnomocnik prezesa ds. zarządzania w Zielonogórskich Wodociągach.

Prace na rozpoczętym odcinku przewidywane są do 8 czerwca. Następnie kolejny odcinek kanalizacji deszczowej o długości 30 metrów zostanie wykonany przeciskiem, czyli metodą bezwykopową. Kanalizacja budowana będzie sukcesywnie na ulicy Kupieckiej do skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte. Wszystkie prace w tej części miasta planowane są do końca października tego roku.

Ta część ulicy Batorego jest nieprzejezdna. Są wytyczone objazdy, inne dla osobówek, inne dla ciężarówek. Inaczej też kursują autobusy

Utrudnienia w ruchu na ulicach Batorego i Dąbrowskiego w Zie...

Inwestycje w Zielonej Górze. Wartość ponad 50 milionów złotych

M. Turzańska przypomina, że w ramach całego projektu wybudowanych zostanie prawie siedem kilometrów kanalizacji deszczowej, prawie trzy kilometry zostaną poddane renowacji, powstanie też m.in. 9 separatorów, które będą podczyszczały wody opadowe.

Celem inwestycji, która realizowana jest jednocześnie w różnych częściach Zielonej Góry, jest odwodnienie dróg, placów manewrowych i parkingów, zbieranie i podczyszczanie wód opadowych i roztopowych, retencjonowanie wód i odprowadzanie ich do środowiska poprzez rozsączanie, a także zmniejszenie obciążenia kanałów ogólnospławnych, czyli ograniczenie ryzyka awarii i skażenia środowiska ściekami nieoczyszczonymi.

Inwestycja ma też zapewnić odciążenie hydrauliczne oczyszczalni ścieków, czyli ograniczyć ilości wód opadowych dopływających do oczyszczalni wraz ze ściekami komunalnymi. Ostatecznym celem jest poprawa warunków życia mieszkańców zgodnie z zasadami poszanowania środowiska.
Całkowita wartość inwestycji to ok. 56 milionów złotych. Wsparcie z Unii Europejskiej wyniosło prawie 48 milionów.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska