MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Gorzowie zbudują Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne dla niepełnosprawnych

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Gorzów ma już wszystkie potrzebne dokumenty do tego, by móc rozpocząć budowę obiektu przy ul. Osadniczej. Umowę z wojewodą Markiem Cebulą prezydent miasta podpisał 14 marca.
Gorzów ma już wszystkie potrzebne dokumenty do tego, by móc rozpocząć budowę obiektu przy ul. Osadniczej. Umowę z wojewodą Markiem Cebulą prezydent miasta podpisał 14 marca. Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta w Gorzowie
Przy ul. Osadniczej miasto chce wybudować Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Znajdzie się w nim miejsce dla dwudziestu osób z niepełnosprawnościami. Budowa ma kosztować ponad 6 mln zł.

- Posiadamy już gotową dokumentację projektową wraz z odpowiednimi zgodami oraz pozwoleniem na budowę. Umowa z wojewodą daje nam gwarancje realizacji tej inwestycji – mówi prezydent Jacek Wójcicki. W połowie marca podpisał on umowę z wojewodą Markiem Cebulą na dofinansowanie budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Ma ona powstać przy ul. Osadniczej na Zakanalu. Miasto szacuje, że jego budowa będzie kosztować 6,3 mln zł. Ponad połowę z tej kwoty – 3,5 mln zł – ma wyłożyć Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Co będzie w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym?

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie przeznaczone dla dwudziestu osób z niepełnosprawnościami. Będzie w nim szesnaście miejsc w ramach pobytu dziennego oraz cztery miejsca w ramach pobytu całodobowego. Całkowita powierzchnia Centrum wyniesie 528,85 m2. Na terenie działki znajdzie się nie tylko budynek, ale również parking, teren rekreacyjny oraz zadaszony taras.

- Budynek Centrum podzielony będzie na trzy strefy. W całodobowej będą cztery pokoje jednoosobowe. W części dziennej będą miejsca do wypoczynku, wspólnego jedzenia i przygotowywania posiłków czy aktywnego spędzania czasu. Będzie też strefa administracyjno-biurowa z pokojem medycznym, pokojem fizjoterapeuty i psychologa – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.

Kto będzie mógł skorzystać z centrum dla niepełnosprawnych?

Z Centrum będą mogły korzystać wyłącznie osoby dorosłe z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

- Utworzenie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego to element naszej społecznej strategii dla Gorzowa. Ma na celu poprawę jakości życia dorosłym osobom z niepełnosprawnościami, z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu, zapewnienie usługi zamieszkiwania całodobowego lub dziennego dla potrzebujących – mówił prezydent Wójcicki przy okazji podpisania umowy na dofinansowanie.

Czytaj również:
Gorzów. To podjazd dla niepełnosprawnych czy kolejne kuriozum?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska