Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wielkie inwestycje w powiecie żarskim. Wojewoda odwiedził gminy, które skorzystały na rządowych programach

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Wideo
od 16 lat
Miliony złotych na inwestycje w powiecie żarskim Władysław Dajczak, wojewoda lubuski odwiedził gminy, które skorzystały z rządowych programów.

Władysław Dajczak, wojewoda lubuski w poniedziałek 20 czerwca odwiedził powiat żarski i na wlasne oczy zobaczył inwestycje wykonane w ramach rządowych programów. Jak podkreśla, sprawdza się tutaj idea zrównoważonego rozwoju, który kładzie nacisk na inwestycje w mniejszych gminach. W Jasieniu przedszkole samorządowe Plastuś, w Trzebielu budowa przedszkola, w Niwicy przebudowa świetlicy wiejskiej, w Tuplicach droga, która ma być remontowana - niewielka, ale dla mieszkańców bardzo ważna. Podobnych inwestycji jest znacznie więcej.

Wyczekane inwestycje

- To jest dla mnie bardzo ważne, że mogę tutaj być. To jest w sumie 50 milionów złotych, które do tych gmin trafiły - mówi wojewoda. - Jak mówią samorządowcy, nigdy takich pieniędzy nie było. Nowoczesne przedszkole w Trzebielu, inwestycje o wartości 13 milionów złotych, z czego 9 milionów to środki z programów rządowych. Pierwszy żłobek w gminie, tak bardzo oczekiwany przez mieszkańców. W Jasieniu cztery inwestycje drogowe, które będą właśnie realizowane, do gminy trafiło w końcu 10 milionów złotych. Tuplice dostały 2 miliony na remont drogi, byliśmy w szkole, gdzie również zrealizowano ważne remonty - wylicza.

To jest przepaść

Jak dodaje Władysław Dajczak, to odejście od modelu polaryzacyjno - dyfuzyjnego, czyli rozwoju większych ośrodków, a skupienie się na mniejszych gminach przynosi wymierne korzyści.

- W całym województwie to jest skala gigantyczna, bo wystarczy powiedzieć, że 3 miliardy złotych trafiło na różne programy, z czego 1 miliard 900 tys. zł na drogi. Ta kwota w porównaniu ze 157 milionami, które wydano na drogi z naszych poprzedników to jest przepaść - dodaje wojewoda lubuski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska