MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielki pracodawca ze strefy przemysłowej w Iłowej szuka pracowników w powiecie żagańskim i żarskim

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Hermes z Iłowej zaprasza pracowników z powiatu żagańskiego i żarskiego
Hermes z Iłowej zaprasza pracowników z powiatu żagańskiego i żarskiego Hermes
W styczniu 2024 wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Żaganiu przedstawiciele Hermes Fulfilment zorganizowali giełdy pracy, gdzie przedstawiono perspektywy pracy, pakiet benefitów, czy możliwości rozwoju zawodowego w centrum logistycznym w Koninie Żagańskim w gminie Iłowa. Pracownicy Hermes Fulfilment z przeprowadzili też warsztaty z uczniami ostatnich klas w I Liceum Ogólnokształcącym w Żarach.

Zobacz film z Hermesa

od 16 lat

Hermes Fulfilment zbudował w Koninie Żagańskim koło Iłowej nowoczesny zakład, gdzie pracę docelowo znajdzie kilka tysięcy osób. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu firma zgłosiła zapotrzebowanie na operatorów centrum logistycznego.
W ramach prowadzonej rekrutacji zorganizowano giełdę pracy w siedzibie Urzędu, podczas której wyłoniono kandydatów do pracy. Ponadto osoby zainteresowane mogą zgłaszać się bezpośrednio do firmy. W ramach realizacji swoich zadań, Powiatowy Urząd Pracy dodatkowo wspiera aktywizację zawodową bezrobotnych z powiatu żagańskiego m.in. poprzez zwrot kosztów dojazdu do pracy, aby osoby zatrudnione mogły dotrzeć do miejsca pracy. Dodatkowo, z Żagania do centrum logistycznego Hermes Fulfilment, można dojechać nowopowstałą linią nr 17 – mówi jeden z pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu.

Zajęcia dla uczniów

Przedstawiciele Hermes Fulfilment przeprowadzili też zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym w Żarach. W czasie spotkania z klasami maturalnymi pracownicy firmy opowiedzieli o roli centrum logistycznego NEON w Iłowej w łańcuchu logistycznym. - W czasie przeprowadzonego warsztatu omawialiśmy m.in. cechy, jakie powinny mieć osoby na wybranych stanowiskach. Rozmawialiśmy z uczniami o ich planach na przyszłość, decyzjach dotyczących wyboru kierunku studiów, czy ścieżkach zawodowych, którymi są zainteresowani. Opowiadaliśmy o tym, jak wykorzystać swoje talenty i mocne strony na rynku pracy – mówi Karolina Wrzesińska, Junior HR Business Partner w Hermes Fulfilment.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska