W Biegu Sulecha wystartowało 140 zawodników, najstarszy miał 73 lata, najmłodszy - 15!

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
VI Bieg Sulecha - najlepsi zawodnicy najdłuższy dystans pokonywali z czasem 33 minut. Tomasz Rybarczyk
Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: na dystansie 10 km, 5 km oraz 5 km nordic walking. Cieszyły się dużym zainteresowaniem, także kibiców.

Ponad 140 osób stanęło na starcie VI Biegu Sulecha. Najmłodszy uczestnik rywalizacji miał 15 lat, a najstarszy 73. Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oficjalnie powitał uczestników biegu.

W Biegu Sulecha wystartowało 140 zawodników, najstarszy miał...

Kto wygrał Bieg Sulecha?

- Cieszę się, że tylu zawodników postanowiło pobiec w VI Turnieju Sulecha. Corocznie sulechowski turniej przyciąga coraz większą ilość startujących biegaczy co tylko świadczy o tym, że zwiększa się jego ranga. Witam serdecznie wszystkich i życzę jak najlepszych wyników - mówił burmistrz Wojciech Sołtys.
Po tych słowach zawodnicy przystąpili do biegu. Trasy były urozmaicone, a najlepsi zawodnicy najdłuższy dystans pokonywali z czasem 33 minut. Najszybszy na mecie z czasem 33:08 zameldował się Adam Marysiak reprezentujący klub MKST Astra Nowa Sól, o 2 sekundy wyprzedził swojego klubowego kolegę Jakuba Wawrzykowskiego, a miejsce trzecie zajął Aleksander Wostal z Zielonej Góry.

Medale, upominki dla uczestników Biegu Sulecha

Organizatorzy przygotowali również kategorię dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z gminy Sulechów, którymi zostali: Katarzyna Tomczak i Adam Śledź. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorem biegu byli: Sulechowski Klub Sportowy oraz Sulechowski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Sulechowianka". Impreza została dofinansowana ze środków budżetowych gminy Sulechów.